Yalnızca Windows’u değil, Excel’deki bu hataları düzeltmek için Office’i güncelleyin

Bu Salı, ayın ikinci Salı günüydü. Bu da, Microsoft ve diğer şirketlerin kendi ürünlerini piyasaya sürme fırsatını kullandıkları anlamına geliyor. yeni güvenlik yamaları her türlü güvenlik açığını gidermek için. Genellikle belirttiğimiz gibi, en önemli güncellemeler, kullanıcıların çoğunluğunu etkileyen Windows güncellemeleridir. Ancak bu, programların geri kalanını ondan uzakta unutmamız gerektiği anlamına gelmez. Ve Microsoft’un kendisinden bile bilgisayarımızı tehlikeye atabilecek başka ürünler de var. Ve bunlardan biri, daha ileri gitmeden Office’in kendisi, özellikle elektronik tablolar oluşturmak için kullanılan yazılım: Excel.

Office, Microsoft’un ofis paketidir. Word Excel ve PowerPoint gibi en tipik programları elbette hepimiz biliyoruz ve bunlarla genellikle günlük olarak çalışıyoruz. Eh, Windows için yeni güvenlik yamalarıyla birlikte, Microsoft ayrıca Şubat 2021’de Office için güvenlik güncelleştirmeleri tüm kullanıcılara. Bilgisayarımızı korumak için mümkün olan en kısa sürede yüklememiz gereken bazı güncellemeler.

Excel için Şubat 2021 güvenlik yamaları

Bu vesileyle güvenlik yamalarından payını alan program Excel olmuştur. Özellikle, Microsoft düzeltti 4 uzaktan kod yürütme hatası Bu programda, şu şekilde kaydedilen güvenlik açıkları:

  • CVE-2021-24067
  • CVE-2021-24068
  • CVE-2021-24069
  • CVE-2021-24070

Bu güvenlik kusurları, bir saldırganın bir Excel elektronik tablo bu amaç için tasarlanmış, izinsiz bile olsa bir sistem içinde rasgele kod yürütmek için tasarlanmıştır.Böylece, bu hatalardan herhangi birini kullandıktan sonra, saldırganlar kötü amaçlı yazılım yükleyebilir, verileri görüntüleyebilir, değiştirebilir ve silebilir ve hatta kendi yönetici hesaplarını oluşturabilirler. sistem.

Excel'i Güncelleme

Microsoft OfficeSharePoint yamalardan da payını aldı. Profesyonel ortamlarda kullanılan bu araç, ikisi uzaktan kod yürütme, biri kimlik hırsızlığı ve diğeri gizli bilgilerin ifşası için olmak üzere 4 güvenlik açığını da düzeltti.

Microsoft Office’i Güncelle

Bu güvenlik açıkları yalnızca Office 2010, 2013 ve 2016’dan Excel’in Tıkla Çalıştır ve Microsoft Installer (.msi) tabanlı sürümlerini kullanan kullanıcıları etkiler. 2019 ve 365 sürümleri etkilenmez. SharePoint söz konusu olduğunda, hataları Office 2010, 2013, 2016 ve 2019’u etkiler.

Bu yeni güvenlik güncellemeleri artık tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir. Ve elbette, tamamen ücretsizdirler. Ofis paketimizi birkaç farklı şekilde güncelleyebiliriz.

ilki geçti Windows güncelleme. Microsoft aracından Windows güncellemelerini indirdiğimiz gibi, Office gibi diğer şirket ürünleri için de yamalar indirmemize izin veriyor. Eski bir sürümümüz varsa, güncellemek için yeni yamayı oradan indirebiliriz. ikincisi ise şuradan Microsoft Güncelleme Kataloğu, özellikle İnternet bağlantınız olmadığında bilgisayarınızı güncellemek için tüm Microsoft yamalarını bulabileceğiniz bir platform. Ve üçüncüden Microsoft indirme merkezibu linkten erişebiliriz.

PC güncellendikten sonra Office programlarını tekrar güvenle kullanabiliriz.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…