Hyundai ve Kia, Apple Car görüşmelerinin sona erdiğini doğruladı

Hyundai ve Kia, Apple Car görüşmelerinin sona erdiğini doğruladı

Geçen Cuma günü Bloomberg tarafından bildirildiği üzere, Hyundai dün bunu doğruladı. Apple Car’ın olası üretimi hakkında artık Apple ile görüşme yapmıyor. Yaklaşık bir ay önce kamuoyuna teyit edilen müzakerelerin durdurulmasının nedenlerinin tam olarak ne olduğunu bilmiyoruz.

Daha fazla konuşma olmadan, en azından halka açık

Hyundai geçen ay bunu kamuoyuna doğruladı. Apple ile söylentilere göre Apple Car’ı yapmak için olası bir ortaklık hakkında görüşüyordu.. Daha sonraki bir açıklamada, otomobil üreticisi Apple’ın herhangi bir sözünü kaldırdı ve yalnızca kendi kendini süren teknoloji üzerinde çalıştığını söyledi.

Ay boyunca Apple ve Hyundai arasındaki görüşmeler hakkında yorum yapan çeşitli kaynaklar ortaya çıktı. Apple’dan Kia fabrikasına 3.6 milyar dolarlık yatırım. Geçtiğimiz Cuma günü Mark Gurman, Hyundai ve Apple’ın, Apple’ın geçen ayki hatalı açıklama nedeniyle “üzgün olduğu” için görünüşte müzakereleri kestiğini iddia ettiğinde anlaşma devam ediyor gibiydi. Dün 7’si Pazar, Hyundai ve Kia haberi doğruladı.

yeni düzenleyici belge Hyundai ve Kia, Apple ile görüşmediklerini bildirdi. Belgelerde otomobil üreticisi, “otonom bir elektrikli aracın geliştirilmesi konusunda birden fazla şirketle görüştüklerini” kabul ediyor, ancak herhangi bir karara varılmamış. Haberin ardından Hyundai hisseleri %8.4, Kia ise %15.3 değer kaybetti.

Dileep M M9r9ubi1ohk Unsplash

Şimdilik Apple Car’ın gelişimi erken aşamalarda ve otomobilin en umut verici tahminlerde 2024 yılına kadar sokaklara çıkması beklenmiyor. Bu şu demek Cupertino şirketinin hala bulmak ve pazarlık yapmak için hatırı sayılır bir zaman marjı var geleceğin otonom otomobilinin üretimine izin veren bir otomobil üreticisi ile. Bildiğimiz kadarıyla Apple, bu aracın üretimi için “en az altı üretici” ile görüşme halinde.

Son olarak, müzakerelerin durdurulduğu alenen kabul edilmiş olsa da, bunun, belirli bir süre geçtikten sonra müzakerelerin -bu sefer daha ihtiyatlı bir şekilde- yeniden başlatılamayacağı anlamına gelmediği unutulmamalıdır. Her halükarda, Hyundai ile Apple arasındaki anlaşmadan bağımsız olarak Cupertino şirketi otonom bir araba üretmeye hazırlanıyor.

Linksys Velop MX5300, evin her yerinde şık ve konforlu yüksek hızlı internet

Gerçek şu ki, 5 yıldan fazla bir süredir bu araç hakkında söylentiler duyuyoruz. Aynı “Titan Projesi” 2014’te ortaya çıktı ve ardından testler, işe alımlar, karşı işe alımlar, yön değişiklikleri vb. Bu yönde atılan tüm adımlara rağmen, Apple’ın bu araba için planlarını bilmiyoruz, ancak en azından geliştirme ilerliyor gibi görünüyor ve bir noktada, umarım 20’lerde, bu Apple Car’ı göreceğiz. belli olmak.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Hyundai ve Kia, Apple Car görüşmelerinin sona erdiğini doğruladıaslen yayınlandı elma küresi David Bernal Raspall tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…