Yeni Calibre 5.14 ile e-kitaplarınızı her zamankinden daha iyi yönetin

Kitabı kağıt üzerinde elinde tutmayı tercih eden birçok kişi olsa da elektronik kitapların faydasını inkar edemeyiz. E-kitap okuyucular sayesinde, sevdiğimiz tüm kitapları her zaman okumak için her zaman yanımızda taşıyabiliriz. Bu tür kitaplarla ilgili sorun şu ki, elimizde çok fazla kitap olduğunda, sanki evdeki rafta varmış gibi sipariş vermek ve kataloglamak genellikle zordur. Bu nedenle, bu tür e-kitapları sıklıkla kullanıyorsak, bunları yönetmemize yardımcı olacak bir yazılımın elimizde olması gerekir. Ve en iyisi Kalibre.

Calibre, temel amacı tüm e-kitaplarımızı düzenlememize, sipariş etmemize ve yönetmemize yardımcı olmak olan ücretsiz ve Açık Kaynaklı bir programdır. Bu program sayesinde elimizdeki tüm kitapları görebileceğiz, onları farklı kurallara göre süzgeçten geçirebileceğiz ve hatta bilgisayarda okumak için açabileceğiz. Hatta hangi marka olursa olsun e-kitabımızı bağlayabileceğiz ve kitapları meta verileriyle birlikte doğrudan programdan okuyucuya gönderebileceğiz.

Ücretsiz ve açık kaynak olmasına rağmen, Calibre mükemmel bir desteğe sahiptir. Arada sırada en ilginç haberler ve özelliklerle gelen programın yeni sürümlerini görebiliriz. yeni Kalibre 5.14.

Calibre 5.14’teki yenilikler

Programın bu yeni sürümü ağırlıklı olarak 5 yeni özellik ile öne çıkıyor.

Bunlardan ilki, e-kitap editörünün kendisinde bulunur. Kullanıcılar tarafından çok istenen bir özellik, bir HTML dosyasındaki bir sınıfa sağ tıklayarak tüm sınıfları değiştir kitap boyunca aynı. Sonunda bu mevcut. İkincisi, yeni Calibre 5.14, kütüphanemizde bir kodla eşleşen bir elektronik kitabımız olup olmadığını kontrol etmemizi sağlayacak. ISBN’si beton.

Yeniliklerin üçüncüsü, test cihazında bulunacaktır. şablonlar. Bir sonraki/son seçeneği görmek yerine, seçilen kitaplar için şablon değerlerini bulacağız. Dördüncüsü, içerik sunucusu, bölümden bir önceki veya sonrakine gitmek için sağa veya sola hareket etmemize izin vererek programı kullanmamızı kolaylaştırır. e-kitap ayrıntıları.

Ve son olarak, e-kitap görüntüleyici artık klavye oklarından herhangi birinin yanındaki Shift tuşunu kullanarak metin seçmenize izin veriyor. Karakterleri seçmek için bir klavye kısayolu da yapılandırabiliriz.

Elbette bu yazılımda tespit edilen 14 hata ve sorunun da düzeltildiğini ve ZackZack.at’in sunucuları eklenerek bilgi kaynaklarının işlevinin iyileştirildiğini belirtir.

İndirin ve güncelleyin

bu calibre’nin yeni versiyonu artık tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir. Ve elbette, tamamen ücretsiz. Bu yazılımın tüm kullanıcıları artık yeni Kalibre 5.14’ü web sitelerindeki bu bağlantıdan indirebilir. Bu programın Windows, macOS ve Linux için mevcut olduğunu ve hem kurulabilir hem de taşınabilir bir sürümünü indirebileceğimizi hatırlıyoruz.

Programımız zaten konfigürasyonu, eklentileri ve kitapları ile bilgisayarımızda varsa, Calibre’yi veri kaybetmeden çok basit bir şekilde güncelleyebileceğimizi hatırlıyoruz. Bu şekilde, bu yazılımın bize getirdiği tüm haberlerin ve iyileştirmelerin keyfini çıkarabiliriz.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…