Yabancıların Telegram’da sizinle iletişim kurmasını nasıl önleyebilirim?

Telegram popülerlik kazanıyor ve birçokları için Kullanıcı sayısında WhatsApp’ı geçmesi an meselesiçünkü işlevler açısından Telegram, WhatsApp’tan çok daha iyi görünüyor.

Ancak, birçok kişinin bu uygulama hakkında sahip olduğu cehalet nedeniyle, ona karmaşık ve hatta güvensiz diyorlar. Bu, bilinmeyen kişilerin izinleri olmadan kendileriyle iletişime geçebileceği konusunda birçok kullanıcının eleştirisidir. Bu doğru olsa da, Telegram, kişilerinizde olmayan herkesi engelleme seçeneği sunarAşağıda nasıl yapılacağını görelim.

Yabancılar neden size Telegram’da yazabilir?

Telegram, diğer mesajlaşma uygulamalarının sahip olmadığı bazı özellikler sunar, gerçekten çok ilginç gizlilik seçenekleri sunuyor. Bir yabancı tarafından sizinle iletişime geçilmesi birkaç nedenden dolayı olabilir, bunlardan biri, herhangi birinin size yazmasına izin veren bir seçeneği etkinleştirmiş olmanız veya aksi takdirde, bulunduğunuz yere yakın kişilerin de size bir mesaj gönderme olasılığına sahip olmanızdır. mesaj. , bunun nedeni Telegram’ın 3 kilometre yarıçapa kadar olan kişilerin sizinle iletişim kurabilmesi, tıpkı sizin onlarla olduğu gibi.

Her iki durum için uygulayabileceğiniz kolay ve hızlı bir çözüm var.

Birinin size yazmasını önleme adımları

İlk olarak, herhangi birinin size yazmasını engelleme seçeneğini devre dışı bırakacağız, çünkü onlar şu adımları izleyecekler:

 1. Telegram’a girin ve şuraya gidin: Ayarlarbunu sol üst köşede bulunan üç yatay çizgide alırsınız.
 2. Ardından seçeneğe basın Gizlilik ve Guvenlik.
 3. Bir menü gösterilecek, seçin Telefon numarası.
 4. Bazı seçeneklerin olduğu başka bir ekrana yönlendirileceksiniz, burada yazan bir tane var. Numaramı kimler görebilir?
 5. seçmenizi öneririz Kişilerim Böylece sadece eklediğiniz kişiler sizinle iletişime geçebilsin, aynı şekilde seçim yapabilirsiniz. Kimseböylece hiç kimse (kişiler veya yabancılar) telefon numaranızı göremez.
 6. Ayrıca yazan bölümde de değişiklik yapabilirsiniz. Beni numaramdan kim bulabilir? ve çevir Kişilerim onun yerine Herkes.
 7. Bu değişiklikleri kaydettikten sonra, menüde bir kez geri dönün ve seçeneğe girin. gruplar ve kanallar.
 8. Bu bölüm, sizi bir gruba kimlerin dahil edebileceğini seçmenize izin verir, yalnızca iki seçeneğiniz olacaktır. Herkes veya Kişilerim, yabancıların sizinle iletişim kurmasını önlemek için ikinci seçeneği seçin. Aynı şeyi aramalar, profil resmi ve en son çevrimiçi olduğunuzda da yapabilirsiniz.

Telefon numaranızı gizlerseniz, kişileriniz yalnızca kullanıcı adınız aracılığıyla sizi bulabilir.

Yakınlarınızın Sizi Görmesini Nasıl Engellersiniz?

Telegram'da yakındaki insanlardan kaçının

Daha önce tartıştığımız gibi, Telegram, bulunduğunuz siteye yakın kişileri size gösterme seçeneğine sahiptir.bu seçenek varsayılan olarak engellenmiş olsa da, herhangi bir nedenle gerekli izinleri verdiyseniz, size göstereceğiz görünür olmayı nasıl durdurabilirsin yakındaki Telegram kullanıcıları için:

 1. Cep telefonunuzun sol üst köşesinde bulunan üç yatay çizgiye tekrar tıklayın.
 2. Seçeneği seçin kişiler.
 3. bölüme basın yakındaki insanları bul.
 4. İlk satırda, seçenek kırmızı renkte görünecektir. bana göstermeyi bırakseçeneği daha önce etkinleştirdiyseniz kendimi görünür kılmakbasın ve işte, tanımadığınız yakındaki kullanıcılar tarafından görülmeyi hemen durduracaksınız.

Bu basit adımlarla Telegram’da gizliliğinizi %100’de tutabilirsiniz, bilinmeyen kişilerin sizinle iletişim kurmasını engellemek. Aynı şekilde, bu mükemmel anlık mesajlaşma uygulaması hakkında biraz daha fazla bilgi edinebilmeniz için sizi WhatsApp’ta olmayan 103 Telegram işlevini görmeye davet ediyoruz.

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

Giriş Yabancıların sizinle Telegram aracılığıyla iletişim kurmasını nasıl önleyebilirsiniz? ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…