Xiaomi’nizde karanlık mod nasıl etkinleştirilir

Evet, bugün size öğreteceğiz Xiaomi cep telefonunuzda karanlık modu nasıl etkinleştirirsiniz, bir süredir kullanıcılar tarafından en çok beklenen özelliklerden biri ve şu anda özelleştirme katmanının en son sürümüne sahip herhangi bir Xiaomi’de etkinleştirebilirsiniz.

Bu mod, ek olarak AMOLED ekranlı bir cep telefonunuz varsa pilden tasarruf edin, Ayrıca Instagram ve hatta bu yeni modu yeni almış olan WhatsApp gibi kendi karanlık modu olan uygulamaları da siyaha boyar. Ve gerçek şu ki, etrafımızda çok az ışık olduğunda, cep telefonu bu moddaysa gözlerimiz buna daha çabuk alışır.

Kullanıcılar bunu uzun süredir istiyorlardı ve Google, Android 10 ile evrensel olarak Android’e getirmeye karar verdi – Android 9’da bu seçeneğe yalnızca birkaç kişi sahipti – Xiaomi ise daha ileri gitti ve MIUI 11’e sahip tüm cep telefonlarına götürmeye karar verdi, Android sürümünüz ne olursa olsun.

Xiaomi’de karanlık mod nasıl etkinleştirilir

Karanlık mod, birçok kullanıcının siyah bir arayüzü daha zarif bulmasından veya bununla birlikte pil tasarrufu yapıp telefonu daha rahat kullanabilmenizden dolayı, birçok kullanıcının yıllardır terminallerimiz için istediği tasarım düzeyindeki işlevlerden biridir. loş ışıkta. Xiaomi’nizde karanlık modu etkinleştirmek çok kolaydır, ve her zamanki gibi, bunu yapmanın iki yolu var.

Size tavsiye ederiz | Xiaomi’nizde siyah beyaz mod nasıl etkinleştirilir

Redmi Note 8T kullanımda, MIUI 11 karanlık tema

Bildirim çubuğundan

Size onu etkinleştirmeyi öğreteceğimiz ilk yol, aynı zamanda bunu yapmak için en rahat olanıdır, çünkü sadece bildirim perdesini indirmekten ve hızlı ayarlarda, basın geçiş “Karanlık Mod” yazdığı bunun için mukadder.

Bu hızlı ayarlara bakmış ve gizlenmiş olabileceği için söz konusu düğmeyi bulamamış olabilirsiniz. Ancak görünür hale getirebilir ve hızlı ayarlarınızı yeniden düzenleyebilirsiniz daha kolayca.

Xiaomi'nizde karanlık mod nasıl etkinleştirilir

Bildirim gölgesinin hızlı ayarlarını tamamen açtığınızda, kurşun kalem düğmesine dokunun. Birkaç ile bir boşluk açılacak geçiş yapar gizli olanlar, görünür yapmak istediğinizi en üste sürükleyin. Ve herhangi birini gizlemek istiyorsanız, onu aşağıya sürükleyin. Bu kadar basit.

ayarlardan

Öte yandan, MIUI’deki karanlık modu, biraz daha uzun bir yöntem olan terminal ayarlarından da etkinleştirebilirsiniz, ancak aynı zamanda bu gece modunu özelleştirmenizi sağlar, örneğin, her zaman 21:00’de etkinleşir ve 08:00’de devre dışı kalır ve manuel olarak etkinleştirme konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

Tüm bunlara erişmek için Xiaomi cep telefonunuzun Ayarlar uygulamasına gitmeniz ve oradayken “Ekran” bölümüne gitmeniz yeterlidir. Burada, “Karanlık mod” bölümüne basmanız yeterli Bu karanlık modun zamanlamasını ayarlayabileceğiniz ve manuel olarak açıp kapatabileceğiniz yeni bir ekrana gitmek için.

Xiaomi ayarlarınızda karanlık modu nasıl etkinleştirirsiniz?

Gördüğünüz gibi, bir Xiaomi cep telefonunda karanlık modu etkinleştirmek çok basit ve iyi haber şu ki MIUI 11’e sahip tüm şirket terminallerinde bu seçenek mevcuttur, İçinde Android 10 olmasa bile.

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

Xiaomi’nizde karanlık modu nasıl etkinleştirirsiniz girişi ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…