Yeni bir araştırmaya göre iPhone 12, değerini Samsung Galaxy S21’den daha iyi koruyor

Yeni bir araştırmaya göre iPhone 12, değerini Samsung Galaxy S21'den daha iyi koruyor

Bir elektronik ürünün değerinin algılanması, satış fiyatının ötesine geçer. Kullanılmış bir cihazı satabildiğimiz için bu cihazlara verdiğimiz değerin önemli bir göstergesi yeniden satış fiyatıdır. Yeni bir araştırmaya göre iPhone 12 değerlerini en büyük rakiplerinden çok daha iyi koruyorlarSamsung Galaxy S21.

%10 daha az aylık amortisman

{«videoId»:»x7zp4g7″,»autoplay»:true,»title»:»iPhone 12 ile tanışma: yeni nesil iPhone»}

Gerçek şu ki, iPhone’umuzu bir şekilde düzenli olarak yenileyen hepimiz, onu satmanın iyi bir seçenek olduğunu biliyoruz. Altı yıl önceki bir iPhone değilse, mevcut telefonumuz için iyi bir miktar alabiliriz. Bunlar SellCell’in incelediği rakamlar, rakamlar Galaxy S21 tarafından fırlatılanlardan nispeten daha iyi.

Cihazların ulaştığı fiyatlarla orijinal fiyatının karşılaştırılması hesaplı alışveriş İlginç karşılaştırmalar elde edildi. Bazı sayılara bakalım:

  • Ortalama olarak, iPhone 12’ler %18,1 ile %33,7 arasında değer kaybediyor.
  • Ortalama olarak, Galaxy S21 %44.8 ile %57.1 arasında değer kaybediyor.
  • En çok değer kaybeden iPhone’lar %33,7 ile 64GB iPhone 12 ve 512GB iPhone 12 Pro oldu.
  • En çok değer kaybeden Galaxy ise %50,8 ve %57.1 ile 128GB S21 ve 256GB S21 oldu.

Iphone 12 Amortisman 2

S21’in bu yılın Ocak ayında piyasaya çıktığını, yani ortalama olarak Ekim ayının sonuna doğru gelen iPhone 12’den çok daha yeni olduklarını unutmamalıyız. Karşılaştırma için bize biraz daha kesin bir gösterge sağlayan aylık amortisman, iPhone için %6 ve Galaxy için %16 arasında değişmektedir. %10’luk dikkate değer bir farktan daha fazlası.

iPhone’lar uzun süre dayanacak şekilde üretildi

James Lewis Ptlyvr3pb0 Unsplash

Bir iPhone’un ve genel olarak piyasadaki herhangi bir telefonun, üç veya dört yıllık kullanımdan sonra aynı yeni performansı sunmayacağı açıktır. Ancak, bu rakamlar göz önüne alındığında, iPhone’ların uzun ömürlü olduğu açıktır. Bazı durumlarda pilin değiştirilmesi gerekebilir veya önerilebilir, ancak bu bileşenin ötesinde iPhone, zaman içinde oldukça dirençli bir telefon.

Hem kameralar düzeyinde hem de hız, işlemciler ve özellikle yazılım güncellemeleri düzeyinde Apple diğer üreticilerle fark yaratıyor. En son işletim sistemini çalıştırabilmek için altı yıl dayanmış, iOS 15 uyumluluğunu bekleyen bazı iPhone modellerini gördük. Teknolojide altı yıl uzun bir süre.

İkinci el satış değerini korumanın bir başka nedeni de, iPhone 12 için hala güçlü bir talep var. Bu taleple birlikte alıcılar, ikinci el veya yenilenmiş bir iPhone için bile ekstra ödeme yapmaya hazır.

Taslak nasıl kontrol edilir ve 2020 gelir vergisi beyannamesi iPhone veya iPad'imizden nasıl dosyalanır

Bunun gibi araştırmalar iPhone gerçeğini oldukça doğru bir şekilde yansıtıyor. Onlara ilgi olduğu için uzun süre dayanacak ve orijinal değerlerini koruyacak şekilde üretilmiş iPhone’lar. Eylül ayında telefonu satın alma fiyatından sadece ~ 350 Euro daha düşük bir fiyata yenilemek istediğimizde satabileceğimiz bazı iPhone 12 ve bu, geri dönüştürülmeden önce üç kullanıcının elinden geçebilir.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Yeni bir araştırmaya göre iPhone 12, değerini Samsung Galaxy S21’den daha iyi koruyoraslen yayınlandı elma küresi David Bernal Raspall tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…