Yeni bir patente göre geri çekilebilir klavye sayesinde gelecekteki MacBook’lar daha ince olabilir

Yeni bir patente göre geri çekilebilir klavye sayesinde gelecekteki MacBook'lar daha ince olabilir

Apple’daki araştırma makineleri asla dinlenmez. Daima teknolojiyi daha ileri götürmenin veya sadece yeni teknoloji icat etmenin yollarını arar. Bu, Apple’ın bir teknolojiyi araştırdığı yeni bir patent durumudur. elma logolu dizüstü bilgisayarların daha da ince olmasını sağlayan geri çekilebilir tuşlar.

Pil veya özelliklerden ödün vermeden daha ince bir dizüstü bilgisayar

{«videoId»:»x7zhshk»,»autoplay»:true,»title»:»Yeni Mac ARM dönemi Neden bir HABER ve değişikliklerin nasıl görüneceği»}

Teknoloji geliştirmedeki bu noktada, bir ürünü daha da ince yapmak, örneğin pil ömrü gibi belirli özellikleri kaybetme pahasına geliyor gibi görünüyor. Klavyeye gelince, görünüşe göre Apple çok ilginç bir çözüm bulmuş. bir MacBook’tan beklediğimiz tüm özellikleri korurken kalınlığı azaltın.

Birkaç kelimeyle, patent, bilgisayarın kalınlığını birkaç milimetre azaltmak için Mac’in kapağı kapatıldığında tüm tuşları basılı bırakacak bir sistemde özetleniyor. Gerçek şu ki bize birkaç milimetre kalınlığında çok fazla değilmiş gibi görünebilirancak 16 inç gibi bir MacBook Pro’da ilginç bir ağırlık azalmasını temsil edebilir.

Mac’imizin kapağını kapatırken, herhangi bir enerji harcaması olmadan, kalınlığı azaltmak için basılan veya geri çekilen tüm tuşları koruyabilen bir sistem.

Sistemin tuşların altında bir çeşit elektromıknatıs olacaktır, böylece kapak indirildiğinde bunlar etkinleştirir ve tuşu basılı tutar böylece katlanmış ekrana dokunmaz.

Klavye, bir alt tabaka ve bir anahtar destek mekanizması, anahtar destek mekanizması tarafından desteklenen bir anahtar, anahtar destek mekanizmasına bağlı bir ferromanyetik bileşen ve seçici olarak mıknatıslanabilir bir mıknatıs sistemi içeren bir anahtar mekanizması içerebilir. Seçici olarak manyetize edilebilir manyetik sistem, manyetize edilebilir bir materyali ve manyetize edilebilir materyali seçici olarak manyetize etmek ve demanyetize etmek için konfigüre edilmiş bir bobini içerir.

Anahtar başlığı iki durumlu olabilir (yani, harici bir kuvvet olmaksızın her iki konumda da tutulabilir); Mıknatıslanabilir malzeme manyetize veya demanyetize hale geldikçe anahtar başlığının konumu değişebilir.

Patentin bu sistemi açıkladığını belirtmek önemlidir. Anahtarları kapalı tutmak için sürekli olarak elektriğe ihtiyacınız olmaz. Elektronik mürekkebe benzer şekilde, belirli bir elektrik akımı durumunu değiştirene kadar özelliklerini koruyan bir sistem.

Apple, bilek çevresinde esnek bir ekran bulunan Apple Watch'un tamamen yeniden tasarımının patentini aldı

Bu sistemin, makinenin kalınlığını arttırmadan ve aslında bir azalmaya izin vermeden, bir zevk meselesi olmasına rağmen, tuşlara daha büyük bir seyahat, yazarken oldukça rahat izin vereceği açıktır. Mac’te daha az yer kaplamanın, makinenin içine daha fazla pil sığmasına da olanak tanıyacağı açıktır; bu, yeni M1 Mac’lerdeki etkileyici pil ömrü rakamları ışığında, gidilecek yol olmayabilir.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Yeni bir patente göre geri çekilebilir klavye sayesinde gelecekteki MacBook’lar daha ince olabiliraslen yayınlandı elma küresi David Bernal Raspall tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…