Yaralanmaları önlemek için iyi bir fare nasıl seçilir

Sürekli bir bilgisayar kullanmanız gerektiğinde, fareler eksik olmayan ve işletim sistemlerini (Windows veya macOS gibi) yönetirken basitliği büyük ölçüde destekleyen aksesuarlardır. En azından yorgunluk ve hatta fiziksel problemler yaşamak istemiyorsanız, yapmanız gereken şeylerden biri de birkaç tane satın almak. dikey fareler piyasada ne var.

Peki, size bir tane satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlatacağız ve doğru olanı seçip, iyi bir kullanıcı deneyimine sahip olmanız, yani doğru satın alma işlemini gerçekleştirmeniz için size anlatacağız. Biraz var özellikleri Bu dikkate alınmalıdır, çünkü kullanımdaki etkinliğin yeterli olması ve bu şekilde iyi olması onlara bağlıdır. geleneksel farenin yerine bu yaygın olarak kullanılır.

Dikey fare satın alırken nelere dikkat etmelisiniz?

Pek çok kullanıcının yaşadığı ve bir operasyonla sonuçlanabilecek olan Karpal Tünel problemlerini zaten normalden fazla olan bu ürünlerle, elde edilen şey, elde döndürülmüş ve dikey konum düğmelerin konumu ve bilgisayar kullanılırken bileğin çok dengeli bir şekilde desteklenebileceği bir yüzeye sahip olmaları sayesinde.

bir masada dikey fare

Kullanımın olabildiğince konforlu olması için önemli olan şeylerden biri de cihazın söz konusu modelin uygun olmasıdır. kablosuz, çünkü bu şekilde kablo bağları ve dolayısıyla kol hemen hemen her pozisyonda yerleştirilebilir. Açıktır ki, bu, radyofrekans alıcısının ürünle birlikte verilmesini gerektirir ve ayrıca, çalışması için bir pilin kullanılması nedeniyle, ideal olan, pilli veya şarj edilebilir tipte olmasına bakılmaksızın, en azından elde edilmesidir. bir aylık kullanım herhangi bir değişiklik veya ücretlendirme yapmak zorunda kalmadan.

Dikey fare sensörü

Dikey farelerde her şeyden önce kontrol edilmesi gereken bir diğer önemli şey, modelin bir optik sensör, çünkü bunlar oldukça hassastır ve tüketimde aşırı derecede zararlı değildir. Yanında çözüm bu bileşenin sunması gereken değerden daha büyük olmalıdır 600 dpi, aksi takdirde optimal kullanım için yeterli hassasiyetin elde edilmemesi mümkündür. Bu, en az birkaç düğme ve bir kaydırma tekerleği ile birlikte, hem masaüstü hem de dizüstü bilgisayarlarda ikna edici bir yanıt almanızı sağlar.

Önerdiğimiz satın alma seçenekleri

Piyasadaki dikey fareler arasında eksiksiz ve kaliteli olmaları nedeniyle olasılıkları içeren bir liste bırakıyoruz. Bunlar, her türlü durumda iyi bir çözüm olacağı kesin olan modellerdir ve ayrıca, yaralanmanızı önleyecektir sürekli kullanım için.

Logitech MX Dikey

Diğer şeylerin yanı sıra 4.000 dpi çözünürlüğe sahip olduğundan, şüphesiz bu şu anda piyasadaki en iyi modellerden biridir. Harika. Ayrıca hem radyo frekansı hem de Bluetooth ile kullanılabilen seçeneklerden biridir ve büyük uyumluluk sağlar.

Logitech MX Dikey

yeşile güven

Şu anda piyasada bulunabilen bir başka iyi seçenek, yüksek çözünürlüklü bir sensöre sahip olması ve kullanım rahatlığı mükemmel. Kurulumda önemli olan bir şey, her zaman her şeyi kolaylaştıran sürücülere ihtiyaç duymamasıdır.

yeşile güven

Kensington Dikey Pro uygun Ergo

Dikey farelerde aranan her şey bu aksesuarda mevcut çünkü genellikle kullanılan tüm butonlara sahip ve tepkisi fazlasıyla yeterli. Çözünürlüğü 1.600 dpi’ye ulaştığı için her türlü durumda da kullanışlıdır.

Kensington Dikey Pro uygun Ergo

Hama EMW-500L

Bu modelin hem sağlaklar hem de solaklar için uygun pek çok seçeneği var. Ergonomisi gerçekten çok iyi düşünülmüş bir mouse bu, uyumluluk açısından da sorun yaşatmıyor.

Hama EMW-500L

anker dikey fare

İyi çözünürlük, çekici tasarım ve mükemmel uyumluluk içerdiğinden eksiksiz bir satın alma seçeneği. Bu nedenle, kullanımda olmadığı tespit edilse bile otomatik olarak kapandığından satın alınması önerilir.

anker dikey fare

KİRAZ MW 4500

Kullanılan plastik gerçekten iyi olduğu için daha hoş bir dokunuşa sahip seçeneklerden biri. Gerekli olabilecek tüm butonlara sahip değildir ve sensör söz konusu olduğunda, dahil edilen, 1.200 dpi çözünürlüğü nedeniyle iyi bir iş çıkarır.

KİRAZ MW 4500

Amazon Temelleri Ergonomik Fare

İhtiyacınız olan her şeyi size sunan ve hiçbir bilgisayarda sorun çıkarmayan farelerden birini arıyorsanız, bu her zaman listenizde olması gereken bir faredir. Kalite/fiyat oranında en iyiler arasındadır.

Amazon Temelleri Ergonomik Fare

Jelly Comb ergonomik fare

Dikey fareler arasında biraz farklı bir tasarıma sahip olan, ancak kullanıcıyı iyi bir etkinlikle yaralanmalardan korumayı sağlayan model. 2.400 dpi’ye ulaşan bir çözünürlükle iyi bir uyumluluk sunar.

Jelly Comb ergonomik fare

MoKo Ergonomik Dikey Fare

Bu modeldeki düğmelerin ilginç konumu, onu diğerlerinden farklı kılan şeydir ve gerçek şu ki, erişilebilir ve dolayısıyla işlevseldir. Bu cihaz geniş bir özerklik sunuyor ve sensörünün çözünürlüğü ile ilgili veya yerinde değil.

MoKo Ergonomik Dikey Fare

lüks dikey fare

Beyaz bir renge sahip olan dikey fareler arasında birkaç seçenekten biri, bu yüzden diğerlerine göre oldukça dikkat çekici. Çözünürlüğü 1.600 dpi’ye ulaşıyor ki bu yeterli ve uyumluluk ve özerklik sorunları yaşamayacaksınız.

lüks dikey fare

Yaralanmaları önlemek için iyi bir fare nasıl seçilir girişi ilk olarak Topes de Gama’da görünür.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…