Xiaomi mobil satış rekorları kırdı ve iPhone'u geçmek üzere

Xiaomi mobil satış rekorları kırdı ve iPhone’u geçmek üzere

Xiaomi yuvarlanarak devam ediyor ve bu, okuduğunuzda neredeyse hiç önemli olmayan bir özdeyiş, çünkü bu Çinli dev, hareketleri başarılarla sayılıyor girdiği bahçelere girer.

Lei Jun’un ekibiyle aynı fikirde olan son kişi, Android Authority’nin bize söylediğine göre, Canalys danışmanları oldu. Xiaomi, en iyi tarihi çeyreğine yeni imza attı akıllı telefon satışlarında zaten sıralamada pazar payında Apple’dan kısa mesafeler ve bunu yapmak için çok iyi konumlandırılmış sorpaso zaten bu yıl.

Xiaomi’nin en yeni ‘amiral gemisi’ Mi 11, manyetik mavi renkte.

Pamuk yanıltıcı değil, rakamlar da değil, çünkü uzmanların raporlarına göre Xiaomi’yi elma devinden yalnızca küçük bir yüzde puanı ayırıyorHaidian üreticisini mobil gönderilerde dünya çapında üçüncü sıraya yerleştirdi. yılındaki en yüksek yıllık büyüme büyük beş.

Xiaomi, akıllı telefon endüstrisinde zaten Apple’a meydan okuyor, pazar payına çok yakın ve eşsiz bir büyüme ile 2021’in bu ikinci çeyreğinde bile Cupertino’yu geçebilir.

Daha fazla bilgi: Xiaomi cep telefonunuzun bilmeniz gereken 6 sırrı

Aşağıdaki grafikte göreceğiniz gibi, Xiaomi, 2021’in son 1. çeyreğinde, 2020’nin aynı dönemine kıyasla en az %62 büyüdü49 milyona kadar teslim edilen cep telefonunu ekleyerek pazarın %14’ünü gelir tablosunda tutuyor.

Tartışmada ikinci Applebir önceki yıla göre %41 büyüyerek sevk edilen 52,4 milyon iPhone’a ulaştı ve %14’ten yükselen karşılaştırma 15’e yükselmek% 2021’in bu ilk aylarında.

Ve her zaman olduğu gibi son alıştırmalarda, Samsung için podyumda birincilikyüzde 28 büyüyerek hegemonyasını sürdüren %22 pazar payını korumak 76,5 milyon cep telefonu teslim edildi.

Canalys Q1-2021 Raporu

Canalys, Xiaomi ve OPPO’nun başarılı sayılarını güvenle kutladığı Q1-2021 hakkındaki raporlarını yayınladı.

gibi diğer Çinli firmaların büyümesi OPPO ve canlıilk durumda %60 ve ikinci durumda %48, zaten dönüştürülmüştür dördüncü ve beşinci en büyük akıllı telefon üreticileri gezegende.

Uzmanlar diyor ki Apple ve Xiaomi arasındaki fark hiç bu kadar dar olmamıştıve aslında Çinli üreticinin başarısının kalite/fiyat politikasını sürdürmeye odaklandığını, ancak şimdi aynı zamanda en üst düzeyde rekabet etmek ödül endüstrinin:

Rakipleri daha yüksek marjlar sunuyor, ancak Xiaomi’nin büyük satış hacmi aslında bayilere daha iyi para kazanma fırsatı veriyor. Yarış bitmedi, OPPO ve vivo da hızla ilerliyor ve Xiaomi’nin penetrasyon seviyelerini daraltmak için birçok bölgede kendilerini konumlandırıyorlar. Canalys’te bir analist olan Ben Stanton.

Uzmanlar, 2021 boyunca erkek ve kız çocuklarının Xiaomi dünya çapında ikinci sırayı kutlayabilecekHuawei’nin cehenneme düşmesinin de şüphesiz katkıda bulunduğu bir şey.

Ayrıca, LG’nin çıkışını bir Motorola, TCL veya Nokia için özellikle Amerika kıtasında fırsatLG’nin pazar payının iyi seviyelerini koruduğu yer.

Piyasayı takip etmemiz gerekecek ama benim fikrim Canalys danışmanlarınınkiyle çok örtüşüyor… Xiaomi’nin bu yıl mobil sektöründe ikinci olacağından şüphesi olan var mı?

Daha fazla bilgi: 2021’de Hangi Xiaomi Alınır? En son modellerle satın alma rehberi

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

Xiaomi’nin mobil satış rekorları kırdığı ve iPhone’u geçmek üzere olduğu girişi ilk kez Andro4all’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…