Yahoo Answers, 15 yıldan fazla bir süredir faaliyet gösterdikten sonra 4 Mayıs’ta sonsuza kadar kapanacak

İnternetteki en popüler ve en eski soru cevap platformlarından biri olan, Yahoo Cevapları bir ay içinde kapanacak. 2005 yılından bu yana, Yahoo Answers, kullanıcıların soru sormasına ve başkalarının yanıt vermesini ve sorularına çözümler sunmasını beklemesine izin veriyor. Önümüzdeki 4 Mayıs’tan itibaren bunu yapmaya devam etmek mümkün olmayacak.

Yahoo! tarafından duyurulduğu üzere, 4 Mayıs 2021 itibarıyla Yahoo Yanıtlar sayfası, Yahoo! ana sayfasına yönlendirilecektir. Öte yandan, tüm soru ve cevaplar arşivinizden kaybolacak ve artık herkesin erişimine açık olmayacaktır. Platform böyle kapanıyor Topluluğunuzdan on binlerce soru ve yanıt içeren bir sahne.

{«videoId»:»x7zz6wq»,»autoplay»:true,»title»:»İnternet (1997 – 2021): bağlantılardaki büyümesi»}

Kapanış ani olmayacak, ancak ilk etapta kullanıcılar 20 Nisan’dan itibaren artık yeni sorular başlatamayacaklar. Ardından, kapatma devam edecek ve kullanıcılar 30 Haziran’a kadar verilerinin bir kopyasını talep edebilecek. 30 Haziran’dan sonra kullanıcıların platformdan veri kurtarması mümkün olmayacak.

Yahoo'nun tarihi!  beş hatayla özetlendi

Yeni Zamanlar

2017 yılında şirket Yahoo! Verizon Media Group tarafından satın alındı yaklaşık 5 milyar dolar için. O andan itibaren Yahoo!’nun geleceği ile ilgili kararlar alınmaya başlandı! ve marka için yeni bir strateji çizmek. Bu kararlar arasında, gelecek görmedikleri hizmetlere ve platformlara kaynak harcamamak gibi görünüyor.

jjjj

Yahoo’ya göre! son yıllarda Yahoo Answers platformu daha az popüler hale geldi. Bu, “üyelerimizin ihtiyaçları değiştikçe” oldu. Buna, kaynakları “üyelerimize daha iyi hizmet eden ürünlere” odaklamaya karar verdiklerini de eklersek, kapatmanın neden gerçekleştiğine dair cevabımız var.

Son yıllarda ve son on yılda sosyal ağların patlaması ile, kullanıcıların internetteki şüpheleri daha çok Facebook veya Twitter gibi platformlarda çözülmüştür.. Yahoo Answers, kendi adına, en tuhaf ve saçma soruları giderek daha fazla biriktiriyor ve kendi memesi haline geliyor.

Onun çoğu sırasında tarih yahoo! Bir şirket olarak, birkaç gaf yaptı. Son zamanlarda ve en ciddi olanlardan biri, o zamanlar tarihteki en büyük veri sızıntısı haline gelen şeydi. Bugün, finans platformu Japonya’daki en popüler platformlardan biridir.

Daha fazla bilgi | Yahoo!

– Haberler Yahoo Answers, 15 yıldan fazla bir süredir faaliyet gösterdikten sonra 4 Mayıs’ta sonsuza kadar kapanacak aslen yayınlandı Xataka Cristian Rus tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…