Yeni bir patente göre, iPhone’lar çok geç olmadan pillerini şarj etmemizi hatırlatacak.

Yeni bir patente göre, iPhone'lar çok geç olmadan pillerini şarj etmemizi hatırlatacak.

Hepimiz iPhone’umuza ve genel olarak pili olan diğer tüm cihazlara, seviyesi düştüğünde bize haber vermeye alışkınız. Ancak çoğu durumda, durumu düzeltmemiz için çok geç. Apple’ın proaktif bildirimlerle değiştirmek istediği bir şey.

Cihazlarımızı her zaman yeterli pil ile tutmak için bir tahmin ve uyarı sistemi

{«videoId»:»x7zzqyz»,»autoplay»:true,»title»:»AKILLI TELEFONUNUZUN PİLİ HAKKINDA 8 MİT»}

iPhone düşük pil uyarıları, bize bir bildirim göndermekten daha fazlası için vardır, bize yararlı bilgiler verir. Bizi düşük tüketim modunu etkinleştirmeye davet ediyorlar ve pili tamamen bitmeden öncelikli kullanımlar için ayırmanın daha iyi olduğunu hatırlatıyorlar. Biraz faydalı olmasına rağmen, iyileştirme için çok fazla alana sahip olduğunu fark eder yeni patente göre «Şarj bildirimi için akıllı tavsiye«.

Sabit bir kalan şarj eşiğine dayanan bir ‘düşük pil’ göstergesi, kullanıcının düzeltici önlem alması için zamanında alınmaz. Örneğin, bir kullanıcı akıllı telefonunu genellikle gece şarj eder, ancak bir keresinde bunu yapmayı unutursa, ertesi gün işe gitmeden hemen önce ‘düşük pil’ uyarısı alması, kullanıcıya işten önce telefonunu şarj etmek için zaman bırakmaz.

Patent, sistemin zaten pil üzerinde sahip olduğu veriler sayesinde bunun mümkün olacağını belirtiyor. bir “yük tavsiye modülü” geliştirin bu, iPhone’umuzu şarj etmemiz gerektiğini bize bildirebildi. Sistem şu anda iPhone’umuzu fişten çekmeden hemen önce %20’nin %100’e ulaştığı en iyi duruma getirilmiş şarjı yapılandırmak için şarj modellerimizi biliyorsa, bu sistem tahminleri için uygulamaların ve enerjinin kullanımına ilişkin bilgileri kullanır.

iPhone’umuzu şarj ettiğimiz saatleri hesaplayabilen ve pil şarjının bir sonraki şarja kadar yetip yetmeyeceğini bize bildirebilen bir sistem.

Patent dayanmaktadır şarj alışkanlıklarımız az çok düzenli ve şarj bildirimlerini bir adım öteye taşıyın. Patentin karmaşıklığına ulaşmadan, uyumadan önce pilin %30’dan az olması durumunda bizi uyaran Apple Watch’ta zaten gördüğümüz bir şey.

Bilgisayar sistemi bir kullanıcıya %10 şarj kalan sabit bir değerle şarj etmesini bildirirse ve kullanıcının genellikle 22:00’de şarj olduğu ve şu anda 22:00 olduğu ve enerji depolama cihazının şu anda %30 şarja sahip olduğu belirlenirse kalırsa, kullanıcı bir bildirim almaz.

Ancak, mevcut ve saklanan şarj durumu bilgilerinin analizi, kullanıcının bir sonraki yüksek olasılıklı şarj süresine gücü bitmeden ulaşamayacağını gösteriyorsa, bilgi işlem cihazı akşam 22’ye kadar bir şarj tavsiye bildirimi görüntüleyebilir. mevcut şarj durumu, kalan %10 gücün sabit eşiğinin üzerindeyse.

Yeni bir araştırmaya göre iPhone 12, değerini Samsung Galaxy S21'den daha iyi koruyor

Başka bir deyişle. Patente göre, gelecekteki iPhone’lar ve diğer cihazlar, iPhone’umuzu şarj ettiğimiz saatleri hesaplayabilecek ve bu anlarda pil şarjının dayanmaya yetmeyeceğini bize bildirebilecek. kullanım amacı. , bir sonraki yükleme süresine kadar. Birkaç kelimeyle özetlenebilse de, günlük olarak uygulanması çok daha karmaşık olan bir sistem. Ancak inşallah yakın zamanda görebiliriz.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Yeni bir patente göre, iPhone’lar çok geç olmadan pillerini şarj etmemizi hatırlatacak.aslen yayınlandı elma küresi David Bernal Raspall tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…