Zihninizi çalıştırın: Bu web siteleri ile mantık oyunları oynayabilirsiniz

Bir tür eğlenceye ihtiyaç duyduğumuz birçok durum var. zaman harcamak, otobüse bindiğimizde, metrodayken ya da doktorun ofisinde sıramızı beklerken olduğu gibi. Orada her zaman yaptığımız şeylerden birazını yapabiliriz, müzik dinleyebilir, bir YouTube videosu izleyebilir, haberleri okuyabiliriz… büyük ölçüde kaybedildi. yeni teknolojilerin ortaya çıkmasıyla ölçülmüştür. Eh, oynamamıza yardımcı olacak aynı teknolojik cihazlar labirent, mantık oyunları gibi klasik oyunlar ve bu tür hobiler.

Bu tür oyunlar, günümüzde video oyunlarının sayısı nedeniyle yeni eğlence türlerinin saldırısıyla gücünü kaybetti, ancak yine de çekicilikleri var. Birçoğunun bizi en basit şekilde düşünmemizi veya karmaşık hale getirme şekli, sahip oldukları sihrin bir parçasıdır. bu zihin egzersizi özellikle eğlencenin muhteşem olduğu modern oyunlarla karşılaştırırsak, birkaç durumda oldukça kapsamlı olduğunu varsayıyorlar, ancak yaratıcılık ve düşüncenin teşviki her zaman mevcut değildir.

İşte bu yüzden ne yapacağımızı bilmediğimiz saatlerimizi tartmak için tüm bu tür oyunları oynayabileceğimiz birkaç web sitesi göreceğiz.

Tarkus

Tarkus

Tüm bu tür oyunları akla getiren bir uygulama varsa o da Tarkus’tur. biz bir birçok aktivite İlk başta göründükleri kadar kolay olmadıkları için mümkün olan en yüksek konsantrasyonumuzu ve ayrıca iyi bir dozda düşünmeyi gerektirecek bazı oyunlarımızın olduğu bir mantık oyunları bölümü de dahil olmak üzere yapılacaklar. Ancak oyunlar burada bitmiyor, çünkü elimizde bulmacalar, kendi tanımlı bulmacalar, kelime aramaları, bulmacalar, kriptogramlar, hızlılar, sudokus, iki dilli, kaotik, alfagramlar ve anagramlar olacak.

zihinsel oyunlar

zihinsel oyunlar

Bu durumda, web sitesinin adı bize amacının ne olduğunu çok açık bir şekilde söyler. En çok sevdiğimiz oyunları bulabilmemiz için bir engel gibi görünmeyen çok basit bir dahili ile karşı karşıyayız. Sahip olmak sekiz kategori Yaratıcılık, Bulmacalar, Günlük Bulmacalar, Bulmacalar, Sudokus, Hafıza ve Matematik olduklarından farklıdırlar, bu nedenle çok çeşitli olasılıklarla karşı karşıyayız. Her kategoride, onları çözmek için aklımızı tehlikeye atacağımız farklı oyun türleri olacak. Her zamanki gibi, daha kolay ve daha zor olanlar var, orada her biri en çok sevdiklerini seçiyor.

yeteneklilerin dünyası

Yeteneklilerin Dünyası

Bu web sitesi üstün zekalıların dünyasına adanmıştır ve oyunlar hakkında düşünmek için çok ilginç bir bölüm vardır. Bize sundukları, bazıları çok ilginç olan ve bizi buna zorlayacak belirli sorunları çözebileceğiz. tüm aklımızı işe koy, çünkü gerçekten karmaşık ve çözülmesi oldukça zor olan birkaç tane var. Matematik oyunları, mantık oyunları ve hatta bazı görsel zorluklar olacak, hepsi çok eğlenceli ve çözümü görme olasılığı ile, siz onları çözene kadar önermediğimiz bir şey.

Birincil Dünya

Birincil Dünya

Birincil Dünya’da da bu makalede saydığımız türde oyunlarımız var, ancak çocuk odaklı, böylece onları çözmek için zihinlerini ve konsantrasyonlarını da kullanırlar. Ama sadece bununla kalmıyorlar, çünkü çocukların matematik, dil, İngilizce, bilim, hayvanlar, hafıza, dikkat, harfler, arama haritaları vb. çiftler, bulmacalar ve tamamen oyun oynayarak öğrenebilecekleri sayısız oyunumuz var. zihinsel.

sembolik

sibaloo

Burada da bulacağız bir sürü mantık oyunu onları en iyi şekilde çözmeyi düşünmenizi sağlamayacakları yer. Matematiksel ve mantıksal akıl yürütme, bilmeceler, satranç, aktif zihin, hafıza, zihinsel hesaplama, matematik, hiyeroglif veya denge türü kadar ilginç oyunlarımız olacak. Ek olarak, daha klasik başka oyunlar da olacak, ancak aynı zamanda arka arkaya üç, 4’ü bağlayın, kediyi köşeye sıkıştırın, tangram, domino, gizli sayıyı tahmin edin veya çağırın gibi çok düşünmeniz gereken oyunlar olacak.

psikoaktif

psikoaktif

Bu, psikoloji alanında uzmanlaşmış ve oynayabileceğimiz bir bölümü de olan bir web sitesidir. Web’in bu kategorisinde bulabiliriz farklı temalar mantık bulmacaları, matematik bulmacaları, optik illüzyonlar, kültür ve bilim, bulmacalar, dikkat ve algı, yanal düşünme, görsel ve uzamsal alan, sözel zeka ve trivia gibi. Ancak en ilginç fakültelerden biri, zorluğu koymak bu oyunların acemi, çırak, acemi, amatör, profesyonel, uzman, usta, virtüöz veya dahi arasına yerleştirilmesini istiyoruz. Gördüğünüz gibi, bu durumda, tahmin ettiğimiz seviyedeki en iyi mantık oyunlarının tadını çıkarmak için birçok ilginç şeyimiz var.

nöron suyu

nöron suyu

Bu, yapabileceğimiz başka bir web sitesi aklımızı teste tabi tut mantık, konsantrasyon ve algının sınandığı çok eğlenceli oyunlarla. Mantık bulmacaları, matematik bilmeceleri, bulmacalar, 3D yazıcı bulmacaları, matematiksel sihir, optik illüzyonlar, imkansız figürler, zeka testleri, asal sayılar ve diğer bazı oyunlardan çeşitli oyunlarımız var. Bazen zorluk seviyesi oldukça yüksek olabilir, ancak bu aynı zamanda onu çözdüğümüzde daha fazla değer verir.

Bugün gördüğümüz tüm web siteleri, fiziksel egzersizin kendisi kadar gerekli olan zihnimizi egzersiz yapmamıza yardımcı olacak. Olan şu ki, her gün fiziğimizi görüyoruz ve zihnimiz asla başarısız olmayacak bir motor gibi görünüyor. Her zaman, öyle ya da böyle egzersiz yapmalısın, ama tıpkı bizim yüzmeye gittiğimiz ya da kilomuzu korumak ya da geliştirmek için bir koşu bandında koştuğumuz gibi egzersiz yapmalısın. Unutulmamalıdır ki, kalbimiz ile birlikte vücudumuzun da rızkı aklımızdır.

Yazı Fikrinizi Çalıştırın: Bu web siteleri ile ADSLZone’da ilk ortaya çıkan mantık oyunlarını oynayabilirsiniz.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…