Yazı tiplerini silmek Windows’u hızlandırır mı? Doğruyu bil

Şu anda Windows PC’de çalıştığımız dosya ve klasörlerin sayısı, zamanın geçmesiyle artmayı bırakmıyor. Bu büyük ölçüde günümüz disklerinin kapasitesinden veya ekipmanın gücünden kaynaklanmaktadır. Buraya fotoğraf, belge, video ekliyoruz, PDF’ler veya Windows yazı tipleri.

Aksi nasıl olabilir ki, tüm bunlar PC’ye bağladığımız sabit sürücüde veya harici sürücülerde belirli bir yer kaplar. Ama elbette, nadiren bir alanı işgal eden aynı şey olacaktır. Metin dosyası, yüksek tanımlı bir videodan daha. Birincisi birkaç Kbyte yer kaplarken, ikincisi birkaç gigabayta kadar çıkabilir. Ancak bu sürücülerde yerimiz olduğu sürece sorun değil.

Bu dosyalarla çalışırken karşılaşabileceğimiz sorunlar, çünkü Windows’a belleğe çok fazla bilgi yüklemesini söylersek, sistemin performansı etkilenebilir. Bu, özellikle eski ekipmanlarda belirgin olan bir şeydir ve eğer büyük dosyalarla çalışırsak boyut. Şimdi, tüm bunları öğrendikten sonra, bu durumda bizi ilgilendiren şeye geçelim, ki bu bizim sistemimize yüklediğimiz ve kullandığımız yazı tiplerinden başka bir şey değil. Redmond.

Bilmeyenler için, bu yazı tipleri genellikle programların kullandığı ve birlikte çalıştığı yazı tipleri olarak bilinir. pencereler. Bu, yazı tipini yüklediğimiz sürece, bu programlarda kullanılan tüm metinleri ekranda okumamızı sağlar. Sistemin kendisi varsayılan olarak bu öğelerin birçok türüyle birlikte gelir, ancak daha fazlasını ekleyebiliriz.

Bu noktada ve tüm bunların sürekli olarak yapılan yaygın kullanımını hesaba katarsak, bazılarının merak ettiği şey, bu kaynakların tarihi etkileyip etkilemediğidir. Windows performansı ve bazılarını silerek artırabiliriz. Bu nedenle, aşağıdaki şüpheyi çözmeye çalışacağız.

Windows yazı tipleri

Windows yazı tipleri çok küçük dosyalardır

Öncelikle şunu bilmeliyiz ki, önemine rağmen Windows’ta kurduğumuz ve kullandığımız fontlar aslında küçük dosyalardır. Bu, disk alanını zar zor kapladıkları anlamına gelir, bu nedenle kullanımları herhangi bir gereksinim gerektirmez. Kısacası, bu öğelerin Windows’un çalışması üzerinde çok az etkisi vardır, bu nedenle bunların kaldırılması performansı etkilemeyecektir.

Windows’ta sürekli yüklenmiyorlar

Bütün bunlara, gördüğümüz gerçeğine rağmen şunu ekleyebiliriz. ekran Bu yazı tiplerinin kullandığı metin, sürekli yüklendikleri anlamına gelmez. Mevcut yazılım, çok sayıda kullanımını optimize etmek için bu öğelerin belleğe önceki yüklenmesinden yararlanmak üzere hazırlanmıştır.

Çok sayıda yazı tipi sistem performansını etkileyebilir

İçinde kendimizi bulabileceğimiz tek olasılık, verim Windows’un çoğu, yazı tiplerinden minimum düzeyde bile etkilenir, eğer çok sayıda yüklemişsek. Ancak dikkatli olun, çok sayıda ve çeşitli yazı tiplerini indirip yüklediğimizden ve bunları sırayla kullandığımızdan bahsediyoruz, örneğin, kelime işlemci. Bu, belirli durumlarda çalışmasını etkileyebilir. Ancak bunlar özel durumlardır, bu nedenle yazı tiplerinin silinmesi Windows performansını artırmaz.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…