ZoneAlarm Ücretsiz güvenlik duvarı: bu güvenlik duvarını Windows’u kontrol edecek şekilde yapılandırın

Bilgisayar korsanları, ekipmanımızdan yararlanmak için her zaman sinsi sinsi dolaşırlar. Bu nedenle yeni teknikler icat eder, kimlik avı saldırıları, fidye yazılımları ve daha fazlasını gerçekleştirirler. Kullanıcılar, kendimizi bu siber suçlulardan korumak için yeterli bir şekilde korumamız gerekiyor. Bu nedenle, örneğin, yapmamız gereken ilk şey, siber suçluların güvenlik açıklarından yararlanamaması için işletim sistemimizi güncel tutmaktır. Ayrıca, bir başka ilginç şey de güvenlik duvarı ve mümkünse kötü amaçlı yazılımdan koruma gibi başka koruma sistemleri eklemek olacaktır. Bu nedenle, bugün nasıl yapılandırılacağını ve kurulacağını öğreneceğiz. ZoneAlarm Ücretsiz Güvenlik Duvarıdaha fazla korunacağımız ücretsiz bir güvenlik duvarı.

Bu yazılımın geliştiricisi, 1993 yılında kurulmuş ve güvenlik duvarı ve VPN ürünleriyle tanınan uzun bir geleneğe sahip olan Check Point’tir. Bu nedenle, prestijlerini uzun süre korudukları için güvenilir bir ürün olduğundan emin olabiliriz.

ZoneAlarm Free Firewall bize ne getiriyor?

ZoneAlarm Ücretsiz güvenlik duvarı gelen ve giden siber saldırılara karşı kendimizi korumamıza, istenmeyen trafiği engellememize ve hangi programların İnternet’e eriştiğini kontrol etmemize olanak tanıyan ücretsiz bir güvenlik duvarıdır. Ayrıca, bizi bilgisayar korsanlarına karşı görünmez kılacak ve özel verilerimizin korunmasına da yardımcı olmayacaktır.

Bu güvenlik duvarı aşağıdaki işlevleri gerçekleştirecektir:

 • Programları izleyin Bize siber suçlulara ve diğer çevrimiçi tehditlere karşı koruma sağlamak için şüpheli davranışlar arıyoruz.
 • trafik izleme ağımızın gelen ve giden trafiğini kontrol eden ve gözlemleyen çift yönlü bir güvenlik duvarı sayesinde. Amacı, bilgisayarımızı görünmez kılmak ve casus yazılımların verilerimizi İnternet’te açığa çıkarmasını önlemektir.
 • bu erken çalıştırma koruması güvenilir bir işletim sistemi veya tehlikeli bir rootkit çalıştırıyorsak bizi uyarabilir.
 • Kimlik avı koruması İnternette gezinirken kendimizi çevrimiçi korumak için.
 • bu güvenli belge indirme makrolar, gömülü nesneler ve diğer zararlı içerikler gibi dosya indirmelerimizden potansiyel olarak kötü amaçlı özellikleri kaldırmayı teklif eder.

Öte yandan, yukarıdakilere ek olarak bize bazı ek seçenekler sunan ücretli sürüm olan ZoneAlarm Pro’muz var. Bunlar arasında şunları vurgulayabiliriz: gelişmiş erişim koruması, gelişmiş ayar kontrolü, bileşen kontrolü, uzman kuralları, 7/24 müşteri hizmeti ve reklam yok. Ayrıca, denemek isteyebileceğiniz diğer ücretsiz Kontrol Noktası seçenekleri, Zone Alarm Free Antivirus ve bizi çeşitli tehditlerden korumak için Google Chrome’un bir uzantısı olan ZoneAlarm Web Secure Free’dir.

Bu ücretsiz güvenlik duvarının minimum gereksinimleri, indirilmesi ve kurulumu

ZoneAlarm Free güvenlik duvarını kurmak için aşağıdaki minimum gereksinimleri karşılayan bir bilgisayara ihtiyacımız olacak:

 • 32 bit veya 64 bit sürümünde Microsoft Windows 7, 8, 10 işletim sistemi.
 • 2 GHz işlemci veya daha fazlası.
 • 2 GB RAM bellek.
 • 1,5 GB kullanılabilir sabit disk alanı.
 • Microsoft ağ çerçevesi version 3.5 veya üzeri, bizde yoksa programla birlikte kurulacaktır.

Güvenlik duvarını kurmak istiyorsak, buraya tıklayarak web sitesine gideceğiz. Ardından şöyle bir ekranla karşılaşacağız:

Şimdi yapmamız gereken, « üzerine tıklamak.Ücretsiz indirin«. Yapacağımız ilk şey yükleyiciyi çalıştırmak ve ardından aşağıdaki gibi bir ekran görünecektir:

Burada programı kullanabilmek için gizlilik politikasını kabul etmemiz gerekmektedir. Ardından, iki kurulum türü arasında seçim yapmamızı sağlar:

 • hızlı: Varsayılan konfigürasyon ile bize bir kurulum yapacaktır.
 • kişiselleştirilmiş: size çeşitli seçenekler arasından seçim yapma imkanı verir.

Benim durumumda, ZoneAlarm Free güvenlik duvarının nasıl kurulmasını istediğime karar vermek için özel kurulumu seçtim. Ardından, lisans sözleşmemiz var ve programı kurmak için onayımızı vermek için tıklayın. Kabul ediyorum.

