YouTube 2021 haberlerini ilerletiyor: Kısa filmler, entegre satın almalar, televizyonda içerik indirme ve daha fazlası

YouTube’un küresel kitlesi şimdiden aşıyor ayda iki milyar kullanıcı, bu nedenle Google’ın popüler video platformu, bu başarıyı sürdürmeye devam etmek için periyodik olarak kendini yeniden icat etmek zorunda kalıyor. Geçen yıl boyunca, oynatıcısına bir görünüm kazandırdı ve bölümler veya Kısa videolar (kısa dikey videolar) gibi önemli yeni özellikleri test etti.

Yeni başladığımız bu 2021 için YouTube daha fazlasını hazırlıyor yıl boyunca bileceğimiz işlevler ve iyileştirmeler. Ancak Google, yakında YouTube’a gelecek bazı haberleri açıklayan bir önizleme vermek istedi.

{«dosya»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/2e/48/63/5ffc0bcf4bd22f622b/default-progressive-adaptive.m3u8″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/23/51/22/5ffc0c144bd22f6231/orijinal/como-descargar-videos-de-youtube-instagram-facebook-twitter-o-tiktok-en-tu-movil-bq. jpeg»}

İçerik oluşturucular ve izleyiciler için iyileştirmeler

Google’ın kendi blogunda açıkladığı gibi, “yaratıcılar için ideal alanı sağlamak ve aynı zamanda halka en iyi görüntüleme deneyimini sunmak bizim görevimizdir.” Ve bu amaç göz önünde bulundurularak, önemli haberler hazırlıyorlar bu yıl boyunca gelecek.

YouTube'u mobil cihazlarda izlemek için resmi başvuru olmayan en iyi uygulamalar

Bu gelişmeler, bir yandan video deneyimini yeniden tanımlayın kullanıcılar için daha kişisel hale getirmek ve diğer yandan içerik oluşturuculara daha fazla kaynak ve para kazanma fırsatı sunmak için:

  • Bölümlerle daha kolay gezinme– Bu yıl YouTube, bölümlerin otomatik olarak eklenmesi özelliğini genişletmekle başlayarak tüm cihazlarda daha fazla değişiklik yapmayı taahhüt etti. Ayrıca tabletler için tasarımlarını yenileyeceklerine söz verdiler.

  • Sanal Gerçeklik İyileştirmeleri: YouTube şu anda SD, HD, 4K, VR ve HDR videoların yanı sıra kişisel bilgisayarlardan mobil cihazlara, oyun konsollarına ve VR kulaklıklara kadar İnternet bağlantısı olan hemen hemen her cihazdaki canlı içeriği desteklemektedir. Bu yıl, gezinme, erişilebilirlik ve aramayı iyileştirmek için YouTube VR uygulamasının ana sayfasındaki deneyimi yeniden tasarlamayı planlıyorlar.

youtube 2

  • Daha kişiselleştirilmiş müzik içeriği: Halihazırda 70 milyondan fazla resmi parçaya sahip olan YouTube Music, günlük aktivitelere (spor yapmak, bir şeye konsantre olmak, rahatlamak) ve ruh hallerine eşlik edecek kişiselleştirilmiş içerikli daha fazla mix’i piyasaya sürmeyi planlıyor. Ayrıca, kendini kendi çalma listelerini oluşturmaya adayanlar için daha fazla özellik olacak ve platform kullanıcılarının başkalarının oluşturduğu çalma listelerini keşfetmesi daha kolay olacak.

  • Çocuklar için YouTube videoları: Şu anda 80’den fazla ülkede her hafta 35 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan YouTube Kids, ebeveynlere, YouTube Kids’e dahil etmek için ana YouTube platformundan video ve kanal seçmelerine olanak tanıyan bir seçenek de dahil olmak üzere yeni araçlar sunacak. .

YouTube Çocukları

  • 4K ve televizyonda indirmeler: YouTube TV, izleyicilerin mevcut programları 4K olarak izlemesine veya daha sonra çevrimdışı oynatmak üzere DVR’larına indirmesine olanak tanıyan yeni bir seçenek de dahil olmak üzere yeni özellikler de getirecek. Ayrıca bu seçenek, aynı anda farklı ekranlarda YouTube TV’nin keyfini çıkarmak için evde sınırsız eşzamanlı yayın ekleyecektir.

  • Şort Lansmanı: Shorts şu anda Hindistan’da beta olarak mevcuttur, ancak önümüzdeki haftalarda beta testini ABD’ye genişleteceklerdir, bu nedenle mobil cihazlarda kısa içerik kaydetmenize olanak tanıyan bu yeni formatın diğer ülkelere ulaşması muhtemeldir.

  • Daha fazla para kazanma fırsatı: Bugün, YouTube İş Ortağı Programı’ndaki (YPP) içerik oluşturucular, reklam yayınlamaktan promosyon ürünleri satmaya kadar neredeyse on farklı para kazanma seçeneğiyle para kazanabiliyor. Super Chat ve Super Stickers’ın canlı yayınlardaki başarısının ardından, genel olarak bu yıl içinde kullanıma sunulacak yeni bir alkış özelliğini test ediyorlar.

youtube 3

  • entegre satın almalar: E-ticaretin büyümesinden yararlanmak için YouTube, kullanıcıların güvenilir ve tanınmış içerik oluşturuculardan doğrudan YouTube’da alışveriş yapmasına olanak tanıyan yeni bir entegre alışveriş deneyiminin beta testini yapıyor. Yakında, bu işlevle ilgili haberleri açıklayacaklar.

Daha fazla bilgi | youtube blogu

– Haberler YouTube 2021 haberlerini ilerletiyor: Kısa filmler, entegre satın almalar, televizyonda içerik indirme ve daha fazlası aslen yayınlandı Android Laura Sacristan’ın fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…