Yeni bir Kimlik Avı dolandırıcılığı, Windows’un tam kontrolünü ele geçiriyor

bu e-dolandırıcılık Bugün internetteki en yaygın tehditlerden biridir. Bilgisayar korsanları, kurbanlardan bilgi ve şifre çalmak için bu tür stratejileri kullanır. Hem özel kullanıcıları hem de şirketleri ve kuruluşları etkileyen bir sorun. Bu yazıda biz bir yankı yeni dolandırıcılık Windows’un tüm kontrolünü elinize almanızı sağlayan kimlik avı programı.

Yeni bir Kimlik Avı saldırısı, Windows’un tam kontrolünü istiyor

Bu bir Bazar Trojan’ın yeni versiyonu. Bir Windows bilgisayarında eksiksiz bir arka kapı oluşturmaya izin veren bir kötü amaçlı yazılımdır. Şimdi yeni bir Kimlik Avı kampanyası, bu kötü amaçlı yazılımı indirmek için kurbanlar arıyor. Bu tür saldırılarda sıklıkla olduğu gibi, bilgisayar korsanları kurbanı bağlantıya tıklamaya ikna etmek için bir bonus veya olumlu bir şey vaat eder.

Unutulmamalıdır ki, Truva Çarşısı Zamanla mükemmelleştirilmiş olmasına rağmen, ilk kez bir yıl önce ortaya çıktı. Bugün, bir saldırganın, aygıtın tam kontrolünü ele geçirebilecekleri, bilgi toplamak için ağ erişimi kazanabilecekleri ve hatta fidye yazılımlarını gizleyebilecekleri Windows’a bir arka kapı girmesine izin veriyor.

Güvenlik araştırmacılarına göre fortnite, yeni türün keşfinin arkasında olan , artık kötü amaçlı yazılımı virüsten koruma yazılımının algılamasını çok daha zor hale getirme tekniklerine sahip olduğunu belirtiyor. Kaldırmayı zorlaştıran bir sorun daha.

Bu yenilikler Ocak ayı sonunda dahil edilmiştir. Truva Atı’na gizlice girmeye çalışmak için yeni bir Kimlik Avı kampanyasında tanıtıldılar. yaptıkları şey sahte PDF’ye yönlendir. Bunun bir fatura, banka ekstresi veya herhangi bir önemli belge olduğunu belirtirler. Bu şekilde kurbanın dikkatini çekmeyi ve o sahte dosyayı indirmelerini sağlamayı başarıyorlar.

Saldırganlar, diğer kötü amaçlı yazılım türlerine gizlice girmek ve hatta bu erişimi diğer siber suçlulara satmak için kullanabilecekleri arka kapıyı bu dosyayı indirerek elde eder.

Kimlik avı kampanyası etkin

Fortinet’ten şunu belirtiyorlar: bu kampanya hala aktif ve teşebbüs edilen saldırılar sürekli olarak tespit edilmektedir. Kimlik Avı kurbanı olmaktan kaçınmak önemlidir. Temel bir şey sağduyudur. Bizi tehlikeye atan hatalardan kaçınmaktan daha iyi bir güvenlik bariyeri yoktur. Örneğin, bu durumda Bazar Truva Atı içerebilecek PDF dosyasını açmak bir hata olur. %100 güvenemeyeceğimiz e-postalardan gelen bağlantıları açmaktan her zaman kaçınmalıyız.

Ama aynı zamanda ilginç güncellenmiş ekipman doğru şekilde. Bir bilgisayarda bulunabilecek ve davetsiz misafirler tarafından saldırılarını gerçekleştirmek için kullanılabilecek birçok güvenlik açığı vardır. Öte yandan, iyi bir antivirüs, güvenliğimize ve gizliliğimize zarar verebilecek kötü amaçlı yazılım biçimindeki birçok tehditten korunmamıza her zaman yardımcı olacaktır.

Kısacası, yeni bir Kimlik Avı kampanyası, kullanıcıların gizliliğini riske atabilir. Her zaman güvenliği tehlikeye atan hatalar yapmaktan kaçınmak önemlidir.

RedesZone’da yeni bir Kimlik Avı dolandırıcılığının Windows’un tam kontrolünü ele geçirdiği makalesi yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…