Xiaomi Redmi 9C vs realme C3: hangi ucuz telefon daha iyi?

Şık tasarımları ve son teknoloji özellikleri olan pahalı telefonları hepimiz sevsek de, şu da bir gerçek ki; birçok kullanıcının yalnızca temel bir akıllı telefona ihtiyacı vardır telefonla arayabilmek, mesaj gönderebilmek ve Instagram gibi bir sosyal ağa bağlanabilmek için.

Neyse ki, mevcut düşük seviye Android’in yıllar önce var olanla hiçbir ilgisi yok. Günümüzün ucuz cihazları gerçekten göz kamaştırıcıdır ve açıkçası en üst seviye kaliteye ulaşmasalar da, ortalama bir tüketici için fazlasıyla yeterli.

Xiaomi Redmi 9C ile realme C3’ü karşılaştırıyoruz, hangi 100 euro telefon daha iyi?

En iyi bütçeli telefonlara sahip markalardan ikisi Xiaomi ve realme ve her iki şirketin de 100 avronun biraz üzerinde ilginç modelleri var. Xiaomi Redmi 9C ve realme C3’ün durumu bu ama hangisi daha iyi?

Daha fazla bilgi: Xiaomi Redmi 9C

Daha fazla bilgi:gerçek C3

Tasarım ve ekran: genç görünüm ve ayırt edici özellik olarak plastik

Gerçek C3

realme C3 çok güvenilir özelliklere ve harika bir fiyata sahiptir.

100 Euro’nun biraz üzerinde olan bazı terminallerde birkaç sürpriz bulunabilir.. Birinci sınıf malzeme yok, plastik her iki terminalde de hüküm sürüyor. Genç kitlelere yönelik sade tasarım ve çeşitli renklerde bulunabilirlik.

iki cihaz onlar boyut ve ağırlık olarak birer karbon kopyası Böylece cihazın dışı hakkında biraz daha fazla şey söyleyebiliriz.

Ekrana gelince, Redmi 9C, 6.53 inç IPS panele sahip Bu, ön tarafın %81.1’ini kaplar ve 720 x 1600 çözünürlüğü bize yaklaşık 269 ppi verir. Buna karşılık, realme C3’ün 6.5 inçlik bir paneli var 720 x 1560 ve 264 ppi çözünürlüğe sahip (%84 ön).

Her iki cihaz da ekran kalitesi açısından çok benzer, ancak her ikisinde de selfie kamerası için bir çentik var. realme C3 daha az belirgin çerçevelere sahip bu da terminalin ön tarafından daha iyi faydalanmasını sağlar.

Kısacası, Xiaomi Redmi 9C ve realme C3, tasarım ve ekran olarak birbirine çok benzeyen iki telefon, yani burada net bir bağ buluyoruz. Cihazların diğer yönlerine bakalım.

Fotoğraf bölümü: geniş açı fark yaratır

Gerçek C3

Bu realme’de geniş açıyı özlüyoruz

Belli ki üst düzey bir telefon kalitesine sahip olmadıkları için bu cihazlarla kimse kaliteli fotoğraf çekmeyi beklemiyor. Şimdi, beladan kurtulmak ya da izole bir fotoğraf için, bu düşük kaliteli terminaller sorunsuz geçebilir.

Xiaomi Redmi 9C, üç arka kameradan, 13 megapiksel ana sensörden oluşan bir sisteme bahis yapıyor. 8 ultra geniş açı ve bir derinlik sensörü. Selfie kamerası ise 5 MP.

Öte yandan realme, 12 MP ana sensör ve 1.8 odak uzaklığına sahip 3 kameralı bir modül, 2 MP makro sensör ve portre modu için 2 MP kamera da içeriyor. Aradaki fark, geniş bir açıya sahip olmamasıdır, bu yüzden dürüst olmak gerekirse, bu konfigürasyon bir giriş aralığı için en iyisi gibi görünmüyor. Makro sensörünü neden geniş açıyla değiştirmediniz? Öte yandan ön çentikte 5 MP’lik bir sensör barındırıyor.

