Yahoo mail nasıl kullanılır veya ne gibi avantajları vardır?

Yahoo mail, muhtemelen sahip olduğunuz veya sahip olan birini tanıdığınız harika klasiklerden biridir. Bu güne kadar, hala kullanabilirsiniz. Belki artık bir yahoo hesabına sahip olmak istemiyorsun ve en normal şeyin Gmail veya Outlook hesabına sahip olmak olduğunu, ancak zaten sahip olsanız da veya sıfırdan oluşturmak istiyorsanız ona erişebilirsiniz. Ne olduğunu adım adım açıklıyoruz, nasıl erişilir veya nasıl hesap oluşturulur. Bize ne gibi avantajlar ve dezavantajlar sağlar.

Yahoo, 1990’larda yalnızca Yahoo e-postası olarak değil, aynı zamanda bir arama motoru, oyun alanı veya GeoCities’e erişim olanağı olarak da işlev görmeye başladı. Şirket, yıllarca Messenger, Hotmail’in ana rakibiydi ve Yahoo! 360º içerik yüklemeye ve eğlenceyi teşvik etmeye izin verdi. Hem Hotmail hem Yahoo Google’ın gelişi ve sonraki genişlemesiyle birlikte yerlerinden edildiler. Gmail, 2004 yılında Google’ın e-posta hizmeti olarak ve daha kaliteli ve özelliklerinde iyileştirmelerle geldi.

Yahoo hesabı oluştur

Bir Yahoo hesabı oluşturmak için mail.yahoo.com’a gidin ve “Hesap oluştur” düğmesini arayın. Bunu yapmak tamamen ücretsizdir. E-postaları almak için kullanılacak bir dizi veriyi doldurmanız gerekecek:

 • İsim
 • soyadları
 • E-posta adresi @yahoo.com
 • Şifre
 • Telefon numarası
 • Doğum tarihi

Giriş

Her şeyi doldurduğunuzda, “Devam” üzerine tıklayın. Hesabı oluşturmak için kaydolduğunuz cep telefonunuza otomatik olarak bir onay SMS’i alacaksınız. Bu onay SMS’ini kullanarak, gönderilen kodla birlikte yeni Yahoo e-postanızı doğrulayabileceksiniz. zorunda kalacaksın koşulları kabul et ve Yahoo Mail gelen kutunuzu yirmi yıl öncesinden muhtemelen hatırladığınızdan çok daha temiz ve çekici bir tasarımla açacaksınız. Gmail’e veya diğerlerine çok benzer.

Arayüz

Resimde görebileceğiniz gibi, solda farklı kategoriler veya klasörler içeren bir menü bulacağız: gelen kutusu, vurgulanmış, taslaklar, spam, çöp kutusu… Ve ortada Yahoo Mail’de aldığımız e-postaları bulacağız. Ayrıca solda , üstte, “Oluştur” düğmesini bulacağız geniş formatta açılacak yeni bir mesaj yazmak için.

Yahoo e

Alıcıyı, konuyu ve metnin gövdesini siz seçersiniz. Tüm özellikler diğer posta istemcilerine benzer: Ekleyin, GIF gönderin, emoji yazın, bağlantı kurun, renkleri değiştirin veya e-posta metninin biçimini değiştirin.

yahoo'yu düzenle

Zaten bir Yahoo hesabınız vardı

Yıllar önce bir Yahoo hesabınız varsa, İçinde ne olduğunu geri almak istersen yeniden açabilirsin. Girişler yanlışsa Yahoo e-postasının engellendiğini unutmayın, bu nedenle doğru şifreyi bulana kadar hatırladığınız tüm şifreleri girmeye çalışmayın. Çok fazla başlatma denemesi varsa, on iki saat boyunca kilitlenir. Yahoo Kimliğinizi unuttuysanız veya bir şifre, onu nasıl kurtarabileceğinizi veya hangi seçeneklerin olduğunu açıklıyoruz.

oturum açma sihirbazı

Yahoo, aşağıdaki bilgileri vermeniz gereken bir oturum açma sihirbazına sahiptir:

 • E-posta adresi veya cep telefonu numarası
 • Kurtarma telefon numarası
 • Kurtarma e-posta adresi

Bu bilgileri bilmeniz önemlidir, aksi takdirde hiçbir şey yapamazsınız. Bilmiyorsanız, sıfırdan bir hesap oluştursanız iyi olur. eğer biliyorsan, Yahoo kimliğinizi alana kadar adımları doldurun tekrar ve sonra kolayca ezberlemek için şifreyi değiştirebilirsiniz. Bu şekilde daha önce unuttuğunuz bir hesaba tekrar girebilirsiniz.

yahoo

Bu bize izin verir mi? Yahoo’nun Özellikleri

Gmail’e benzer bir e-postadır ve aynı olanaklara sahiptir. Özelliklerinden bazıları şunlardır:

Kişiselleştirme

Yahoo, posta kutusunu üç tema, arka plan vb. ile özelleştirmenize olanak tanır. Seçebilirsiniz:

 • Tepsiye renk eklemek veya bir görüntü seçmek için tema
 • Yalnızca e-postaları mı yoksa bir önizleme panelini mi görüntüleyeceğinizi seçmek için düzen
 • Her postanın içine sığdığı gelen kutusu aralığı
 • Etkileyici, eğlenceli, profesyonel mesajlar oluşturmak için arka planlar

Yahoo arayüzünü özelleştirin

Araçlar

E-postayı yönetmenin ötesinde başka özel araçlar da vardır:

 • konuşmalar: bir zincirdeki her e-posta gruplandırılacaktır
 • Görselleştirmeler: Bir konunun tüm mesajlarını görebileceksiniz
 • Düzenlenecek filtreler ve gelen postaları klasörlere ayırın
 • Kaydetmek için dosya ve görünümü rahatsız etmiyor, ancak silmeyin de

Güvenlik

Genellikle en büyük endişelerimizden biridir: Hesabı nasıl koruruz? Yahoo Mail ayarlarından yapabiliriz.Bu bölümde bulduğumuz doğrulama yöntemleri veya iki adımlı kimlik doğrulama gibi hesap güvenliğini artırmak için yapılandırabileceğimiz birkaç ayar var. Onu açıklıyoruz.

 • Yahoo Mail’i açın
 • Adınızı sağ üst köşede görün
 • Açılır menüyü aç
 • “Hesap Bilgileri” seçeneğini seçin
 • Burada, ekranın sol tarafındaki menüye gidin
 • İkinci seçeneği seçin: hesap Güvenliği

Şifreyi değiştirmeyi seçebiliriz veya iki adımlı doğrulama ayarlayabiliriz. İki adımlı doğrulamanın yaptığı şey, oturum açmak için yalnızca parolanızı girmeniz değil, aynı zamanda SMS’inizde bir metin mesajı alacaksınız giriş yaptığınızda, onu çalmak isteyen değil, giren kişi olduğunuzu doğrulamak için girmeniz gereken bir kod ile.

Yahoo iki adımlı doğrulama

Parolanızı unutursanız Yahoo hesabınıza erişmeniz için bir bağlantı alacağınız kurtarma e-postaları da ekleyebilirsiniz. Ve e-postalar gibi, şunları da yapabilirsiniz: birden fazla doğrulama numarası ekleyin. Telefonunuz çalınırsa, eşinizin, annenizin, çocuğunuzun her zaman sizde kalmasını sağlayabilirsiniz.

“Hesap güvenliği”nin ötesinde, seçeneği menüde de bulabilirsiniz. “Son Etkinlik”. Burada son birkaç gün içinde nerelere giriş yaptığınızı görecek ve şüpheli bir durum olduğunda haberdar edebileceksiniz. Hangi cihazda ve hangi konumdan girişleri göreceksiniz. Chrome’daysa, telefonda…

Yahoo Son Etkinlik

Diğer Yahoo hizmetleri

Google örneğinde olduğu gibi, Yahoo basit bir Yahoo Mail hesabı değildir, yalnızca bir Yahoo e-postası değil, aynı zamanda bir kez erişebileceğimiz bir dizi hizmettir. kullanıcımızı zaten oluşturduk veya kurtardık zaten sahip olduğumuz. Aşağıdaki ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi, e-postanın kendisinden, bizi çeşitli seçenekler içeren küresel bir menüye götürecek bir kare oluşturan dokuz noktanın simgesini bulacağız: spor, finans, ünlü. Her türlü haberi okuyabilirsiniz veya film, spor, finans ve her türlü içerikle ilgili bilgiler içeren Yahoo’nun bilgi web sitelerine erişin.

 • Finans, bir yatırımlarınızı takip edinYahoo Finance’de portföy listelerini yönetin, teklifleri bulun, finans piyasası etkinlik takviminizi ekleyin veya bunlara erişin ve daha fazlasını yapın.
 • Yahoo Fantezi: yahoo fantezisi Comunio’ya ve İspanya’daki diğer sürümlere benzer bir uygulamadır ancak diğer sporlara adanmış cbasketbol, ​​hokey veya beyzbol gibi. Bir lig oluşturabilir ve arkadaşlarınızla katılabilirsiniz.

Hesabı sil

Yeni bir tane oluşturduğunuz ve pişman olduğunuz için veya basitçe zaten sahipseniz ve sahip olmak istemiyorsanız, Yahoo hesabını silmek basittir. E-posta hesabını özel olarak silmezsiniz, ancak tüm Yahoo hesabınız. Verilere, Yahoo Fantasy, Yahoo Finance, e-postalara erişiminizi kaybedeceğinizi unutmayın… Adımlar aşağıdaki gibidir:

 • Yahoo hesap iptal sayfasını açın
 • Kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapın
 • “Hesap silme işlemine devam et”e dokunun
 • Seçmek “Evet, hesabımı sil”

Yahoo hesabını sil

Yahoo mail nasıl kullanılır veya ADSLZone’da ilk olarak hangi avantajların ortaya çıktığı yazısı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…