Bir korsan IPTV kapanıyor ve 2,3 milyon avro ödemek zorunda kalıyor

bu Korsan IPTV yeni ve sert bir gerileme alır. bu mahkumiyetler Bu tür hizmetlere karşı, geçen hafta topladığımız gibi olmasa da, bu hizmetlerden birini 500 milyon dolar ödemeye zorlayan bir inançla sayıları giderek artıyor. Bu durumda, rakam biraz daha düşüktür, ancak yine de çok yüksektir.

Temmuz 2019’da Amerika Birleşik Devletleri uydu servisi, YEMEKadı bilinmeyen birkaç kişiye ve ülkede adı geçen bir şirkete dava açtı. Sunucubilim Şirketiadlı bir IPTV hizmetini ortaklaşa işleten Doğu IPTV. sunucu bilimi Hizmetin çalışmasına izin veren, platformun kanallarını yasadışı ve haksız olarak yayınlayan, IPTV uygulamalarında içeriği görüntülemek için IPTV bağlantıları sunan barındırma ve CDN hizmetiydi.

Doğu IPTV kendi CDN’sini işletti

İlk dava, CDN’lerin DISH içeriğini kaldırmasını istedi. İkisi Mart ve Haziran 2018’de bunu yaptı, ancak Serverlogy onları görmezden geldi. Bu nedenle, yayınladıkları her korumalı içerik için 150.000 ABD Doları tutarında dava açıldı.

Daha sonra, Şubat 2020’de DISH, Ahmed Al Shahman’ı şirketin ana operatörü olarak adlandıran yeni bir dava açtı. DoğuIPTV, ilk davanın açılmasının ardından ihlallerin iki ayı aşkın bir süre devam ettiğini ifade etti. Ayrıca işletmeci, davadan etkilenmediği için davaya bakmayı reddetmiştir. DMCA düzenlemelerive telif hakkını ihlal eden içeriği kaldırmaya yönelik bir politikaları yoktur. Ayrıca, bu talepleri almak için atanmış bir aracıları yoktu ve tekrarlayan suçlu olan aboneleri engellemediler.

Ancak şimdi davaya bakan yargıç, Shahman’ın haklarına sahip olmadığı içerikleri yayınlayarak EastIPTV’den kâr elde ettiğini ve böylece telif hakkını ihlal ettiğini belirledi. Ayrıca hakim, Serverlogy’nin bizzat Shahman tarafından işletildiğini belirlemiş ve DMCA düzenlemelerine uymadığı için şirketi EastIPTV tarafından gerçekleştirilen tüm ihlallerden suçlu bulmuştur.

2.7 milyon dolar ceza

Böyle, sunucu bilimi ödemek zorunda kalacak 2,1 milyon dolar DISH için, Şaman ödemek zorunda kalacak 600.000 $. Ayrıca, ilgili tüm tarafların gelecekte herhangi bir DISH sinyalini iletmesi, yayınlaması veya dağıtması yasaklanacak ve ürünlerinin hiçbirini pazarlayamayacak.

Buna karşılık, portalın yayınlamayı durdurması ve alanlarını DISH’e ataması gerekecek. Bu alanlar arasında talep alındıktan 48 saat sonra teslim edilmesi gereken Eastiptv.com, Serverlogy.com, Globalflarenetwork.com ve Iptvupdate.com yer alıyor. Ayrıca tüm kayıt şirketlerinin, hizmeti 48 saatten daha kısa bir süre içinde kullanan gelecekteki tüm alan adlarını devre dışı bırakması gerekecektir.

Hizmetin ana web sitesi, doğuiptv.comha bu operasyonu durdurdu, ve URL’nin hariç tutulduğunu söyleyen bir mesaj göründüğünden, Wayback Machine aracılığıyla bile erişilemez. Bu nedenle, DISH’in ağdaki hizmetin herhangi bir izini silmeye çalıştığını görüyoruz.

ADSLZone’da bir korsan IPTV’nin kapandığı ve 2,3 milyon avro ödemek zorunda kaldığı yazısı ilk olarak ortaya çıktı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…