Yoigo çalışmıyorsa ve internetiniz yoksa ne yapmalısınız?

Yoigo düştü çalışmıyor ve internetin yok, Ne yapmalısın? Hatanın nerede olduğunu bulmak veya sorunu çözmek için atabileceğimiz bazı adımlar var. Bunu nasıl düzeltebiliriz, internetimiz yoksa nasıl iddia edebiliriz veya operatör bize nasıl tazminat öder.

İnternet işinize yaramazsa mobilde veya evde, bağlanamıyorsanız ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız, sorunun nerede olduğunu veya küresel bir operatör arızası olup olmadığını tespit etmemize yardımcı olacak bazı basit adımlar veya püf noktaları vardır.

genel düşüş

Hatanın genel mi yoksa sadece bize mi ait olduğunu, Yoigo’nun herkes için kapalı olup olmadığını veya sadece bizim için işe yarayıp yaramadığını kontrol etmenizi sağlayan birçok web sayfası vardır. Hızlı bir seçenek arkadaşlarımıza, tanıdıklarımıza veya akrabalarımıza sormaktır, ancak her zaman eşleşmeyecek bu operatöre sahip birisine sahip olduğumuzu. Bu durumda, özel kilitlenme veya hata sayfalarına başvurabiliriz.

Downdetector bu durumlarda en iyi bilinen web sitesidir, operatörler, web siteleri, sosyal ağlar tarafından olayları görebileceğimiz bir web sitesidir. Operatörler veya web siteleri listesinde “Yoigo” kelimesini aratın ve iki temel bilgi göreceksiniz: Yoigo’nun son 24 saatteki başarısızlıkları veya arızalara göre ısı bölgeleri ile gerçek zamanlı bir harita. Her iki seçenek de hata bildiren daha fazla kullanıcı olup olmadığını bize bildirecektir.

Yoigo Düşürücü

Diğer bir seçenek ise, cep telefonunuzda (veri hızı aracılığıyla veya neyin işe yarayıp neyin yaramadığına bağlı olarak) varsa İnternet’i kullanmaktır ve Twitter’ı kullanabilir ve “yoigo çalışmıyor” veya “gibi ifadeler arayabilirsiniz.yoigo düştü“Sizinle aynı anda sorunu yaşayan daha fazla kullanıcı olup olmadığını kontrol etmek için.

İnternet nerede çalışmıyor?

Yoigo çalışmıyorsa veya çalışmıyorsa, kontrol etmeniz gereken ilk şey çalışmadığı yer. Cep telefonunda, tablette veya bilgisayarda sizin için çalışmayabilir. Ama belki, başka bir cihazda denerseniz, evet. Herhangi bir tür kontrol yapmadan önce, Yoigo’daki hatanın tüm cihazlarınızda mı yoksa sadece birinde mi olduğunu kontrol etmelisiniz.

Mobil kullanıyorsanız bilgisayarı deneyin. Bilgisayar kullanıyorsanız, cep telefonunu deneyin, tableti deneyin. Yani görmen gereken ilk şey ne başarısız olur veya nasıl başarısız olur. WhatsApp mesajları sizi başarısızlığa uğratıyor ve gönderilmiyor mu? İnternette bir bug olmayabilir ama belki de sadece uygulamadır. Bu nedenle, ilk şey birden fazla programı veya uygulamayı kontrol edinİnternette sayfalar açın, diğer farklı cihazları kontrol edin…

cep telefonu hatası

Yoigo, cep telefonunuzda veri hızı veya WiFi üzerinden çalışmıyorsa, talepte bulunmadan önce sorunu çözmek için izlememiz gereken bazı adımlar vardır. Bu makalenin sonunda Yoigo ile nasıl iletişime geçeceğinizi ve olası tazminat hakkında yasal koşulların ne dediğini bulacaksınız, ancak yapmanız gereken ilk şey hatanın nerede ve neden olduğunu kontrol etmektir.

