AirPods Max trucos

yeni Apple kulaklığınızı şık bir şekilde tanıtın

Evet Noel size bazı yeni AirPod’lar verdiŞimdi onlardan en iyi şekilde yararlanmanın zamanı geldi. AirPods 2, AirPods 3, AirPods Pro ve AirPods Max için iOS 15’teki en son iyileştirmeler de dahil olmak üzere ipuçlarımız var. Bu yüzden onları sallamaya hazır olun.

Şu anda kullanabileceğiniz AirPod’lar için en iyi numaralar

AirPod’larınızı hemen güncelleyin

AirPods Max hileleri

AirPods’un en yeni özelliklerinden bazıları en son yazılımınızı gerektirir. AirPods donanım yazılımını en son sürümüne güncellemek için aşağıdakileri yapmalıyız:

 • AirPod’ları takın ve iPhone’unuza bağlayın.
 • Ayarlar > Genel > Bilgi’yi açın ve AirPod’larınızın adına gidin.
 • Firmware numarasına bakın.
 • Mevcut olan sonuncusu değilse, onları kasaya koyarız, akıma bağlarız ve iPhone’un yanında bırakırız.

Yani AirPod’larınız en son üretici yazılımı sürümüne güncelleme Henüz sahip değilseniz, kullanılabilir. Ne yazık ki, bunu yapmak için daha kolay bir süreç yoktur.

AirPods Pro ile konuşma güçlendirme

Konuşma Amplifikasyonu

bu konuşma amplifikasyonu AirPods Pro’nun daha net duymamızı sağlayan bir işlevidir. Bir tür işitme sorunu olanlar için tasarlanmış bir işlevdir. AirPods Pro, önünüzdeki kişiyi daha iyi duymak için hüzmeleme mikrofonlarını kullanır.

Bunu yapmak için şu adımları izlemelisiniz:

 • iPhone’unuzda Ayarlar > Erişilebilirlik’i açın.
 • Ses / Görüntü > Kulaklık Ayarları’na gidin.
 • Onları etkinleştiriyoruz ve AirPods Pro açıkken sonunda Ortam Sesi Modunu göreceğiz.
 • Giriyoruz ve sonunda Konuşma Amplifikasyon işlevi var.

Uygulamalarınızın bir kısmından veya tamamından gelen bildirimleri duyurun

AirPods Pro

bu AirPods, tek bir bildirimi kaçırmamanıza yardımcı olabilir, ancak çok sayıda alırsanız bunaltıcı olabilir. iPhone’unuzdaki iOS 15 ile, Siri’nin favori uygulamalarınızdan gelen bildirimlerinizin tamamını veya yalnızca bir kısmını size okumasını sağlayabilirsiniz. Bunu yapmak için şunu yapın:

 • iPhone’unuzda Ayarlar > Bildirimler’e gidin.
 • Bildirimleri duyurun altında, açın ve hangi uygulamaların bildirimleri duyurabileceğini seçin.

AirPod’larınızı otomatik olarak bağlayın

AirPod'lar 2

Bluetooth kulaklıklar her zaman son cihaza bağlanır hangisine bağlıydılar. Ancak AirPods, o sırada kullanmakta olduğunuz cihaza otomatik olarak bağlanabilir. Aynı Apple kimliği altında bir iPad, Mac, iPhone ve Apple Watch’ınız varsa, iPhone’da müzik dinleyebilir ve iPad’de video izlemeye geçebilirsiniz.

Ses otomatik olarak birinden diğerine geçecektir, ortalığı karıştırmak zorunda kalmadan ayarlarla. Bu fonksiyona sahip olmamayı tercih ederseniz, en son cihaza otomatik olarak bağlanması yeterlidir.

AirPod setleri arasında ses paylaşın

sesi paylaş

iOS’un birkaç sürümü için Ses Paylaşımı, AirPod’ların çok kullanışlı bir özelliği olmuştur. Öyle hizmet eder ki iki kişi aynı filmi dinliyorher biri kendi AirPod’larına sahip dizi veya müzik.

AirPod’larımız bağlıyken, diğer kişiyi yaklaştırıyoruz ve sesi geçici olarak paylaşmak için bir pencere bekliyoruz. Talimatları takip edeceğiz anlayana kadar ekranda Bunu, çalışması için yakındaki diğer AirPod’larla birlikte AirPlay düğmesi aracılığıyla da yapabiliriz.

AirPods’tan Hey Siri’yi kullanın

AirPod'lar 3

H1 çipli AirPod’lar algılayabilir sihirli kelimeler ki çağırmak Siri’ye. AirPod’larınızı takın ve “Hey Siri” deyin, ardından Apple’ın asistanının sizi dinlemesi için neye ihtiyacınız varsa onu söyleyin. Sesi kontrol etme, çalmayı duraklatma veya Siri’den başka şeyler isteme fırsatını yakalayabilirsiniz: hava durumu, saat, HomeKit ile ışığı açma, mesaj gönderme veya telefon görüşmesi yapma.

