Xiaomi, pil patlamalarını önleyen bir teknolojinin patentini aldı

bu lityum piller Tüm dünyada telefonun gelişmesinde kilit rol oynadılar. Onlar sayesinde, hasar veya aşırı aşınma durumunda yanabilecekleri ve hatta patlayabilecekleri küçük rahatsızlıklara sahip olmalarına rağmen, bir cep telefonunu her yere götürebiliriz. Şimdi, Xiaomi bir teknolojinin patentini aldı önlemek için.

Bir pil, ne zaman şişirmek, onarılamaz hasarlar vermeye başlar. Bu sorun, cep telefonunu arkadan şişirmeye başlayabileceğinden çıplak gözle görülebilir. Bununla birlikte, bu pil bozulmasının ilk belirtilerini keşfetmek zordur, çünkü sorun çok ciddi hale gelene kadar fiziksel olarak görmeye başlamayız.

Xiaomi teknolojisi patlamaları engelliyor

Bu nedenle, Xiaomi yeni bir patent aldı lityum pil teknolojisi hangi bu güvenlik sorununu giderir. Patent 2017 yılında tescil edildi ve bu hafta yayınlandı. başlıklı «Pil Genişletme İstemi Yöntemi ve Aygıtı«, Luo Wenhui tarafından icat edilen bu teknoloji, bir pilin aşınma sorunu yaşamaya başlayıp başlamadığını veya şişip şişmediğini tespit ederek ciddi bir aşınma veya güvenlik sorunu olup olmadığını söyleyerek kullanıcıyı cep telefonundan bilgilendiriyor.

Böylece, patentte açıklandığı gibi, pilin bir sistemi vardır. pil genişletme uyarısı. Bunu yapmak için bir pil bölmesine, bir arka pil kapağına, piezoelektrik seramiklere ve bir akım algılama devresine sahiptir. Piezoelektrik seramik, pile bakan arka pil kapağının iç tarafındadır. Akım algılama devresi piezoelektrik seramiğe bağlanır ve piezoelektrik seramik tarafından üretilen bir akım sinyalini algılamak için kullanılır. Bu seramik bir akım ürettiğinde, pilin izin verilen genişleme eşiğini aştığını gösterir.

Herhangi bir deformasyon cep telefonundan bildirilir

Bununla pil, her türlü deformasyonu veya anormalliği algılayabilir ve kullanıcıyı, terminalin sahip olduğu garantiden faydalanması veya aksi takdirde, cep telefonuna veya şahsına gelecekte zarar vermemek için kendisini onarması konusunda uyarır.

Bu patentin 2017 yılında tasarlanmış olması, o zamandan beri pil pazarında başka yenilikler geliştirildiği için çok şey anlatıyor: katı hal piller, önümüzdeki yıllarda yavaş yavaş pazara ulaşacak. Ancak hala zaman olduğu için, patentin yayınlanmasından sonra şirketin bu koruma teknolojisini bir sonraki cep telefonlarına dahil etmeye başlaması şaşırtıcı olmayacaktır.

Xiaomi, ADSLZone’da ilk kez ortaya çıkan pil patlamalarını önleyen bir teknolojinin patentini aldı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…