Apple, Güney Kore'deki App Store'da alternatif ödeme sistemlerinin kullanımına izin verecek

Apple, Güney Kore’deki App Store’da alternatif ödeme sistemlerinin kullanımına izin verecek

Güney Kore hükümeti, Apple’ı App Store’da alternatif ödeme yöntemlerine izin vermeye zorladı.

The Korea Herald’dan yeni bir doğrudan rapor, Apple’ın daha önce hiç görülmemiş bir hamle yapmak üzere olduğunu duyurdu. Onlar yorum yaparken, şirket, Güney Kore’deki uygulamalarda alternatif ödeme sistemlerine izin vermeyi planlıyor. Bu haber, ülkede yeni bir yasanın uygulama mağazası operatörlerinin üçüncü taraf uygulama geliştiricilerinin kendi uygulama içi ödeme sistemlerini kullanmalarını istemesini yasaklamasından sonra geldi.

Kendi adına, Cupertino’dan gelenler bu yeni kuralın ne zaman yürürlüğe gireceğini açıklamadı. Ancak bildiğimiz şey, şirketin Kore İletişim Komisyonu’na gösterilen planlara göre App Store dışında ödeme sistemlerini kullanmaları için geliştiricilerden küçük bir ücret alacağıdır.

Bu özel bir durum, çünkü Apple, App Store’u açma konusunda pek çok kez isteksiz davrandı. uygulamalar içinde diğer ödeme sistemlerine. Aslında bu, bir süre önce Apple ve Epic Games arasındaki büyük davanın tetikleyicilerinden biriydi.

Apple, Güney Koreli yetkililerle işbirliği yapmaya istekli

Apple kendi adına güvence verdi “Koreli kullanıcılarımıza fayda sağlayacak bir çözüm üzerinde KCC ve geliştirici topluluğumuzla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.“, The Korea Herald’a yaptığı açıklamada. Ek olarak, Cupertino’dan gelenler şunu garanti ediyor “Apple, Kore yasalarına son derece saygılıdır ve ülkenin yetenekli uygulama geliştiricileriyle güçlü bir işbirliği geçmişine sahiptir. App Store’u, kullanıcılarımızın sevdikleri uygulamaları indirmeleri için güvenli ve güvenilir bir yer tutarak çalışmalarımıza her zaman rehberlik edeceğiz.“.

Ancak mağazalarına yeni ödeme seçenekleri eklemek zorunda kalacak olanlar sadece Cupertino’dakiler değil. Google, geliştiricilerinin alternatif ödeme yöntemleri kullanmasına izin vereceğini duyurdu. uygulamalar içinde ve geliştiricilerin Play Store’dakilere alternatif ödeme yöntemleri kullanmaları için gereken komisyonu da azaltacağını söyledi. Mountain View’den gelenler için komisyon %15’ten %11’e düşecekti.

İlgili konular: uygulama mağazası

disney logosu

Disney+’a 8,99 Euro’ya ve kalıcılık olmadan kaydolun Disney+’a abone olun!

Leave a Reply