AirPod’larınızın fiziksel kontrolleri

AirPod'lar 3

Apple Watch’a benzer kendi düğmelerine sahip AirPods Max hariç, AirPod’ların geri kalanı, musluklar veya kıstırmalarla çalıştırılır AirPods Pro durumunda. Bu nedenle, sesi kontrol etmek için şu adımları izleyin:

 • Oynatmayı durdurmak için bir kez tıklayın veya dokunun.
 • Şarkıyı ileri sarmak için tıklayın veya çift dokunun.
 • Önceki şarkıya gitmek için tıklayın veya üç kez dokunun.

AirPods Pro ve AirPods Max’te gürültü engellemeyi veya ortam sesini açın

AirPods Pro ve AirPods Max çok kullanışlı bir özelliğe sahiptir: gürültü engelleme. Bu, müzik dinlerken, dizi veya film izlerken kendinizi izole etmenize olanak tanır. Ofisler, trenler ve uçaklar gibi gürültülü ortamlarda bulunduğumuz zamanlar için mükemmel bir işlevdir. Bunu yapmak için Siri’ye sorabilirsiniz veya:

AirPods Pro, analiz: günden güne daha fazla bilim kurgu

 • AirPods Pro’nun “bacağını” tıklayıp basılı tutun.
 • AirPods Max’inizdeki uzun düğmeye basın.

Bu hareketlerle her iki mod arasında geçiş yapacaksınız. Fark, farkedeceğiniz gibi, oldukça çarpıcı. Ancak bu mod açıkken caddeden aşağı inerken dikkatli olun çünkü karşıdan karşıya geçen araçların sesini duymazsınız ve bu tehlikeli olabilir.

AirPods 3, AirPods Pro ve AirPods Max’inizde uzamsal sesi açın

airpods uzamsal ses

AirPods’taki uzamsal ses akıllara durgunluk veriyor. Bundan yararlanmak için üç uyumlu modelden birine ihtiyacınız var: AirPods 3, AirPods Pro ve AirPods Max. Onlar açıkken aşağıdakileri yapın:

 • Tüm düğmeleri ortaya çıkarmak için Kontrol Merkezini kaydırın.
 • Daha fazla seçenek görüntülemek için parmağınızı ses kaydırıcısında basılı tutun.
 • Uzamsal sesi açın.

Greyhound gibi savaş filmleri bununla kazanıyor sürükleyici ses deneyimi. Başınızı çevirdiğinizde referans ekranı ile sesin nasıl yerinde kaldığını fark edeceksiniz.

Konuşmaları daha iyi duymak için İşitme özelliğini kullanın

AirPods 2 ve AirPods Pro

İşitme özelliği, iPhone’u bir konuşmanın sesini AirPods’unuza gönderen bir mikrofon olarak kullanmanızı sağlar. Konuşma Amplifikasyonunun aksine, tüm dinleme işi terminal tarafından yapılır. Etkinleştirmek için aşağıdakileri yapın:

 • iPhone Ayarlarında Denetim Merkezi’ni açın.
 • Audition seçeneği ekleyin.
 • Artık daha iyi duymak istediğinizde bu seçeneği Kontrol Merkezi’nden etkinleştirebilirsiniz.

AirPod’larınızı yeniden adlandırın

AirPod’lar onlar çok kişisel bir cihaz. Apple, Eduardo’nun AirPods Pro’su gibi AirPod’ları otomatik olarak bizden sonra adlandırır. Adı AirPods olarak değiştirmek istiyorsak, kulaklıklarımız açıkken aşağıdakileri yapmanız yeterlidir:

AirPods Max, analiz: her yönden güçlü

 • Ayarlar> Bluetooth’a gidin, AirPod’larımızın yanındaki Bilgi bölümündeki «i» seçeneğine tıklayın.
 • Bu AirPod’ların adına tıklayın ve değiştirmek için bir menü görünecektir.

Geri dönüyoruz ve adı zaten AirPods olarak değiştirmiş olacağız.

AirPod’ların pilini kontrol edin

AirPod'lar 2

Bilmek airpod’ların pili nasıl, kılıfında ve kapağı açıkken iPhone’a yaklaştırmanız yeterli. Cihazların şarj edilmesi hakkında bizi bilgilendireceği bir menü görünecektir.

Find My ile eksik AirPod’larınızı bulun

AirPods 3 incelemesi: kulaklarınızda daha da iyi teknoloji

AirPod’lar, AirTag’in sahip olduğu U1 çipinin kesin konumuna sahip olmasa da, onları Bul uygulamasıyla yaklaşık bir şekilde bulabiliriz. Onun için, Bul uygulamasını açın iPhone’unuzda ve AirPod’larınızı seçin. Bunları, bir cihazınıza bağlandıkları son konumda bularak bulmayı kolaylaştıracaksınız.

Leave a Reply