Xiaomi Mi TV LUX Şeffaf Sürüm, denedik: Bu şeffaf televizyon, teknolojik gücün bir göstergesi olmak istiyor

Bu televizyon muhteşem. Onu gördüğünüzde, fotoğraflardan çok daha çekici, ama o sadece güzel bir yüz değil. En azından Xiaomi için değil. Çinli şirket, varlığının ilk on yılını kutlamak için geçen yılın yazının ortasında onu tanıttı ve yöneticileri hiçbir zaman bu televizyonun onlar için gözle görülür bir gösteri olduğunu gizlemediler. teknolojik kapasitesi.

Ve bu tam teşekküllü bir premium televizyon. Bunun nedeni OLED paneli ve kaplamasıdır, ancak hepsinden önemlisi muhteşem tasarımıdır. Ayrıca, bu markanın diğer 55 inç televizyonlarından çok daha yüksek olan fiyatı nedeniyle (49.999 yuan’a mal oluyor, bu da yaklaşık olarak doğrudan dönüştürmeyi yaparsak eşdeğerdir. 6500 euro).

Xiaomi, Avrupa’da resmi olarak satışa çıkarmayacak olsa da, kim almak isterse internetten çok zorlanmadan alabilir. Tabii ki ucuz olmayacak çünkü yüksek fiyatına nakliye ve ithalat vergilerini eklemek zorunda kalacaksınız. Buna değip değmediğini öğrenmek istiyorsanız ve hepsinden önemlisi, onu özel yapan nesadece biraz daha okumalısın.

{«videoId»:»x80bdg2″,»autoplay»:true,»title»:»XIAOMI ŞEFFAF TV»}

Xiaomi Mi TV LUX Şeffaf Sürümü: teknik özellikler

Xiaomi Mi TV LUX Şeffaf Baskı

özellikleri

panel

çözüm

hdr

doğal kontrast

yenileme hızı

Tepki Süresi

dci-p3 renk alanı kapsamı

görüntü işlemcisi

ses

Kullanıcı arayüzü

bağlantı

Kablosuz bağlantı

Veri deposu

ikincil depolama

Bakış açıları

boyutlar

ağırlık

fiyat

16:9 en boy oranına sahip 55 inç 4K UHD 10-bit şeffaf OLED

3840 x 2160 puan

Dolby Vision, HDR10+, HDR10 ve HLG

150.000:1

120Hz

1 ms

%93

MediaTek 9650

Dolby Atmos ve DTS

4 hoparlör / Toplam güç çıkışı: 40 watt

TV’ler için Android TV + MIUI

1 x HDMI 2.1, 2 x HDMI 2.0, 2 x USB 2.0, 1 x anten, 1 x RJ-45, 1 x optik ses çıkışı ve 1 x AV girişi

WiFi ve Bluetooth

3 GB

32GB

178º / 178º

1227,50 x 750 x 5,7 mm (tabansız)

24,96 kg (standlı)

49.999 yuan (yaklaşık 6.500 Euro)

MicroLED, MiniLED, QNED ve Crystal LED: Bu yıl gelen yeni televizyon teknolojileriyle kaybolmamak için kapsamlı rehber

Olağanüstü güzel ve çok iyi bitti

Bu televizyonla ilk canlı temasımız, Xiaomi’nin İspanyol yan kuruluşunun Madrid’deki ofislerinde gerçekleşti. Hazırlamak için gereken süre boyunca veya ideal bir mekanda test edemediğimiz için size derinlemesine bir analiz sunamayız, ancak bu makalenin bu konuda kesin bir fikir oluşturmanıza yardımcı olacağına inanıyoruz. bize ne sunuyor gerçekten bu televizyon

Bunu teyit edemesek de, bu televizyonun OLED panelinin yaklaşık %38 şeffaflık indeksine sahip olduğundan oldukça eminiz.

Aşağıdaki görselde de görebileceğiniz gibi, OLED paneli tamamen şeffaf olmasa da içini hiç zorlanmadan görmek mümkün. LG, 2019’un ortalarında bir OLED paneli tanıttı. %38 şeffaflık oranıbu nedenle, bunu doğrulayamasak da, bu Xiaomi televizyonunun matrisinin çok benzer bir şeffaflığa sahip olduğundan eminiz.

Xiaomimitvluxpanel2

Aşağıdaki fotoğrafta da göreceğiniz gibi panelin kenarlarını koruyan çerçeveler ince ve alüminyumdan işlenmiştir. Bence Xiaomi çerçeve için bu bitişi seçmekte haklı çünkü harika uyuyor panelin yarı şeffaflığı ile.