Bu, güvenlik duvarı kurulumundaki en önemli ekrandır:

Burada ayarlamayı seçmenizi öneririz. makine öğrenimi modunda uygulama kontrolü. Kontrole gelince, modunda maksimum güvenlik kontrol etmenin yolu manuel olacaktır. Bu, otomatik olarak bazıları zaten kabul edilirken, eylemleri gerçekleştirmek için bizden daha fazla izin isteyeceği anlamına gelir. gelince hedef dizini değiştirilebilir, ancak bizim durumumuzda onu varsayılan değerde bırakmayı seçtik. İstediğimiz parametreler seçildikten sonra butona tıklayın. sonraki.

Ardından ZoneAlarm Free güvenlik duvarında aşağıdakiler görünecektir:

Şimdi Google Chrome uzantısını yüklemek isteyip istemediğimize karar verme sırası sizde ZoneAlarm Web Güvenli Ücretsiz daha önce bahsettiğimiz şey. Kurulumu isteğe bağlıdır ve her birinin takdirindedir. Eğitimin başında net değilseniz, daha sonra yüklemek için bir bağlantınız vardır. Ardından, programı indirmeye ve kurmaya başlayın, donanımınıza ve bağlantınıza bağlı olarak, az ya da çok zaman alacaktır.

Kurulum işlemi bu ekran ile sona erecektir.

Burada yapmamız gereken tek şey e-postamızı yazıp butona tıklamak. Sonuçlanmak.

ZoneAlarm Ücretsiz güvenlik duvarını kullanmaya başlama

Bu, güvenlik duvarının ana ekranıdır. Kırmızı ile işaretlenmiş kutular, derinlemesine ele alacağımız kutulardır.

En üstte, temel güvenlik duvarı seçeneklerine sahip bir sekmemiz var:

 • Güncellemek için: Programın daha yeni bir güncellemesi olup olmadığını kontrol edecek ve yüklemeye devam edecektir.
 • Araçlar: Burada daha yüksek ücretli bir ürüne gidersek lisansı girebiliriz. Ayrıca, biz oynarken güvenlik duvarının nasıl davranmasını istediğinizi yapılandırmak için oyun modumuz da var. Ayrıca, programın varsayılan olarak otomatik olarak güncellendiği zamanlanmış görevlerimiz var. Tercihlerde, programa bir şifre belirleme ve ayrıca konfigürasyonumuzun yedek bir kopyasını alma veya varsayılan değerlere geri dönme seçeneğine sahibiz. Son olarak, günlüğe kaydetme ve tanılama araçlarına sahiptir.
 • Yardım: Bir dizi İngilizce kılavuz görebilir ve teknik destek alabiliriz.

Güvenlik duvarını başlatır başlatmaz yaptığımız ilk şeylerden biri, en son sürümün kurulu olup olmadığını kontrol etmek için programı güncellemek oldu.

Zaten yüklü olan en son sürümle, bilgisayarı normal şekilde kullanmaya başlıyoruz. ZoneAlarm Free güvenlik duvarının ana işlevlerinden biri, bir program bilgisayarıma gelen veya giden trafik göndermek istediğinde bize haber vermektir. Örneğin, buluta bir dosya yüklemek için dosya gezginini kullanırken bu ekranı aldım.

Bu kısımda çok dikkatli olmanız ve iyi bir seçim yapmanız gerekiyor. Bize sunduğu yapılandırma seçenekleri şunlardır:

 • Bu ayarı Hatırla: kutuyu aktif bırakırsanız, aynı şey her olduğunda otomatik olarak böyle davranacaktır. Elinizde yoksa, kutuyu devre dışı bırakmak ve reddet’i tıklamak en iyisidir. Bir şey işe yaramazsa, nedenini zaten biliyorsunuz, ancak en azından bir dahaki sefere yeniden başlatarak değiştirebilirsiniz.
 • Daha fazla bilgi göster: Bazen o programın ne için olduğu hakkında bilgiler içerir ve karar vermemize yardımcı olabilir.
 • İzin vermek: programın interneti kullanmasına izin verir.
 • Reddetmek: Programın interneti kullanmasına izin vermez.

Ara sıra buluta, e-postaya veya Google Drive’a dosya yükleyeceğimizden, yukarıdaki ekran görüntüsündeki gibi yapılandıracağız.

«Güvenlik Duvarı» ve «Hareketlilik» yapılandırması

ZoneAlarm Free güvenlik duvarının ana ekranında Ayrıntılara bakınız Bu ekran görünecektir.

Açık temel güvenlik duvarı, konfigürasyona tıklarsak, genel alan ve yerel ağımızın güvenlik seviyesini yapılandırabiliriz. üzerine tıklarsak uygulama kontrolü, uygun gördüğümüz güvenliği sağlayabiliriz. Ne yaptığımızı bilmiyorsak, işleri varsayılan olarak bırakmak en iyisidir.

Burada vurgulamak gerekir Gelişmiş Ayarlareğer « sekmesine basarsakŞovları izle» Uygulamaların kurallarını görebiliriz.

Böylece örneğin bir programa vermememiz gereken izin vermişsek, onu tekrar soracak şekilde düzenleyebilir veya ortadan kaldırabiliriz. Son olarak, eğer Hareketlilik biz veririz Ayrıntılara bakınız, Kurmak bununla karşılaşacağız.

Bu, kimlik koruması için bir bölümdür. İşte buluyoruz”Güvenilir siteleri görün» bizimkileri PayPal ve eBay’e ekleyebileceğimiz yer. Daha sonra Kasa Ayarlarım» Banka hesabı, kredi kartı ve daha fazlasını koyarak kimliğinizi koruyabilirsiniz. Gördüğünüz gibi ZoneAlarm Free güvenlik duvarı, deneyebileceğiniz iyi bir ücretsiz güvenlik duvarı seçeneğidir.

ZoneAlarm Ücretsiz güvenlik duvarı: Windows’u kontrol etmek için bu güvenlik duvarını yapılandırın makalesi RedesZone’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…