Yaklaşık 30 yıl içinde Asturias’ta bir şirketin en büyük inişi: bu, Güney Avrupa için bir referans noktası olacak Amazon lojistik merkezi olacak

Amazon, yeni lojistik merkezi için Asturias’ı seçti. Ve bir tane daha olmayacak, ama hem büyüklük hem de istihdam edeceği kişi sayısı bakımından Avrupa’nın en büyüklerinden biri. Yaklaşık iki yıllık gizli müzakerelerin ardından, haberler Asturya Hükümeti Sanayi Bakanı tarafından doğrulandı. Amazon, yeni lojistik merkezini Siero’daki Bobes sanayi bölgesinde bir arsa üzerine kuracak. Danışmana göre bölge için “iğrenç” olacak “mükemmel haberler”.

Amazon’un 2019’dan bu yana Siero’da sahip olduğu 3.000 metrekarelik ve 15 doğrudan işten, rakamları nedeniyle Güney Avrupa’nın en büyük referanslarından biri haline gelecek bir lojistik merkezine devredilecek. İspanya’nın kuzeybatısında ve Portekiz’in yanı sıra İspanya’nın tüm kuzey bölgesini tedarik etmeye hizmet edecek.

Ve lojistik, Illescas'ı değiştirdi: tuğlalarla batan ve bugün Amazon, Airbus veya H&M depolarına ev sahipliği yapan küçük Toledo kasabası

Amazon’un henüz açıklamadığı 200.000 metrekarelik bir merkez

Amazon henüz projeyi resmi olarak açıklamadı. Şu anda şirket düşük profilli olmayı tercih ediyor. Her ne kadar Siero Kent Konseyi prosedürleri başlamış olsa da, Asturya yönetimlerinden yeni lojistik merkezin bazı rakamları açıklandı.

Yeni Amazon merkezi, Polígono de Bobes’te inşa edilecek. 200.000 metreye kadar kapsayacak kurulumlar. Amazon’un yaklaşık 100.000 metrekarelik bir alana sahip olduğu Toledo’daki Illescas gibi referans lojistik merkezlerini geride bırakarak ülkemizdeki en büyük tesislerinden biri olacak. Ayrıca 60.000 metrekarelik bir alana sahip olan ve en son robotik teknolojilerinin kullanılmasıyla öne çıkan Barselona havalimanı yakınlarındaki lojistik merkezini de geride bırakacak.

İç Amazon Lojistik Merkezi Siero lojistik merkezi, San Fernando de Henares, El Prat, Martorelles, Illescas veya Dos Hermanas’ınkilere katılacak.

İspanya’daki Amazon ağı 2012’de Madrid’deki San Fernando de Henares merkeziyle başladı. O zamandan beri şirket El Prat, Martorelles, Castellbisbal, Illescas, Dos Hermanas ve Alcalá de Henares’te merkezler açtı. Toplamda, İspanya’da yaklaşık 12.000 kişiyi doğrudan istihdam eden 28 merkeze kadar. Asturias’taki yeni merkez, 2022’nin sonunda açılması beklenen Aragon’daki yeni veri merkeziyle birlikte Amazon’un önümüzdeki yıllarda İspanya’daki en büyük projelerinden biri olacak.

Lojistik merkezi, büyüklüğünün yanı sıra planlanan yatırımla da öne çıkıyor. Toplamda, bekleniyor 2.000 kişiyi doğrudan istihdam etmek için yaklaşık 100 milyon avroluk yatırım. Bugüne kadarki en büyüklerden biri olan Toledo’daki son merkezle karşılaştırırsak 60 milyon euro civarında bir yatırım yapılmış ve yaklaşık 1.100 istihdam yaratılacağı tahmin ediliyor.

El Comercio’nun tanımladığı gibi, Toplam alanın yaklaşık 8.000 m2’si ofisler için kullanılacak olup, yaratacağı istihdamın önemli bir bölümünün yüksek nitelikli olması beklenmektedir..

Yapı ve faaliyet ruhsatı Siero Kent Konseyi’nde zaten tescil edilmiştir. Siero’dan projeye maksimum çevikliği vermek istiyorlar ve şirketin 2022’nin sonunda Bobes’ta faaliyete başlayacağını tahmin ediyorlar. Bu günlerde, Siero Hükümet Kurulu, çalışmalara başlanacak 18.400 metrekarelik başka bir bağımsız arsa için yeni bir ruhsat verilmesini onayladı. Bobes’te bir tır park yeri için de 1,45 milyon avroluk yatırım yapıldı.

Bu yeni lojistik merkezin olacağı arazide konumlanan Los Angeles çamaşır suyu şirketi, başka bir bölgeye taşınmak için çalışmalara şimdiden başladı.

sierra arazisi Amazon’un Siero’da yararlanacağı arazi 200.000 metrekareden fazla bir alanı kaplıyor.

La Nueva España tarafından bildirildiği üzere, Amazon’un gelişi Bobes’teki Polígono’da bulunan araziye olan ilgiyi şimdiden tetikledi. Asturias Arazi Yönetimi ve Geliştirme Derneği (Sogepsa), “bilgi taleplerinde önemli bir artış olduğunu” açıklıyor.

Vitoria’nın adaylığına karşı Siero ve Asturias’ın seçilmesi, Prenslik’in son 30 yılın en büyük ekonomik yatırımlarından birini temsil ediyor. DuPont’un 1993’te gelişinden bu yana böyle bir proje hatırlanmadı. Bu yeni merkez ile Amazon Asturias’ta en fazla işçiye sahip beş şirket arasında yer alacakAlimerka, Arcelor, Lacera, Daorje ve Masymas ile birlikte.

bu Siero’dan karayolu iletişimi bunlar, La Voz de Galicia’nın tanımladığı gibi, seçim için önemli bir unsur olacaktı. Asturias, Gijón ve Avilés limanları aracılığıyla ayrıca iyi bir deniz taşımacılığına sahiptir ve bu, yılda milyonlarca paket dağıtacak bir lojistik merkez için çok uygun bir unsurdur.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/68/f8/12/602a8e144bd22fdb68/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/38/1a/d3/602a8d394bd22fdb59/original/amazon-robotics.jpeg»}

Xataka’da | Amazon neden İspanya’daki ilk üç veri merkezini kurmak için Aragon’u seçti?

– Haberler Yaklaşık 30 yıl içinde Asturias’ta bir şirketin en büyük inişi: bu, Güney Avrupa için bir referans noktası olacak Amazon lojistik merkezi olacak aslen yayınlandı Xataka Enrique Perez’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…