YouTube, içerik oluşturucuların refahını desteklemek için videolardaki ‘beğenilmeyenleri’ gizlemeye çalışıyor

YouTube, ünlü “beğenmedim” veya “beğenmedim” ile denemeler yapıyor. İçerik oluşturucuların refahını destekleme sürecinde, platform karar verdi videolarla anlaşmazlığını göstermeye karar verenlerin sayısını gizle. Değişiklik zaten az sayıda kullanıcı için etkin.

Herhangi bir içeriğe verilen tepkiler o kadar yaygın ki, hepimiz bize minnettarlığımızı göstermek, yazdıklarımızın beğenildiğini söylemek veya basitçe, içeriği görüldüğü gibi işaretlemek için Twitter’da yaygın olan bir kalp göndermelerini mantıklı buluyoruz. Ama ya gördüğümüzden hoşlanmazsak? YouTube, ünlü “beğenmedim” veya “beğenmedim” seçeneği sunan ilk şirketlerden biriydi, belirli videolara ve/veya içerik oluşturuculara karşı kampanyaları tekelleştiren bir jest. Ve YouTube bunu önlemek için yola çıktı.

Sayaç ile başparmak yukarıya ve başparmak aşağı boş

Youtube Beğenmedim

YouTube, sosyal ağlarında yorum yaparken, şirket bir test yapmaya karar verdi. ‘beğenmeme’ veya beğenmeme sayısını gizleme. Birkaç kullanıcıyla sınırlı olduğu için genel bir şey değildir ve YouTube’u görüntüleyen herkese genişletileceği kesin değildir. Öyle olsa bile, tıpkı instagramda olduğu gibi, tepkileri gizlemek için mücadeleye YouTube’un da katıldığı açık. En azından kötüler için.

Basit Bir Kısayol Kullanarak iPhone'da YouTube Videoları Nasıl İndirilir

Deneyin arkasındaki fikir, yaratıcıların refahını teşvik etmek, platform tarafından açıkça belirtildiği gibi. Başparmak aşağı düğmesi her zaman videonun gerçekten iyi olmadığını göstermek için kullanılmadığından, sayacın kaybolması olası olumsuz kampanyaların görüntülenmesini engeller; bu arada, yaratıcıların videolarının neden olduğu memnuniyetsizliğe görsel erişiminden kaçınmak.

{«videoId»:»x7zjeul»,»autoplay»:true,»title»:»VİDEOLARI Instagram, Facebook, Twitter veya TikTok’tan MOBİLİNİZE NASIL İNDİREBİLİRSİNİZ (1080p_25fps_H264-128kbit_AAC)»}

YouTube, ‘beğenmeme’ sayacını gizlemek için farklı tasarımları test ediyor: prensipte başparmak aşağı simgesi, altında herhangi bir sayı olmadan görünür; halka açık kalacak olan ‘beğenilerin’ sayısının tam tersi.

‘Beğenmeyenleri’ gizlemek, olumsuz kampanyalardan kaçınmaya yardımcı olsa da, düğmenin temel amacını da engeller: videoyu iyi olmadığında veya açıklamaya uymadığında oynatarak zaman kaybetmek

‘Beğenmeme’ sayısı herkese açık olarak gösterilmese de, içerik oluşturucular bu sayıya YouTube Studio’dan erişmeye devam edecek. İçeriği görenler ise eskisi gibi ‘beğenmeme’ olanağına sahip olacak: YouTube, öneri algoritması için bunu dikkate alacak ve ayrıca sayacı artıracak; görülmese bile.

Daha fazla bilgi | Youtube

– Haberler YouTube, içerik oluşturucuların refahını desteklemek için videolardaki ‘beğenilmeyenleri’ gizlemeye çalışıyor aslen yayınlandı Android Ivan Linares tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…