YouTube Shorts: Bu, TikTok’a karşı yeni rekabet ve Mart ayında geliyor

Müzik ve yaratıcılığın ürünü olan her şeyle düzenlenmiş 15 saniyelik videolar. Kısa videoların savaşının TikTok için yeni bir rakibi var: YouTube Shorts.

Mart ayında lansmanı yapılacak olan bu YouTube ürünü, platformun geniş müzik kütüphanesini kullanma özelliğine sahiptir.

Şimdiye kadar yalnızca Hindistan pazarında test edildi: Eylül 2020’de başladı. Aylık 2 milyar kullanıcıya ve günlük 3.5 milyar görüntülemeye sahip.

YouTube Shorts’un sahip olduğu araçlar arasında hız kontrollerinin kullanımı ve geri sayım süresi yer alıyor.

Ayrıca bir alışveriş aracı vardır. Testleri için Hindistan’daki güzellik ve elektronik etkileyicilerine güvendiler.

Google, kısa bir YouTube Shorts öğreticisi yayınladı ve bunun ABD için hala beta olduğunu ve yalnızca Hindistan’da mevcut olduğunu hatırlattı. Google’ın önerileri hakkında daha fazla bilgi edinmek için şuraya tıklayabilirsiniz: aşağıdaki bağlantı.

YouTube Shorts, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki TikTok alanlarının kaybından yararlanmak için

ABD pazarına girmesi, TikTok için başka bir zorlu rakip anlamına gelecek. Çin menşeli uygulamanın, Asya hükümetinin müdahale ettiği iddiasıyla Donald Trump hükümetinin çeşitli baskılarına maruz kaldığını hatırlayalım.

Şimdiye kadar Joe Biden’ın iktidara gelmesiyle birlikte TikTok’a yönelik yaptırımların hafifletilmesi bekleniyor. Adalet Bakanlığı avukatı Casen Ross, “Yasakların gözden geçirilmesi, sunulan sorunları sınırlayabilir veya bu mahkemenin incelemesine olan ihtiyacı tamamen ortadan kaldırabilir” dedi.

Bu arada, YouTube Shorts, kullanıcıları Çin kökenli uygulamalara çekmeyi hedefliyor.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…