Xiaomi Mi WiFi Tekrarlayıcı 2’yi Xiaomi Home ile kurun ve yapılandırın

Xiaomi Mi WiFi Tekrarlayıcı 2 WiFi tekrarlayıcı, yaklaşık 10 avro civarında bir fiyatı olduğu için bugün satın alabileceğimiz en ucuz WiFi tekrarlayıcılardan biridir. Bu WiFi tekrarlayıcı bize izin verecek 2.4GHz bandında bir WiFi ağının kablosuz sinyalini tekrarlayın WiFi 4 standardını veya daha eskisini kullandığımızda. Bu WiFi tekrarlayıcının bir web yönetim arayüzü yoktur, her şey Android ve iOS akıllı telefonlar için ücretsiz Xiaomi Home uygulamasıyla yapılmalıdır. Bugün RedesZone’da size bu WiFi tekrarlayıcıyı herhangi bir WiFi yönlendirici veya erişim noktası ile nasıl yapılandıracağınızı adım adım öğreteceğiz.

Tekrarlayıcıyı kurmak için gereksinimler

Bu WiFi tekrarlayıcı hakkında bilmemiz gereken ilk şey, onun sınıf olduğudur. N300Y Yalnızca 2,4 GHz bandında çalışan WiFi ağlarıyla uyumludur.. 5GHz bandı ile uyumlu değil, aslında akıllı telefonumuz bu frekans bandında bir Wi-Fi ağı tespit ederse, uygulama bize bu Wi-Fi kablosuz ağa bağlanmanın mümkün olmadığını söyleyecektir.

Dikkate almanız gereken bir diğer husus, bu WiFi tekrarlayıcının yalnızca WPA/WPA2-Kişisel desteği, WPA3-Kişisel gibi en son kablosuz şifrelemeyi desteklemez. Ayrıca açık WiFi ağlarıyla (kimlik doğrulaması olmadan) veya bir RADIUS kimlik doğrulama sunucumuz olan WPA/WPA2-Enterprise sürümlerini kullanan WiFi ağlarıyla da uyumlu değildir.

Bu iki şartı yerine getirdikten sonra, bu cihazın kurulumuna ve çalıştırılmasına başlayabiliriz. İşleme başlamadan önce mutlaka resmi Xiaomi Home uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. Bu uygulama, Xiaomi üretici cihazlarının tüm ekosistemini bağlamak, yönetmek ve yönetmekten sorumludur, bu nedenle kesinlikle yüklemeniz gerekir.

Akıllı telefonunuza yükledikten sonra, daha önce yapmadıysanız, Xiaomi’ye kaydolmanız gerekir. Kaydolduktan sonra, “ev” ve diğer yapılandırma seçeneklerinizi tanımlamak için oturum açmalı ve sihirbazı izlemelisiniz. Her şey hazır olduğunda, Xiaomi üreticisinden bu WiFi tekrarlayıcıyı kurmaya başlayabilirsiniz.

Kurulum ve devreye alma

İlk yapmamız gereken, bağlı olan tüm Xiaomi cihazlarını göreceğimiz ana menüye gitmek. Sağ üstte « simgesini bulacağız+«, yeni bir cihaz eklemek için buraya tıklamalıyız. Bu anlarda WiFi tekrarlayıcıyı bir USB soketine bağlamalıyız, bu onun güç şeklidir, bilgisayarımıza İnternet sağlayabileceği anlamına gelmez, USB konektörü sadece güce izin verir ve veriye izin vermez. Bu Xiaomi’ye bir USB güç şeridi, dişi bir USB kablosu ile güç verebilir veya doğrudan bilgisayarımıza bağlayabiliriz.

Akıllı telefon, etrafımızdaki cihazları tamamen otomatik olarak algılamak için hem WiFi, hem Bluetooth hem de GPS’e sahip olmalıdır. WiFi tekrarlayıcının başlaması için birkaç saniye beklersek, ana menüde Mi WiFi Tekrarlayıcı 2’yi görebilir ve yapılandırma sihirbazını takip edebiliriz. WiFi tekrarlayıcıya tıklayın ve “Kullanıcı sözleşmesini ve gizlilik politikasını kabul et” üzerine tıklayın ve “Başka bir yönlendiriciye bağlanın«.

