Windows 10’un en son güncellemesi sorunlarla dolu geliyor

Bir haftadan kısa bir süre önce Microsoft, tüm kullanıcılara Windows 10 için yeni bir güncelleme yayınladı: KB4598291. Bu, kaliteli bir toplu güncellemedir, yani güvenlik açıklarını veya güvenlik kusurlarını düzeltmez, yalnızca işletim sisteminde tespit edilen hataları ve performans sorunlarını düzeltmeye odaklanır. Ancak, bu yeni güncellemeyi yükledikten sonra PC’nin daha iyi çalışması gerektiği düşünülse de, ne yazık ki durum böyle değil. Ve öyle görünüyor ki, bu yeni yama, işletim sistemindeki hataları düzelttiği kadar yeni hatalar da getirdi.

Güncelleme KB4598291 işletim sisteminde geçmişte tanıtılan bir dizi sorunu çözdü. En ciddilerinden biri, örneğin, neden olan bir hataydı. Windows program oturumlarını unutacak ve onlara tekrar tekrar giriş yapmak zorunda kaldık. Ayrıca, belirli PC oyunlarını çalıştırırken bilgisayarın çökmesine neden olan çeşitli hatalar düzeltildi. Başka bir sabit hata, depolamayla ilgili önemli bir DLL olan ESENT kitaplığındadır.

Bu yeni yama, bir sonraki güvenlik yamalarıyla birlikte her ayın ikinci Salı günü tüm kullanıcılara gelecek olan düzeltmelerin kabaca bir “önizlemesidir”. Ancak ne yazık ki bu güncelleme her türlü bug ve problemle dolu. Forumları ve geri bildirim merkezlerini, bu yamalar nedeniyle bilgisayarı normal şekilde kullanamayan kullanıcılardan gelen mesajlarla bir günde görmek istemiyorsanız, Microsoft’un çözeceği hatalar.

KB4598291 yaması W10

KB4598291 yama hataları

Geri Bildirim Merkezi, işletim sistemindeki her türlü sorunu ve hatayı bildiren kullanıcılarla dolu. İlk hatalar, yamayı bilgisayara yüklemeye çalışırken doğrudan bulunabilir. Çok sayıda kullanıcı, indirirken ve Windows Update’ten yamayı yükleyin, yüklenmeye başlıyor ama öyle bir zaman geliyor ki yükleme engelleniyor, değişiklikler geri alınıyor ve her şey sıfırdan başlıyor. güncelleme asla yüklenmez.

Bu yama oyunla ilgili hataları düzeltiyor gibi görünse de, aslında diğer oyunları da bozuyor. Özellikle, DirectPlay teknolojisini kullanan başlıklar, ör. warcraft kelimesi. Bu oyunlar normal çalışmayı durdurdu.

Diğer yeni hatalı Windows güncellemeleri

Bu güncellemeye ek olarak Microsoft, yakın zamanda işletim sistemi için başka güncellemeler de yayınladı: KB4598299 ve KB4598301. Bu güncellemeler, Windows 1909 sürümünden 20H2’ye kadar tüm kullanıcılara ulaşmıştır ve .NET Framework 3.5 ve 4.8 ile ilgili çeşitli hataları düzeltmeye odaklanmıştır.

Ancak, insanları etkileyen sorunları düzeltmek yerine yeni hatalar getirdiler. Aniden, işletim sistemi Visual Studio’yu karıştırmaya başladı, hatta bilgisayarı normal şekilde kullanırken kullanıcılara mavi ekranlar verdi.

hataları düzelt

Hem KB4598291 yamasının hem de KB4598299 ve KB4598301 güncellemelerinin sorunlarının kolay bir çözümü var: Windows güncellemelerini silin. Güncellemeyi bilgisayardan silerek bu sorunlar ortadan kalkmış görünüyor. Mavi ekranlar durur ve oyunlar tekrar normal şekilde çalışır. Güvenlikle ilgili güncellemeler olmadığı için bilgisayarımızı riske atmadan silebiliriz.

Microsoft, bu hafta yeni güvenlik yamaları PC için. Bu yamalar, geçen ay keşfedilen çeşitli güvenlik açıklarını düzeltmenin yanı sıra, bu yamalardaki tüm düzeltmeleri de içerecektir. Şirketin bunları zamanında tespit ettiğini ve bu zorunlu güvenlik yamalarını yükledikten sonra bilgisayarlarda her türlü sorun yaşamaya başlamaması için hataları düzeltebildiğini umuyoruz.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…