Yeni bir cep telefonunun çalınıp çalınmadığını bu şekilde anlayabilirsiniz.

İkinci el veya yenilenmiş bir cep telefonu satın almak, orijinalinden daha düşük bir fiyata iyi bir terminal almak için iyi bir seçenektir. Ancak, yapabileceğiniz gibi, bunu yapmadan önce bir dizi önlem almalısınız. elinde çalıntı bir cep telefonuyla sonuçlan.

Bir sonraki cep telefonunuzun çalınıp çalınmadığını öğrenmek, yani orijinalliğini doğrulamak için yapabileceğiniz çok basit bir işlem var. Bariz olarak görülüyor ki kimse satın alırken dolandırılmak istemez bu özelliklere sahip bir cihaz, kimse böyle bir satın alma işleminde para kaybetmek istemez. Bu nedenle, kontrol etmek en iyisidir cep telefonu nereden geliyor satın almaya başlamadan önce. Nasıl yapacağımıza bir bakalım.

Daha fazla bilgi: Bu numara ile cep telefonunuzu sessizde olsa bile bulun

Yeni bir cep telefonunun çalınıp çalınmadığı nasıl anlaşılır

Bu yöntemler, satın alacağınız cep telefonunun çalınıp çalınmadığını bilmenize yardımcı olacaktır.

İnternette araştırıyorsunuz, ideal görünen ikinci el bir telefon buluyorsunuz ve elinize aldığınızda çalındığını anlıyorsunuz. Yasadışı konulara karışmamak için en iyisi terminalin orijinalliğini ve yasallığını kontrol edin satın almadan önce.

Bunun biraz karmaşık olduğunu düşünebilirsiniz, ancak değil, çünkü satın alacağınız telefonun çalınıp çalınmadığını kontrol edebileceğiniz bir veritabanına erişmenizi sağlayan bir prosedür var.

hakkında Uluslararası Numaralandırma Planları veritabanı, dünya çapında iletişim ile ilgili numaralandırma planlarında uzmanlaşmıştır. Bu kurumun, kişisel ve çevrimiçi kullanım için ücretsiz olan birkaç hizmeti vardır; bunlardan biri, çalınan terminallerin kara listelerinde görünüp görünmediğini görmek için cep telefonunun IMEI numarasının sorgulanmasıdır.

Daha fazla bilgi: Cep telefonunuzun IMEI’si yanınızda olmasa bile nasıl öğrenilir?

IMEI aracılığıyla yasallığı kontrol etmek için açıkçası telefonun IMEI’sine ihtiyacınız olacak ne alacaksın. Akıllı telefonun kendisine önceden erişiminiz yoksa, satıcıya sor Bu verileri doğrulamak için belgeler. Satıcının güvenilir olması durumunda sorunsuz bir şekilde size vermeyi kabul edecektir.

Öte yandan, alacağınız telefonu kendi elinize alabiliyorsanız, IMEI’sini kendiniz görme imkanınız var. şuradan yapabilirsin Ayarlar > Telefon bilgisitelefon uygulamasında veya terminal kutusunun kendisinde *#06# tuşlayarak.

Alacağınız cep telefonunun IMEI’sini yazdıktan sonra, Çalınıp çalınmadığını kontrol etmek için şu adımları izleyin:

  1. Uluslararası Numaralandırma Planlarının IMEI analizi bölümüne girin.

  2. Metin alanına IMEI’yi girin Satın alacağınız cep telefonunu seçin ve “Analiz Et”e tıklayın.

  3. Birkaç saniye içinde Uluslararası Numaralandırma Planları size her şeyin doğru olup olmadığını söyleyecektir. Aşağıdaki ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi, web girdiğimiz IMEI’nin doğru göründüğünü onayladı, ancak belirli telefon hakkında hiçbir bilgiye sahip değil. İsterseniz, bilgileri veritabanına kaydedilecek şekilde manuel olarak ekleyebilirsiniz.

Cep telefonunun IMEI ile çalınıp çalınmadığını öğrenin

Uluslararası Numaralandırma Planları, IMEI’sini söylerseniz, cep telefonunun çalınıp çalınmadığını size söyler.

Satın alacağınız cep telefonunun çalınması durumunda, web sitesi sizi hemen bilgilendirecek ve bunu teyit edecektir. telefonun durumu nedeniyle değil. Böylece söz konusu satın alma işleminden kaçınabilir ve gelecekteki sorunlardan kurtulabilirsiniz. Merak etmeyin, standartları karşılayan çok daha fazla ikinci el telefon var.

Her zaman önemli olduğunu unutmayın güvenilir ikinci el mağazalarından satın alın, çok daha fazla kullanıcıdan görüş aldığını ve size akıllı telefonun tüm belgelerini zorluk çekmeden gönderdiğini söyledi. Böylece bir sonraki cep telefonunuzu satın alabilir ve gönül rahatlığıyla keyfini çıkarabilirsiniz.

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

Giriş Yeni bir cep telefonunun çalınıp çalınmadığını, Andro4all’da ilk kez yayınlanıp yayınlanmadığını bu şekilde anlayabilirsiniz.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…