Akıllı telefonumuz çevremizdeki tüm WiFi ağlarını taramakla görevli olacak ve Xiaomi Home uygulaması uyumlu olup olmadığını bize söyleyecek. Tekrarlayabileceğimiz uyumlu WiFi ağlarının 2.4GHz bandından ve WPA/WPA2-Kişisel güvenlikli olduğunu unutmamalısınız. WiFi kablosuz ağımızı seçtikten sonra, bağlantıyı başlatmak için erişim şifresini girmemiz gerekecek.

Bu WiFi ağını kaydettikten sonra, bağlantıyı düzenleyebilir ve başka bir WiFi ağı seçebiliriz, çünkü bu bilgiyi henüz WiFi tekrarlayıcıya aktarmadık. Bitirdiğimizde, bir sonraki adıma geçmek için “İleri” ye tıklayın.

Şimdi Xiaomi Home uygulamasına sahip akıllı telefonumuz tüm bilgileri WiFi tekrarlayıcıya gönderecek, belirli bir SSID’ye sahip ve şifresiz WiFi tekrarlayıcıya bağlanmamızı isteyecek, ardından uygulama cihaza bir mesaj gönderecek ve sonunda sorunsuz bir şekilde ağa bağlanacaktır. Tüm bilgileri hızlı ve sorunsuz bir şekilde iletebilmek için akıllı telefonumuzun WiFi tekrarlayıcıya çok yakın olması çok önemlidir.

Cihazı eklediğimizde “Hazır”a tıklayıp belirli bir yere yerleştirebiliriz. Evimizin etrafına dağılmış birkaç WiFi tekrarlayıcımız olması durumunda cihaza bir isim de verebiliriz, ayrıca bu cihazı evin diğer üyeleriyle paylaşabiliriz. Tıklamak “Hadi başlayalım» ve yüklenmeye başlayacak ve bize WiFi tekrarlayıcının ana yapılandırma menüsünü gösterecek.

Yapılandırdığımızda, kullanıcı sözleşmesini ve gizlilik politikasını kabul etmeliyiz. Tekrarlayıcı tarafından oluşturulan WiFi ağının ana menüsüne otomatik olarak erişeceğiz. Bu menüde sahip olduğumuz seçenekler şunlardır:

  • Wi-Fi dolaşımı: Tekrarlanan WiFi ağının ana ağ ile aynı SSID’ye sahip olmasını sağlayabiliriz. Bu, ana yönlendirici ile tekrarlayıcı arasında gezinmemize yardımcı olacaktır, ancak bu WiFi tekrarlayıcı 802.11k/v/r standartlarına sahip değildir, bu nedenle kablosuz bağlantıdaki kesintiyi fark edeceğiz.
  • Kablosuz bağlantı ayarları: Xiaomi’nin kendi WiFi tekrarlayıcısı tarafından oluşturulan WiFi ağını ve ayrıca daha önce girdiğimiz erişim şifresini görebileceğiz.
  • ağı gizle: WiFi ağını kolay ve hızlı bir şekilde gizleyebiliriz. Bunu yaparsak, bağlanabilmek için SSID’yi ve anahtarı manuel olarak girmemiz gerekecek.

Sağ üstte sahip olduğumuz üç yatay noktanın olduğu butona tıklarsak konfigürasyonuna girebiliriz. Bu WiFi tekrarlayıcı, cihazın adını değiştirmemize, konumu yönetmemize, cihaza erişimi aile ile paylaşmamıza ve yeni bir sürümümüz varsa ürün yazılımını güncellememize olanak tanır. Bu WiFi tekrarlayıcıda çok fazla seçeneğimiz olmayacak, ancak temel seçeneklerimiz var.

Gördüğünüz gibi, bu WiFi tekrarlayıcıyı kurmak ve yapılandırmak gerçekten çok basit, sadece eğitimin başında belirttiğimiz gereksinimleri karşılamamız gerekiyor, bir kez yaptıktan sonra, Xiaomi uygulamasının kurulum ve yapılandırma sihirbazını takip etmemiz yeterli. Ev.

Xiaomi Mi WiFi Tekrarlayıcı 2’yi Xiaomi Home ile kurma ve yapılandırma makalesi RedesZone’da yayınlandı.

Makalenin orijinal kaynağını kontrol edin

Bunu severim:

Beğendim Doluyor…