Yeni WhatsApp koşullarını kabul edin yoksa mesajları okumadan kalırsınız.

gölgesi WhatsApp yeni koşullar giderek uzuyor. WhatsApp, Mayıs ayına erteledikten sonra, kabul edilmezlerse ne olacağına dair yeni ayrıntılar verdi. Bu nedenle, uygulamayı kullanmaya devam etmek istemesi durumunda, gizlilik veya mesajları okuyamıyor.

RGPD sayesinde Avrupa Birliği ülkelerinde yeni whatsapp politikasıuygulamanın nerede olabileceği sohbetleri oku Mesaj yönetim sisteminizi kullanan şirketlerle sahip olduğumuz. Ancak dünyanın geri kalanı bu yasa tarafından korunmuyor ve uygulamayı kullanmaya devam etmek istiyorsak yeni koşulları da kabul etmemiz gerekecek.

WhatsApp sizi uygulamayı kullanma koşullarını kabul etmeye zorlayacak

Geçen hafta WhatsApp, kullanım koşullarındaki değişiklikleri daha iyi açıklamak için uygulamanın üstüne bir afiş ekleyeceğini duyurdu. Ancak, bilmediğimiz şey, bunu yapmamaya karar veren kullanıcılara ne olacağıydı. başvurunun yeni koşullarını kabul edin.

Ancak şirket şimdi yeni koşulların kabul edilmemesi durumunda neler olacağını detaylandırdı. Bunu yapmak için WhatsApp, WhatsApp kullanıcılarından “azar azar” şunları yapmasını isteyeceğini belirtiyor. yeni koşulları kabul et itibaren WhatsApp’ın tüm işlevlerine sahip olmaya devam edebilmek için 15 Mayıs«.

Böylece yeni koşulların kabul edilmemesi durumunda kullanıcılar arama ve bildirim almaya devam edebilecek, ancak herhangi bir mesajı okuyamayacak veya gönderemeyecekler uygulamadan. Bu, belirsiz bir süre boyunca böyle kalır, ancak daha sonra yerel olarak depoladığımız WhatsApp mesajlarını bir yedekte geri yüklemek mümkün olur. Sorun şu ki, WhatsApp sırasında kullanılmazsa 120 günhizmet hesabını silecek. Bu nedenle, WhatsApp’ın uygulamayı sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam etmenize ve bunu yapmayan kullanıcılar için WhatsApp Business’ın işlevselliğini sınırlamanıza izin vermesine rağmen, hizmeti kullanmaya devam etmek için koşulları kabul etmek neredeyse zorunludur. kabul.

Facebook, WhatsApp’tan giderek daha fazla bilgiye erişecek

Bu politika değişikliğinin altında yatan en büyük sorun Facebook ile ilgili. Şirket, WhatsApp’ı satın aldığında, geleceğini belirtmişti. uygulama verilerini ayrı tut sosyal ağınızın. Bununla birlikte, 2016’da WhatsApp, cihaz verileri veya kişilerden gelen telefon numaraları gibi bilgileri paylaşma politikasını güncelledi. Yeni kullanım koşulları, Facebook’ta ve başka yerlerde kişiselleştirilmiş reklamlar almak için kullanılabilecek ödeme ve işlem verileriyle Facebook’a daha da fazla erişim sağlayacak. Bir sonraki adım, tüm mesajlaşma platformlarını bir araya getirerek Facebook’a daha fazla veri erişimi sağlamak olacak.

WhatsApp’ın dünya çapında 2.000 milyondan fazla kullanıcısı var, ancak son haftalarda gibi alternatiflere geçiş yapan milyonlarca insan oldu. Telgraf veya SinyalKullanıcıların mahremiyetine daha çok saygı duyan ve platformu kullananların mesajlarını okumayanlar. Hatta Signal geçtiğimiz haftalarda WhatsApp özelliklerini kopyalamış durumda ve hatta WhatsApp sohbetlerini Telegram’a aktarmak bile mümkün.

ADSLZone’da ilk olarak WhatsApp’ın yeni koşullarını kabul edin yoksa mesajları okumadan kalırsınız yazısı çıktı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…