Yeni Windows 10 güncellemesi, düzelttiğinden daha fazla şeyi bozuyor

Microsoft sanbenito’yu kaldıramaz. Şirket yayınlamaya devam ediyor Windows 10 için güncellemeler hatalarla dolu, hatta diğer önceki hataları düzeltmeye yönelik olanlarla bile. Böylece toplu güncelleştirme KB4598291 geçen hafta yayınlanan, yamanın kurulumunu bile etkileyen birçok hata içeriyor.

Yama, önceki güncellemede bulunan, pencereleri değiştirmeyle ilgili hataları düzeltir. Alt+Sekme ve ilgili diğer Kimlik Yöneticisi. Sistemin hataları görüntülemesine neden olan başka bir sorun da vardı ESENT 642, depolamayla ilgili ESENT.DLL dosyasıyla ilgili. Bu hatalar, dört ay önce yayınlanmasından bu yana Ekim 2020 Güncellemesinde mevcuttu ve Microsoft sonunda onları düzeltti.

Yama, genellikle Microsoft tarafından yayınlandığı gibi şu anda isteğe bağlıdır. Önce ayın sonunda veya bir sonrakinin başında bir yama yayınlar ve ardından o ayın ikinci Salı günü Salı yama çeşitli hata düzeltmeleri ve güvenlik açıklarını çözen düzinelerce güvenlik yaması içerir.

İsteğe Bağlı Güncellemeler: Hızlı Sorun Giderme

Bu yamaları daha erken yayınlamanın iki nedeni vardır. Birincisi, hatadan etkilenen kişilerin bu yama ile mümkün olan en kısa sürede düzeltebilmeleridir. İkincisi, güncellemenin doğru çalışıp çalışmadığını kontrol etmek ve herhangi bir hatanız olup olmadığını görmek.

İsteğe bağlı bir yama olduğu için gitmek gerekir Ayarlar’da Windows Güncellemesi, ve Tüm isteğe bağlı güncellemeleri gör’e tıklayın veya ara’ya tıklasak bile mevcut yama “kaliteli güncelleme” olarak görünecektir.

Windows 10 yaması

Ancak, kullanıcılar işletim sisteminde performans sorunları bildirdiğinden ve hatta kurulum sürecinde kilitlendiğinden kalitesi çok düşük. Diğerleri, kurduktan sonra, bazılarında olduğu gibi, onları açmayan oyunlar olduğunu onaylar. DirectPlay World of Warcraft gibi. Güncelleme kaldırıldıktan sonra sistem normal çalışmasına döner.

9’unda gelen Salı Yamasına dikkat edin

Bu nedenle, sayısız hatası nedeniyle bu güncellemeyi yüklemekten kaçınmanız uygundur. karşı karşıya Salı yama Güncelleme daha güvenli olmalı, ancak yarın gelecek, Microsoft’un değişiklik yapmak için bir haftası yok, bu nedenle bu güncellemeyi yükleyen herkes büyük olasılıkla isteğe bağlı yamanın hatalarını alacak.

Sorun şu ki, hataları düzeltmeye yönelik bir güncellemenin sisteme birçok başkasını dahil etmesi hala şaşırtıcı. Üçünü düzeltmeye çalıştıkları yerde, aslında dört tane daha ekliyorlar, sanki deliklerle dolu bir kovaymış gibi sürekli bir sorun yamaları. Microsoft, hataları düzeltmek için Insider’lara güvenir ve her ayın isteğe bağlı yamaları genellikle daha maceraperestler için bir orta yoldur, ancak öyle olsa bile, bunun gibi hatalar, daha az gelişmiş kullanıcıların yükleyebileceği son yapılara dönüşmemelidir. .

Son aylarda, Windows 10’da KB4598299 ve KB4598301 yamalarında olduğu gibi mavi ekranlar oluşturan benzer başarısızlık vakaları gördük. Bu nedenle, eski bir bilgisayarı Windows 10’a yükseltirken dikkatli olun, çünkü desteklenmeyen donanımlarda daha fazla sorun yaşayabilirsiniz.

Gönderi Yeni Windows 10 güncellemesi, ADSLZone’da ilk olarak göründüğünden daha fazla şeyi bozuyor.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…