Yahoo!’nun sunduğu diğer 69 hizmet! Yahoo Answers’ın ölümünü duyurmadan önce kapatıldı

Yahoo’yu düşündüğümde! Bazen tam tersi bir Kral Midas’ın görüntüsü gelir. dokunduğu her şeyi altına çevirmek yerine, dokunduğu her şeyi küle çevirir.. Şirketin yükselişi ve düşüşü, her şeye sahip olmaktan değerinin çoğunu kaybetmeye ve Verizon’un asla parlamayan bir bölümü haline gelen bir şirket olan Silikon Vadisi’nin ilk büyüklerinin en trajik hikayelerinden biridir.

Yahoo’nun en son yeniliği başka bir kapanış: Yahoo Answers veda ediyor ve bununla birlikte, zaten yararlı bir şeyden çok bir meme olan hizmet, 15 yıllık bir yaşamdan sonra, şirketin başarısız olduğu devasa başarısız hizmetler mezarlığının başka bir üyesine katılıyor. kapanarak sona erdi. Yahoo Answers, yıllardır yolunda gitmeyen bir markanın yetmişinci kurbanı.

Yahoo kaç servisi kapattı?

Davide Ragusa G32g Ibprfa Unsplash Blog

Yahoo 2000 yılında 125 milyar dolar değerindeydi, şirketin çok fazla parası vardı ve bugün bile fahiş fiyatlara şirket ve hizmet almak için elini sıkmadı.. Tarihin gösterdiği gibi, her zaman yanlış şeyleri satın aldı.

Yahoo’nun satın almak, yeniden markalamak, birleştirmek veya yeniden satmak için geldiği çok sayıda hizmetin çok azı hayatta kaldı. Çoğu öldü ve gömüldü. Tumblr gibi kayda değer flopları, kapanmadan önce “kuruşlara” satıldığı için bu mezarlık listesine ekleyemesek de, Yahoo’nun Cevaplardan önce kapattığı olağanüstü 69 hizmeti ekleyebiliriz.

Özellikle Google veya Facebook gibi diğer şirketlerin kendi aşırı kalabalık ürün mezarlıklarına sahipken, başarısızlıklarını nasıl telafi etmeyi başardıkları konusunda en ufak bir şüphe yok. Yahoo..

Yahoo'nun tarihi!  beş hatayla özetlendi

GeoCities’den Yahoo Müzik Radyosuna: Çöpte Milyarlarca

Geocities Kahraman 2

Yahoo’nun en büyük satın alımlarından bazıları ünlü GeoCities1990’ların sonlarında en parlak döneminde web’de en çok ziyaret edilen üçüncü site olan bir web barındırma hizmeti. Yahoo, satın alınmasından 10 yıl sonra, 2009’da kapatılan bir hizmet için 3,6 milyar dolar ödedi.

GeoCities’den daha büyük bir satın alma yayın.com 1999’da Yahoo’ya 5,7 milyar dolara mal olan bir internet radyosu, şirketin bugüne kadarki en büyük işlemiydi. Yahoo Music Radio’ya dönüştürdükten sonra, 2014’te acı ve zafer olmadan kapandı.

Yahoo, hayal edebileceğimiz hemen hemen her şey için bir rakip buldu ve büyük çoğunluk ortalığı ısırdı. 2006’da AdInterax adlı bir çevrimiçi reklamcılık platformu satın aldılar ve bu platform kapandı. 2000 yılında satın aldılar arthas.comPayPal’a benzer bir platform da öldü.

