Yeni Xiaomi TV'm My TV P1, büyük sürprizler...

Yeni Xiaomi TV’m My TV P1, büyük sürprizler…

yeni ailesi Xiaomi Akıllı TV İspanya’ya geldi: Mi TV P1 serisi. Dört farklı boyutta (55”, 50”, 43” ve 32”) mevcut olan Mi TV P1 ailesi, paranın karşılığı açısından 2021’in en iyi TV’si olmaya aday. 55 inçlik versiyonu birkaç gündür test edebildik. ve burada, temel özelliklerini incelemeye ek olarak, size ilk izlenimlerimizi anlatıyoruz.

İlk önce ne kadar hafif olduğundan ve kurulumunun ne kadar kolay olduğundan bahsedelim: kutusundan çıkarıp onu koruyan plastik poşeti çekmeniz ve ekranı aşağı bakacak şekilde yatay bir yüzeye (masa) yerleştirmeniz gerekiyor. . Daha sonra plastik olan ve tam oturan iki ayağı yerleştiriyorsunuz ve her birini birkaç vida ile sabitledikten sonra, karar verdiğiniz yere yerleştirmeye hazır hale getiriyorsunuz. Daha kolay imkansız.

Bir sonraki şey, onu elektriğe ve ağa bağlamaktır. Bu saniye için Google App üzerinden yapabilirsiniz, çünkü yeni Xiaomi TV işletim sistemi olarak Android’e sahiptir, bu nedenle sadece Mi TV P1’in cep telefonunuzdan algılanmasını beklemeniz gerekecek ve yapılandırma süreci başlayacaktır. adım… her aşamayı kabul etmeniz yeterli. Kurulum ve devreye alma daha kolay olamazdı.

Tabii ki, açmak için bir “hile” var: denetleyiciyi hemen tanımıyor, bu yüzden ilk başta bozulduğunu düşündüm… Ne korkunç! Daha sonra logonun altındaki fiziksel bir düğmeye basarak ilk defa açılıyor ve uzaktan kumandayı tanıyor. O andan itibaren her şey çok kolay.

Kabul edilebilir görüntü ve ilginç ses

55″, 50″ ve 43″ boyutlarındaki yeni Xiaomi TV’ler 4K UHD çözünürlüğe ve Dolby Vision ile uyumluluğa sahip. Açıdan bağımsız olarak ekranın net bir görünümünü sağlayan ultra geniş 178° görüş alanı sunan 60 Hz LED panele sahiptirler.

En büyük televizyonlar olan 55″ ve 50″, televizyonların yüksek dinamik aralık oluşturmasına ve görüntüyü daha canlı ve gerçek hale getirmesine olanak tanıyan HDR10 + ile kaliteyi daha da artırıyor.

Pratikte vesiyah onun gücü değil, ancak gri bir dünyada yaşayabiliyorsanız, bu TV tam size göre. Bazı sahnelerde siyahların nasıl gri göründüğünü fark ettik, ancak bir görüntü züppesi olmadığınız sürece bu büyük bir sorun değil.

Ve kontrast ve parlaklık açısından Xiaomi Mi P1’in hiçbir sorunu yok, neredeyse her tür içerikte “yeterli”.

kullanıcı deneyimi

tüm modeller Xiaomi Mi P1 Bunlar, Android TV sistemi ile eksiksiz bir içerik ekosistemi ve önceden yüklenmiş Netflix, Prime Video ve YouTube gibi popüler uygulamaları içerir.

Ayrıca Chromecast ve Miracast’a sahipler; ve yerleşik Google Asistan ile birlikte gelirler. Aslında, test ettiğimiz 55″ ve 50″ ve 43″ olanlar, hatta bir panele entegre mikrofon Böylece kullanıcılar, TV’ye ve diğer bağlı akıllı cihazlara eller serbest olarak sesli komutlar verebilir.

Gerçek: Çerçeveye dahil olan mikrofonun fiziksel bir anahtarı vardır, bu sayede Google asistanı kullanmak istemiyorsanız kolayca kapatabilirsiniz ve bu nedenle konuşmalarınızın “duyulma” riski yoktur.

Kontrol, herhangi bir komplikasyon olmaksızın sezgisel olmanın çok ötesindedir. Hatta başlangıç ​​için pilleri de içerir, bu da takdire şayandır. Tamam Google’ı etkinleştirmek için bir düğmesi vardır, biri doğrudan Netflix’e gitmek için, diğeri de Amazon Prime Video ile aynı şeyi yapmak için.

Pratik kullanımda, Mi P1 TV’nin arayüzü oldukça basittir, işletim sisteminin temeli olarak Google’a sahiptir ve bu konuda hataya yer yoktur: Kullanıcı hesabınızla, mobilden ve bir birkaç adımda tercihlerinizi TV’de yapılandırmışsınızdır.

Sonra Xiaomi özelleştirme katmanına sahibiz, yama duvarinvaziv veya can sıkıcı olmayan, aksine: içeriği ilk ekranda görüntülemenize yardımcı olur, içerik kaynaklarına kolay erişime sahiptir, bu konuda çok çeşitli seçeneklere sahiptir, çünkü birçok girişi vardır.

Fiyat/performans açısından, yeni Xiaomi TV şüphesiz buna değer: Harika görünen, kabul edilebilir ses kalitesine sahip ve hataya yol açmayan çok basit bir kullanıcı arayüzü ile bir TV. . Yani sahip olduğu fiyat ve MI TV P1 lansman teklifleri gördüklerimiz, hiç şüphe yok ki: buna değer.

MI TV P1’in bulunabilirliği ve fiyatı

55”, 50”, 43” ve 32” versiyonlarındaki Mi TV P1 serisi, 20 Haziran’a kadar sırasıyla 549€, 499€, 399€ ve 229€ özel tanıtım fiyatıyla satışa sunulacak.

Televizyonlar bu promosyon fiyatına mi.com, Mi Stores, Amazon, FNAC, MediaMarkt ve PcComponentes adresinden satın alınabilir. Ardından 55”, 50”, 43” ve 32” versiyonları 649€, 599€, 449€ ve 289€’dan satışa sunulacak.

Leave a Reply