Mobil veri ve WiFi

WiFi ile çalışmıyorsa, mobil verilerle erişip erişemeyeceğinizi test edin internete. Ya da tam tersi. Sorunun veri hızından mı yoksa WiFi bağlantısından mı kaynaklandığını kontrol edin. Ayarlar veya kısayollardan bağlantıları bağlayın ve bağlantısını kesin (Android’de yukarıdan aşağı kaydırın)

Uçak moduna dikkat edin

Cep telefonunuzdan tüm bağlantıları kesen uçak modunu istemeden etkinleştirmediğinizden emin olun. Bunu genellikle telefon ayarlarında bulabiliriz: Ayarlar > Mobil ağlar ve > Uçak modu’na gidin. Burada açmak veya kapatmak için bir anahtar bulacaksınız.

cep telefonunu yeniden başlat

Açık görünebilir, ancak çoğu durumda bağlantıların yeniden başlatılmasını ve cep telefonumuzun tekrar çalışmasını sağlayan önerilen bir seçenektir.

APN’yi kontrol edin

APN veya Erişim Noktası Adlarını kontrol edebilirsiniz. Yol, sahip olduğunuz mobil modele göre değişiklik gösterebilir ancak genel olarak şuna benzer olacaktır: Menü > Ayarlar > Diğer > Kablosuz ve ağlar > Mobil ağlar > APN’ler. Hata veren erişim noktaları oluşturulduysa ortadan kaldırın.

Tüm cihazlarda arıza

Yoigo ile iletişime geçmeden önce Yalnızca birkaç dakika sürecek bir dizi temel adımı ve kontrolü izlemenizi öneririz. Denediyseniz ve tüm cihazlarda başarısız olursa, farklı ayarları kontrol edin…

Wi-Fi mi?

Belki hiçbir cihazda internet yok ancak hepsi kablosuz bağlantı üzerinden bağlanır. Örneğin, birisi internetinizi çaldığı için veya evinizin her köşesine iyi ulaşmadığı için sinyal zayıf olabilir. Ancak WiFi çalışmadığı için İnternet’in çalışmadığı anlamına gelmez. Bu durumda şunları yapmanızı öneririz: ethernet kablosuyla dene ister bilgisayar, ister dizüstü bilgisayar veya Smart TV olsun, evinizdeki herhangi bir cihaza. Kablo üzerinden düzgün çalışıp çalışmadığını test edin ve WiFi’ye özgü bir sorun olup olmadığını kontrol edin.

Yönlendiriciyi yeniden başlatın

Yoigo yönlendirici yapılandırmasını tarayıcıdan 192.168.1.1 yazarak girin. Buraya geldiğinizde, sizden bir kullanıcı adı ve şifre istenecektir. Daha önce değiştirmediyseniz, Yoigo’da varsayılan kullanıcı 1234’tür ve ayrıca şifre. İçeri girdiğinizde, yönlendiriciyi tamamen yeniden başlatabileceksiniz. Ayrıca cihazın kendisinden de yeniden başlatabiliriz: birkaç saniye “güç” düğmesine dokunun, kabloları çıkarın, birkaç dakika bekleyin ve kabloları tekrar takın ve düğmeye basın. Işıkların yanmasını bekleyin ve her şeyin doğru olduğunu kontrol edin.

rozetteki sorunlar

Hatta arıza devam ederse yönlendiriciyi yeniden başlattın mısorunun evin rozetlerinden herhangi birinde olup olmadığını kontrol edebiliriz. Yönlendiriciyi doğrudan PTR’ye bağlayın (Yoigo’nun dediği gibi, “evin girişindeki küçük beyaz kutu”) ve çalıştığından emin olun. Başarısız olmazsa, sorunun içinde olduğunu bileceksiniz. PTR’den çıkışa kablolama. Başarısız olursa, sorun genellikle internettedir ve yukarıdakilerin hiçbiri işe yaramazsa Yoigo ile iletişime geçmelisiniz.

Sabit hat çalışmıyor

Sahip olabileceğimiz bir diğer sorun da, bağlı olduğumuzda ev sabit hattının çalışmamasıdır. Yoigo’nun size göstereceği ve iletişim kurmadan önce yapabileceğiniz birkaç adım vardır, böylece zamandan tasarruf edersiniz:

Doğrudan yönlendiriciye bağlı sabit hattınız varsa, yönlendiriciye bağlı olduğundan emin olun. “Telefon 1” bağlantı noktası ve asla “Phone2” de. Tabii ki, bunu doğruluyor fişe takılı veya kablosuz sabit telefon olması durumunda pili vardır.

Yönlendiricinizin sinyal verip vermediğini kontrol etmek istiyorsanız “Telefon1” yazan ışığı kontrol edin. Açık ve sabit olmalıdır. Yanıp sönerse, telefonun açık olduğu içindir, bu yüzden olmadığından emin olun.

