Yanlış virüs alarmı: Algılamayı ve bu durumlarda ne yapacağınızı öğrenin!

A yanlış virüs alarmı Bir uygulama kullanıyor olsak da, bir program yüklesek de ya da sadece denemek için göz atıyorsak bu birçok durumda olabilir.

Gerçekten bir olup olmadığını sormak çok yaygındır. virüs yanlış alarmı, ya da sadece bir korkutucu yazılım vakasıyla karşı karşıyayız, her iki durumda da büyük sorunlardan kaçınmak için bunları nasıl hızlı bir şekilde ayırt edeceğinizi bilmelisiniz.

Yanlış virüs alarmı nedir?

Bu tür mesajlara çok dikkat etmeliyiz, çünkü bunlar bizi yalnızca geçmişte yaşadığımıza inandırırlar. bilgisayar virüsünün kurbanları; Genel olarak, bize onu tespit etmek ve hatta ortadan kaldırmak için hızlı bir analiz seçeneği sunar.

Her zaman, size sunduğu hiçbir adımı izlememenizi, bu hızlı taramaların aldatmacasına düşmemenizi tavsiye ederiz, çünkü bu göstergelerle programları yüklemeyi bitirebiliriz.

Unutulmamalıdır ki, bu programlar bizim gerçek sorunlarımızın başlangıcı olabilir, çünkü kaçmak istediğimiz o bilgisayar virüsünü bilgisayarınıza bulaştırmaktan sorumlu olanlar bunlar olabilir.

Bunu ayırt etmenize yardımcı olmak için virüs yanlış alarmı, Aşağıda size böyle can sıkıcı bir durumla yüzleşmek için kaçıramayacağınız bazı adımlar ve tavsiyeler göstereceğiz.

Yanlış virüs alarmını nasıl tespit edeceğinizi öğrenin

Neyse ki hepimiz öğrenmek için ayırt etmek yanlış virüs alarmıyüksek bilgisayar becerileri gerektirmeyen çok basit bir iştir.

Genellikle basit ve çarpıcı mesajların yanı sıra dikkatimizi çekmek için çok parlak renkler ve bu uyarı sembolleri ile onları vurgulayabiliriz.

başka bir yol yanlış alarmı ayırt etmekvirüsten koruma yazılımımızdan gelmemesi, ancak tarayıcının kendisinden öne çıkabilmesidir.

Ayrıca bize çok fazla veri sunmadığı için açıkça bizi aldatmaya yönelik bir girişim olduğunu, sadece bilgisayarımızın tehlikede olduğunu ve bunu çözebilmek için yazılım indirmemiz gerektiğini fark edebileceğiz.

Bir çok kez şahit olunmuştur ki, yanlış virüs alarmı aynı sistemden gelen bir uyarıymış gibi davranır, bu da kendi işletim sistemimizden gelen bir uyarı mesajını simüle etmeyi başardığı anlamına gelir.

Yanlış bir virüs alarmından nasıl kaçınabiliriz?

Bununla asla etkileşime girmememiz son derece önemlidir. virüs yanlış alarmı, bu, sorunu çözmek için bize sundukları yazılımlardan herhangi birini indirmek bir yana, bu uyarılara asla tıklamamak anlamına gelir.

Nasıl davranabiliriz? Bu mesajların her birini görmezden gelmeliyiz, eğer bize görünen pencereleri veya kutuları kapatmaya devam etmek mümkünse, bazı durumlarda bunlar normal olarak ziyaret ettiğimiz bazı web sitelerine entegre edilmiştir.

Ancak, güvenlik araçlarının görünmesini önlemek için güvenlik araçlarını kullanmak iyidir. yanlış güvenlik alarmları; Bu alarmlardan birkaçını aldıysanız, büyük olasılıkla zaten kötü amaçlı yazılımımız olduğunu unutmayın.

Bu nedenle önemli olan tüm bu kötü amaçlı yazılımların girişini engellemek olacaktır, bir diğer yöntem ise işletim sistemimizin En son güncellemeler, diğerleri arasında yeni yamalar.

Daha önce nasıl davranacağını zaten biliyorsun. yanlış virüs alarmlarıbunları önlemenin en kolay yolunun bu reklamlarla etkileşime girmemek olduğunu unutmayın.

Makalenin orijinal kaynağını kontrol edin

Bunu severim:

Beğendim Doluyor…