Yahoo! Babil Balığı 2012’de kapanan ve sonunda Microsoft tercümanı tarafından değiştirilen bir çeviri hizmetiydi. Yahoo Harf çevirisiGoogle çevirisine benzer bir tanesi de öldü. Yahoo! iş çantası 2009’da kapanan bir dosya barındırma hizmetiydi. Yahoo! vızıltı kullanıcıların kendi hikayelerini yayınlayabilecekleri bir haber servisiydi, 2011’de kapandı.

eski yahoo oyunları

Eski (eski) Yahoo Oyunları

Çoğunun sevdiğini asla unutmayalım Yahoo! Oyunlar 2014’te kapandı veya bir zamanlar popüler olan Yahoo! haberci hangi 2018’de sonsuza dek kapandı. Yahoo! jeoplanet 2016’da kapanan bir coğrafi bilgi servisiydi ve Yahoo! haritalar 2015 yılında kapandı. Yahoo! ateşli işler iş arayanlar için araçlar sundu ve 2010’da kapandı.

Yahoo'nun 9 grafikte yükselişi ve düşüşü

Aviate (o Android başlatıcı), Astrid (başka bir Android uygulaması), Ask Yahoo (Yahoo Answers’a değiştirmek için neyi kapattılar), Bix (sadece üç yıl içinde satın alındı ​​ve kapatıldı), blo.gs (Automattic’e daha kısa sürede satın alındı ​​ve satıldı). dört yıl), del.icio.us (2011’de satıldı ve kapatıldı).

Yahoo, reklam platformlarından çevirmenlere, barındırma hizmetlerine, sosyal ağlara, mesajlaşmaya, videoya, podcast’lere, bloglara, oyunlara, flört etmeye, depolamaya, haritalara, istihdama vb. kadar her şeye sahip oldu.

Yahoo! asistan (hayır, Google’ınki gibi bir AI değildi, bir Internet Explorer eklentisiydi). Yahoo! arabalar (evet, Yahoo’nun araba satın alan bir arama motoru vardı), Yahoo! Kişisel İlanlar (Yahoo’nun bir flört sitesi vardı ve 2010’da kapattı), Yahoo! dijital ses dosyası (2007’de kapanan bir podcast arama motoru ve görüntüleyici), Yahoo! Ekran (eski adıyla Yahoo! Video yahoo’nun youtube’u gibi ve 2016 yılında kapatıldı)…

Yahoo! Eksen, Yahoo Avatarları, Yahoo! Dizin, Ateş Kartalı, FoxyTunes, Yahoo! Aile Hesapları, Yahoo! Galeri, Yahoo! Git, Yahoo! Yeşil, Yahoo Selamlar, Yahoo! Gruplar, Yahoo! Evler, IntoNow, Yahoo! Endonezya, Jumpcut.com, Kelkoo, Yahoo! Kore Şirketi, Koprol, Yahoo Kickstart, Yahoo Kids, Yahoo! Canlı, Yahoo! Püre, Yahoo! Meme, Yahoo! Müzik, Yahoo! Sınırsız Müzik, Yahoo! Müzik Müzik Kutusu, Yahoo! Aman Tanrım, Yahoo! Ebeveyn Denetimleri, Yahoo! Fotoğraflar, Yahoo! Oyuncu, Yahoo! Borular, Yahoo! Profil, Yahoo! Yayıncı Ağı, Rocketmail, Yaklaşan, Wretch, Yahoo Remote, Yahoo! Site Gezgini, Yahoo! Smush.it, Yahoo! Teknoloji, Yahoo! Widget’lar, Yahoo Web Analitiği, Yahoo! Ses, Yahoo! Sesler, Yahoo! 360°.

Çok azı bu isimlerin çoğunu kesinlikle tanıyacaktır, belirli bir yaştaki diğerleri Rocketmail günlerini hatırlayacaktır, ancak hepimiz aynı şeyi görebiliriz: bir zamanlar dünyanın en büyük ve en başarılı teknoloji şirketlerinden birinin ezici bir başarısızlık listesi. Dünya.

{«videoId»:»x80f863″,»autoplay»:true,»title»:»Teknolojiyi ona ihtiyaç duymayan ürünlere koymanın en kötü fikirleri»}

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Yahoo!’nun sunduğu diğer 69 hizmet! Yahoo Answers’ın ölümünü duyurmadan önce kapatıldı aslen yayınlandı Genbeta Gabriela Gonzalez’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…