YouTube, en çok ‘beğenilmeyen’ videonun rekorunu tuttuktan sonra, platformun beğenmediklerini gizlemeye çalışıyor

YouTube, platformunda bir videonun sıcaklığının en klasik göstergelerinden birini etkileyebilecek değişiklikleri test ediyor: beğenmemeler veya “Beğenmedim”. Twitter hesaplarından, bunların bazı yeni tasarım değişiklikleri olduğunu açıkladılar. videolardaki beğenmeme sayısı görüntülenmeyecekancak ilginç bir şekilde düğme orada kalacak.

Şimdilik YouTube, bunun bazı kullanıcıların önümüzdeki haftalarda görebileceği “küçük bir deney” olacağını söylüyor. Ancak, içerik oluşturucular, YouTube Studio’dan tam olarak “beğenme” ve “beğenmeme” sayısını görebilecek.

“Beğenmeme kampanyalarına karşı mücadele”

https://platform.twitter.com/widgets.js

YouTube’daki “inceleme bombalaması”nın karşılığı, kullanıcıların toplu halde bir videodaki “beğenmeme” düğmesini tıkladıkları kampanyalardır. YouTube, bu tür kampanyaların kurbanı olan içerik oluşturucularla görüştükten sonra bu değişikliği uyguladığını söylüyor.

Ancak, aynı YouTube tweetine verilen yanıtlara bakarsak, deney pek iyi karşılanmadı. Google’ın destek web sitesinde YouTube, içerik oluşturuculardan duyduklarını daha ayrıntılı olarak açıklıyor “kamu muhasebecileri Beğenmemek kişisel refahınızı etkileyebilir“ama bazıları, yaratıcıların iyiliği içinse, artık ‘beğenmemelerin’ sayısını görebilen tek kişinin onlar olmasını ironik buluyor.

youtube beğenmeme

Bunu görmezden gelmek de kolay değil tarihte en çok ‘beğenilmeyen’ video, YouTube’un kendisinden bir videodur. 19 milyondan fazla “beğenmeme” ile 2018’in kötü şöhretli YouTube Geri Sarması, topluluk tarafından o kadar nefret edilen bir video ki 2019’da YouTube formatı tamamen değiştirmeye karar verdi, ancak kullanıcılar geri döndü ve 9 milyondan fazla “beğenmeme” verdi. 2020’de YouTube, “farklı bir yıl olduğunu” iddia ederek ‘Geri Sar’dan vazgeçti ve iptal etti.

YouTube, düğmeyi bu şekilde kaldırmayı düşünmediğini ve bunun onu kullanmak hala “vermek” için çalışacak geri bildirim» içerik oluşturuculara veya platformda aldığınız video önerilerini hassaslaştırmak için. Bu değişikliklerle ilgili görüşlerini iletmek isteyenler, YouTube yardım sayfasından bunu yapabilirler.

Bu değişikliği alırsanız, denemeden çıkmanın bir yolu yoktur. YouTube, gelecekteki kararlar almak ve sayaç ve düğme ile ne yapacaklarını belirlemek için yeni tasarımın alımını “çok yakından izleyeceğini” söylüyor.

{«videoId»:»x7zirh7″,»autoplay»:true,»title»:»Youtube’dan en iyi şekilde yararlanmak için 14 püf noktası»}

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler YouTube, en çok ‘beğenilmeyen’ videonun rekorunu tuttuktan sonra, platformun beğenmediklerini gizlemeye çalışıyor aslen yayınlandı Genbeta Gabriela Gonzalez’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…