Yine oldu: 10 milyon indirmeye sahip bir uygulamanın kötü amaçlı yazılım olduğu ortaya çıktı

Android’i ve dolayısıyla Google’ı her zaman eleştirdiğimiz şeylerden biri, Play Store’da bulabildiğimiz uygulamaların düşük güvenliği ve düşük kalitesidir.Apple’da olanın aksine.

Bunu ortaya koyan bir haberin sık sık ortaya çıkması garip değil. binlerce indirmeye sahip bir uygulama kötü amaçlı yazılımlarla dolu Ve ne yazık ki, Google’ın kalite standartları ve denetimi, yokluğuyla göze çarpmaktadır.

Yani evet, yine oldu. Popüler MalwareyBytes uygulaması 10 milyondan fazla indirilen popüler bir Android uygulaması keşfetti ve bu da akıllı telefonumuzu reklam yazılımlarıyla doldurdu. Mobil cihazınıza yüklediniz mi? Bu yüzden hemen kaldırın.

10 milyondan fazla indirilen bu uygulamanın aslında kötü amaçlı yazılım olduğu ortaya çıktı

Bir QR kod okuma uygulamasının kötü amaçlı yazılım olabileceğini kim bilebilirdi?

Barkod Tarayıcı onun adı ve yıllardır en popüler Android uygulamalarından biri. Adından da anlaşılacağı gibi, bu QR kodları ve barkodları okumak için bir uygulama ve Play Store incelemelerine ve derecelendirmelerine göre çok iyi görünüyor.

Görünüşe göre her şey Aralık ayındaki son güncellemede değişti ve bu o andan itibaren araç reklamlarla doldu. Ancak bununla da kalmayıp, kullanıcıların akıllı telefonları da tipik “akıllı telefonunuzu temizleyin” veya “pilinizin ömrünü uzatın” reklamlarıyla dolmaya başladı.

Gerçekten ne olduğunu çok iyi bilmiyoruz. Benzer bir şey, bir gecede en başarılı Android tarayıcı araçlarından biri olan CamScanner’a oldu. reklamlar ve rahatsız edici bildirimler tarafından istila edildi.

Neyse ki, Android’in çok sayıda alternatifi var, bu nedenle barkodları veya QR kodlarını okumanıza izin veren bir uygulama arıyorsanız, Google Lens en iyi seçenektir. Sadece ücretsiz değil, aynı zamanda birçok işlevi var. Her Android cihazında gerekli.

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

Tekrar Oldu: Kötü amaçlı yazılım olduğu ortaya çıkan 10 milyon indirmeye sahip bir uygulama ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…