Yedekleme ve Senkronizasyonu Unutun, Google Drive istemciyi Windows’ta piyasaya sürdü

Bulutu kullanmaya giderek daha fazla alışıyoruz. Bize sağladığı güvenliğe ek olarak, dosyalarımızın her zaman elinizin altında olması çok rahat. Bulutlar genellikle tarayıcıdan, web istemcinizden kullanılır. Ancak bu, özellikle dosya senkronizasyonu söz konusu olduğunda, bulutun sunduğu olanakları büyük ölçüde sınırlar. Windows 10, Microsoft bulutu OneDrive ile kutudan çıktığı gibi entegre edilmiştir. Ancak şimdi şirket, bilgisayarlarımızı (tekrar) fethetmeye çalışacak zorlu bir rakiple karşılaşacak: Google Drive.

Google’ın Windows’a girmeye çalıştığı ilk sefer değil. Google, Microsoft’un işletim sistemi için uzun süredir resmi bir müşteriye sahipti ve bu hiç de iyi çalışmadı. Zamanla Google, aracının odağını, yedekleme ve dosya senkronizasyonuna daha fazla odaklanmak için değiştirmek istedi. Yedekle ve Senkronize Et. Ve elbette bu yeni müşteri başarılı olmadı. Ve iki istemci yeterli değilse, Google ayrıca profesyonel kullanıcılara başka, biraz daha eksiksiz bir istemci sunar: Drive Dosya Senkronizasyonu.

Google’ın çok fazla gereksiz ürünü var ve bu da onu zaman zaman temizlemeye zorluyor. Ve bu temizlemenin bir parçası olarak dev, şu anda sahip olduğu tüm bulut senkronizasyon istemcilerini ortadan kaldırmayı ve Windows 10’u fethetmeyi deneyecek her tür kullanıcı için tek bir istemci oluşturmayı planlıyor: masaüstü için sürücü.

Dosya Gezgini'nde Google Drive

Masaüstü için Drive, Windows 10’dan Google Drive’ı kullanmanıza olanak tanır

Masaüstü için Drive geliyor tüm Google Drive kullanıcıları için evrensel bir istemcihem yerli hem de profesyonel. Genel olarak, ad değişikliğine ek olarak, bu yeni istemcinin sunduğu, şimdiye kadar yalnızca Google Drive’ın profesyonel sürümlerinin kullanıcılarına sunulan bir dizi işlev ve özelliktir.

Biraz Yeni özellikler Mevcut istemcide bulunmayan yeni Masaüstü için Drive’da bulacağımız şeyler şunlardır:

  • Ortak drive’ların kullanımı (plan izin veriyorsa)
  • Çevrimdışı kullanım için tek tek dosyaları senkronize edin.
  • Microsoft Office ile dosyaları gerçek zamanlı olarak kimlerin düzenlediğini görün.
  • Microsoft Outlook ve Meet ile entegrasyon.
  • Fotoğrafları ve videoları Drive yerine doğrudan Google Fotoğraflar’a kopyalayın.
  • Karanlık mod.

Ancak, bu yeni müşteri bizi çok ilginç iki işlevden yoksun bırakacak. Bir yandan, dosyaları senkronize ederken uzantıları görmezden gelemeyeceğiz, diğer yandan da tek tek klasörleri senkronize edemeyeceğiz.

kullanılabilirlik

Google, yıl sonuna kadar tüm müşterilerin kullanımını birleştirecek. Yedekle ve Senkronize Et kullanan kullanıcılar otomatik olarak masaüstü için sürücüöncekine kıyasla bu istemci tarafından sunulan ekstra özellikleri etkinleştirir.

Windows 10, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda buluta sahiptir. İşlev ve fiyat açısından en iyisi, OneDrive. Office 365 için ödeme yaparsak, Microsoft ofis paketine ek olarak, 1 TB elimizde Microsoft bulutunda istediğimiz verileri kaydetmek için. Daha fazla gizlilik istiyorsak, Mega’yı ve 50 GB’lık ücretsiz şifreli depolamasını seçebiliriz ve profesyonel bir şey istiyorsak, mutlaka Dropbox’ı kurarız.

Bu kadar çok bulut varken, Google Drive’a gerçekten yer var mı? Masaüstü için yeni Drive ile verilerimizi ele geçirmeyi başarıp başaramayacağını göreceğiz.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…