Yeni Rapora Göre iPad ve MacBook Üretimi Çip Yetersizliği Nedeniyle Ertelendi

Yeni Rapora Göre iPad ve MacBook Üretimi Çip Yetersizliği Nedeniyle Ertelendi

Biraz önce sızıntısını gördüğümüz yeni iPad’ler ve M1 işlemcili yeni MacBook Pro’ların gelişini beklemeye devam ederken, üretim zincirleri de öyle görünüyor. eksik bileşenler yaşıyorsunuz. Nikkei Asia’ya göre ürünlerin üretiminin durmasına neden olan bir durum.

Bileşen eksikliği nedeniyle geciken bir üretim

{«videoId»:»x7zzm85″,»autoplay»:true,»title»:»HomePod Siri incelemesi ve en iyi ses evde»}

Medyaya göre, MacBook Pro’nun üretimi, cihazın mantık kartını oluşturan yongaların olmaması nedeniyle zorluklar yaşıyor. Bu arada iPad’in üretimi, üretimi için gerekli bazı bileşenlerin eksikliğinden dolayı düşük ekran mevcudiyeti görüyor. Nikkei Asia’ya göre, üretimdeki bu düşüşe yanıt olarak Apple, bu iki cihaz için bileşen siparişlerini yılın ikinci yarısına erteleyinancak hangi modellerin etkileneceğini belirtmeden.

Herhangi bir endüstrideki hemen hemen her cihazın bir miktar silikon bileşene ihtiyaç duyduğu bir zamanda, iPhone üretimi doğal seyrini sürdürüyor gibi görünüyor, ancak onu monte edecek bileşenler sınırlı. Bu gerçeğin bir kısmı, Apple, son derece yüksek bir talep hacmine ve çok fazla ekonomik marjı olan bileşenlere sahiptir. üreticiler için, bu nedenle onların üretimine öncelik verilir.

İki kaynağa göre, Apple’ın amiral gemisi iPhone’ları için üretim planları, cihazlar için bazı bileşenlerin tedariki “oldukça sıkı” olmasına rağmen, tedarik sıkıntısından şimdiye kadar etkilenmedi. Nikkei, genel olarak, bileşen kıtlığının Apple için bir tedarik zinciri sorunu olmaya devam ettiğini ve tüketicilere ürün bulunabilirliği üzerinde henüz bir etkisi olmadığını öğrendi.

Gerçek şu ki, bu haber özellikle bu Nisan ayı ürün tanıtım söylentileri için pek iyi değil. Pek çok söylenti, yeni iPad Pro ve diğer cihazlar için bu aya işaret etti, ancak endüstrinin yaşadığı ciddi bileşen eksikliğini tahmin etmek zor. Apple’ın bazı cihazların duyurusunu ertelemesi mümkün olsa da, söylentilerin ötesinde hangi cihazları bekleyeceğimizi bile bilmediğimizi hatırlamakta fayda var. Her ne kadar bir sürpriz beklesek de şimdilik bekleme zamanı.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Yeni Rapora Göre iPad ve MacBook Üretimi Çip Yetersizliği Nedeniyle Ertelendiaslen yayınlandı elma küresi David Bernal Raspall tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…