Yoigo hak talebi kanalları

Ne yapabiliriz eğer bir Yoigo vakamız varsa? İlk yolun işe yaramadığını görürseniz müşteri hizmetlerine başvurabilir veya “resmi” bir hak talebinde bulunabilirsiniz.

Müşteri desteği

Yoigo müşterisiyseniz ve tek bir hattan arıyorsanız:

  • İspanya’dan, arayın ücretsiz 622 numarasına
  • Avrupa Birliği’nden ücretsiz +34 633 800 800 numaralı telefonu arayın.
  • Dünyanın geri kalanından Yoigo ile +34 622 622 622 numaralı telefondan, bulunduğunuz yere bağlı olarak “dünyanın geri kalanı” tarifesi ile ulaşabilirsiniz.

Hat Yoigo’dan değilse:

  • 1707’yi ücretsiz arayın ve seçenek 3’ü çevirin
  • +34 622 622 622’yi operatör ile sahip olduğunuz tarife ile arayın
  • Ticari tavsiye için (durum böyle değildir) 900 622 220 numaralı telefonu arayın.

SMS ile bir Yoigo hattı ile iletişime geçebilirsiniz. 622’ye ücretsiz SMS. Aynı kanaldan “yüksek öncelik” ile size bir mesajla cevap verecekler.

Sosyal ağlar aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz:

Facebook

heyecan

Her ikisi de İspanya’da pazartesiden pazara, yılın her günü sabah 9:00’dan akşam 22:00’ye kadar çalışma saatleri ile. Sorunu ortaya çıkarmak için DM veya özel mesaj ile yazabilirsiniz.

diğer yollar

Yukarıdakilerin hiçbiri işe yaramazsa, başka yollar da vardır.

iddianızı getirin Bilgi ve Vatandaş Hizmetleri Ofisi Bir telefon olayının nasıl talep edileceğine dair bilgiye ihtiyacınız varsa, 901 400 100’ü arayarak Sağlık, Tüketim ve Sosyal Refah Bakanlığı’ndan.

içinde bir iddia ile Enerji, Turizm ve Dijital Gündem Bakanlığı Telekomünikasyon Kullanıcı Hizmetleri Ofisi 901 33 66 00 veya 911 81 40 45 numaralı telefondan. Bu durumda şikayeti web sitesi üzerinden işleme koyabiliriz. DNI veya Cl@ve ile erişmeniz ve istenen bilgileri doldurmanız gereken “Taleplerin Sunumu” bölümüne gidebilirsiniz. Şikayet için tüm bilgileri dolduracaksınız.

Yoigo’nun yasal koşulları

Hizmette geçici bir kesinti olursa Yoigo’nun yasal koşulları ne diyor? Başka bir deyişle, Yoigo kapalıysa ve internete bağlanamıyorsak ne derler, ne iddia edebiliriz? Vodafone Telefon ve Sabit Geniş Bant Hizmetinin Sunulmasına İlişkin Genel Koşullar’da 8.2 numaralı maddede okuduklarımız:

“Durumunda bu Sabit Telefon Hizmetinin geçici olarak kesilmesiMüşteri bir sonraki faturasında aşağıdaki iki miktardan büyük olan tazminat alma hakkına sahip olacaktır:

  • Kesintiden önceki 3 ay boyunca kesintiye uğrayan Hizmet için faturalanan ortalama tutar, kesintinin sürdüğü zamana göre eşitlenir (kesilen Hizmet 3 aydan daha eskiyse, tahmini aylık olarak alınacak fatura tutarı yapılan etkin tüketim süresi ile orantılı ödeme)
  • Kesinti sırasında yürürlükte olan aylık abonelik ücretinin beş katı, kesinti süresine eşit olarak dağıtılır. Tazminat bir Euro’dan fazla ise, bir sonraki faturada otomatik olarak ödenecektir.

Geniş Bant İnternet Erişimi hizmetinde bir kesinti olması durumunda Yoigo şunları belirtir: “Yoigo, Müşteriye tutarın iadesini tazmin edecektir. kesinti süresi boyunca orantılı olarak söz konusu hizmet için aylık ücret. Kesinti, sabah 8’den akşam 10’a kadar altı saatten fazla olursa, tazminat otomatik olarak ödenecektir.

Yazı Yoigo kapalıysa ve internetiniz yoksa ne yapmalı? ADSLZone’da ilk ortaya çıktı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…