Yaklaşık 30.000 Mac’e Silver Sparrow Kötü Amaçlı Yazılım Bulaştı ve Araştırmacılar Nasıl Olduğunu Tam Olarak Bilmiyor

adlı bir kötü amaçlı yazılım Silver Sparrow, yaklaşık 30.000 Apple Mac bilgisayarına macOS bulaştırdı, hatta yeni Apple silikon M1 çipine sahip bilgisayarları etkiliyor. Veriler, daha sonra sorunu Malwarebytes ve VMWare Carbon Black’ten başkalarıyla birlikte analiz etmek için çalışan Red Canary güvenlik araştırmacıları tarafından keşfedildi.

Bu 29.139 vakanın insidansı geniş çapta dağılmıştır., Silver Sparrow 17 Şubat’a kadar 153 ülkeden ekipleri etkilediği için. Soruşturmaya göre, kötü amaçlı yazılımın en yoğun faaliyeti Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Kanada, Fransa ve Almanya’da bulunuyor. Bu ülkelerin birçoğunda Apple ekipmanlarının pazar payının ortalamanın üzerinde olması tesadüf değildir.

{«dosya»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/3f/4b/b4/60252b0b3bef07a36a/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/6d/ea/a3/602529154bd22f83a6/orijinal/como-improve-la-seguro-en-internet.jpeg»}

Enfeksiyonun nedeni belirsiz

2903156 1920'yi kesmek

Araştırmacılar kötü amaçlı yazılımın etkisini izliyorlar. analiz ederken nihai etkilerini görmeden. Başka bir deyişle, virüslü bilgisayarlara erişebildiler, ancak kötü amaçlı yazılım yalnızca, olayları ele aldıkları süreçte asla gelmeyen komutlar şeklinde harici siparişler almayı bekliyordu.

Olsa bile, Red Canary, bunun Silver Sparrow’un gözlemlenen aktivite eksikliği nedeniyle bir tehdit oluşturmadığı anlamına gelmediği konusunda uyarıyor., çünkü bu, araştırmacı tespit araçları tarafından tespit edildiğinde yürütülen bir mekanizma bile olabilir. Şu anda, gelecekteki olası tezahürünü bilmemenin ötesinde en büyük sorun, gümüş serçenin bu kadar çok bilgisayara nasıl bulaştığı da bilinmiyor..

İfade: "Dünyanın En Tehlikeli Kötü Amaçlı Yazılımının" Yükselişi, Düşüşü ve Ölümü

Soruşturma, kötü amaçlı yazılımın crackli uygulamalarla, kötü amaçlı reklamlarla veya sahte Flash güncelleyicilerle ulaşabileceğini ve Flash’ın vedasından sonra bile macOS’ta “bulaşmanın” en aktif yollarından biri olduğunu belirtiyor. Her zaman olduğu gibi, bu kurulumların çoğu ‘Sistem Tercihleri’nde Gatekeeper güvenliğini atladıktan sonra gerçekleşir.

üzerinden | ZDNet

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Yaklaşık 30.000 Mac’e Silver Sparrow Kötü Amaçlı Yazılım Bulaştı ve Araştırmacılar Nasıl Olduğunu Tam Olarak Bilmiyor aslen yayınlandı Genbeta Antonio Saban’ın fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…