Her iki cihaz da iyi ışık koşullarında iyi çalışır hava karardığında kalite biraz düşüyorucuz telefonlarda oldukça tekrarlayan bir şey, ne kadar sözde “Gece Modu” olursa olsun.

Ama, biz Xiaomi modelini sadece geniş açısı nedeniyle kullanıyoruz Ve düşük kalitesi, sadece 2 megapiksel olması nedeniyle realme makro sensörünün kullanımını görmüyoruz.

Pil: aynı özerklik, iki kahverengi canavar

redmi 9c kız

Redmi 9C genç bir izleyici kitlesi için tasarlandı

Görünüşe göre hem Xiaomi hem de realme aynı kumaştan kesilmiş. Tasarımda ve ekranda pratikte klonlarsa, Aynı şeyi özerklikleri için de söyleyebiliriz..

Her iki terminalde 10W şarjlı 5.000 mAh pil. Normal kullanım, sosyal ağlar, ara sıra Netflix’te yayınlanan fotoğraf veya dizilerle 9 saati aşabileceğinizden bahsediyoruz.

Maalesef hiçbirinde hızlı şarj yok Ve ne yazık ki herkes için, hiçbirinde USB C tipi yok, ancak onları şarj etmek için bir mikro USB kablosu kullanmanız gerekecek. Tabii ki, 2020’de piyasaya sürülen iki telefonda mikro USB.

İşlemci: ejderha yok, burada sadece MediaTek için yer var

realme C3 üzerinde MicroUSB

Hem realme hem de Xiaomi, mikro USB’ye bahse girer

Qualcomm Snapdragon 888 gibi son teknoloji işlemcilerin sağladığı gücü kimse beklemesin çünkü burada ilk önce iki düşük kaliteli telefonla karşı karşıyayız ve ikincisi, MediaTek işlemcilerden önce.

Xiaomi, MediaTek Helio G35’i ve G70 için realme’yi tercih ediyor. Teoride, G70 daha iyi bir işlemci çünkü daha düşük bir maliyetle daha iyi performans sunması gerekiyor, ancak pratikte iki işlemci oldukça benzer.

Her şeye rağmen, her iki Çinli cihaz da günlük olarak oldukça iyi performans gösteriyor zorlu ağır uygulamaları ve oyunları hareket ettirebilmek, evet, belirli zamanlarda bazı zorluklarla ancak tipini koruyarak.

Xiaomi Redmi 9C vs realme C3: hangisini seçmeliyim?

Bu karşılaştırmada gördüğümüz gibi, her iki terminal de çok benzer Hem tasarım, hem özellikler hem de fiyat olarak.

Hangisi daha iyi? zor seçim. Xiaomi’nin MIUI’si varken realme, farklı menüler ve uygulamalar arasında çevik hareket sağlayan ve genellikle daha kullanıcı dostu olan realme UI’ye sahiptir.

Diğer taraftan Xiaomi Redmi 9C daha iyi bir fotoğraf bölümüne sahip Rakip realme’den daha yüksek bir işlemciye sahip olmasına rağmen.

Bütün bunlar için ve o zamandan beri her iki terminalin fiyatı aynıdaha iyi fotoğraflar çekmeyi mi (Xiaomi) tercih ettiğimizi veya tam tersine biraz daha iyi bir işlemci mi (realme) isteyip istemediğimizi seçmek zorunda kalacağız.

Her ne kadar olursa olsun, her iki ekonomik terminal de herkes için idealdir. günlük kullanım için bir savaş akıllı telefonu arayın büyük iddialar olmadan.

Daha fazla bilgi: Xiaomi Redmi 9C

Daha fazla bilgi:gerçek C3

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

Giriş Xiaomi Redmi 9C vs realme C3: hangi ucuz telefon daha iyi? ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…