Alt çerçeve önemli ölçüde daha hacimlidir, ancak bu televizyonun dikkatli estetiğini etkilemez. Ayrıca, bu çerçevenin daha geniş olması mantıklıdır çünkü panelin yerden sabitlenmesi için gerekli sertliği sunar. sağlam bir şekil merkezi kaideye. Onu biraz sonra keşfedeceğiz.

Xiaomimitvlux sistemi

Aşağıdaki ayrıntılı fotoğraf, bir OLED televizyonla karşı karşıya olduğumuzu açıkça yansıtıyor. Değilse, panel bu kadar iyi olamazdı çünkü bir LED arka ışık sistemi ile el ele çalışması gerekecekti.

Bu azaltılmış kalınlık ve panelin şeffaflığı büyük ölçüde sorumludur. heybetli estetik mevcudiyet Bu televizyonda ne var? Elbette narinliğinin bir bedeli var: Güvenli bir şekilde tutmak için tabanından tutmanız tavsiye edilir, çünkü panele baskı uygularsak panele zarar verebiliriz.

xiaomimitvluxpanel

Merkezi taban, yanlışlıkla biraz vursak bile panelin dengesini garanti edecek kadar sağlam ve hacimlidir. Üst kapağı çok iyi işlenmiş bir alüminyum levha ile kaplanmıştır. Ancak bu taban sadece panelin sağlamlığının garanti edilmesinden sorumlu değildir; içeri ikamet elektronik ve buna ek olarak, D sınıfındaki hoparlörleri ve amplifikasyon transistörlerini de içerir.

xiaomimitvluxbase

Aşağıdaki detay fotoğrafta Xiaomi’nin bu televizyonun bağlantısını nasıl çözdüğünü görebiliriz. Bu konektörler tabanın arkasında bulunur ve merakla diğer Çin televizyonları gibi sadece bize sunar. üç HDMI soketive 55 inç veya daha büyük bir TV için tipik olan dört değil.

Elbette bunlardan biri, ‘HDMI 3’ olarak etiketlenmiş olanı, 2160p sinyalleri 120 Hz’lik bir kadansla taşıyabiliyor ve bunun için HDMI 2.1 standardını uyguluyor, ancak teyit edememiş olmamıza rağmen. desteğiniz tamamlandıysave bu nedenle VRR ve ALLM teknolojilerini de etkinleştirir.

xiaomimitvluxbağlantılar

%100 PlayStation 5, Xbox Series X, S ve PC'yi sıkıştırmak için mükemmel televizyon: nasıl seçilir ve önerilen yedi model

Panelinin kalitesi yüksek ancak şeffaflığı zayıf noktalar taşıyor.

Bu televizyonu test etmek için zaten olmazsa olmazımız olan Xbox Series X’i Xiaomi ofislerine götürmekten çekinmedik. Blu-ray 4K ve Blu-ray Disk referansı ve ayrıca Microsoft konsolu için bazı oyunlar.

Aşağıdaki fotoğraflar, mümkün olduğunca doğru bir şekilde yansıtmalarını istediğimiz için kasıtlı olarak karanlıktır. panel kalitesiancak bu, odanın biraz karanlık göründüğü anlamına gelir.

Bu TV renkleri ikna edici bir şekilde üretir ve fabrikadan iyi kalibre edilmiş olarak gelir

Bu televizyon rengi çok inandırıcı bir şekilde yeniden üretiyor (Xiaomi’ye göre bize sunduğu %93 kapsama DCI-P3 renk alanı) ve LG OLED televizyonlar tarafından önerilene benzer bir doygunluk düzeyine sahiptir. Ek olarak, fabrikadan bize sunduğu kalibrasyon çok dikkatli, ancak test etmek için daha fazla zamanım olsaydı daha fazlasını almaya çalışırdım (başka bir zaman olacak).

İlginç bir şekilde, Xiaomi’nin hareket işleme onun seviyesi iyi. Sony ve Panasonic’in üst düzey TV’lerinin performansıyla pek uyuşmuyor, ki bence bu, hareketi çözmede en iyisi, ama hiç de fena değil.

Tepki süresi ve izleme açıları söz konusu olduğunda, bu safkan bir OLED TV’dir. senin cevabın 1 ms Hareket bulanıklığını her koşulda kontrol altında tutmanıza yardımcı olur ve panele dik bir açıdan bakıldığında bile renk algısı bozulmaz.

Xiaomimitvluximage1

Genel görüntü kalitesi bana dikkat çekici geliyor, bu da Xiaomi mühendislerinin ince ayar yaptığı görüntü işlemenin çok çözücü olduğunu gösteriyor. Ancak bence bu televizyon iki zayıf noktası var görsel-işitsel içerikte en büyük daldırma kapasitesini arayan sinema izleyicileri ve ayrıca olağanüstü bir görüntüden vazgeçmek istemeyenler için tavsiye edilmez.

Göz ardı etmememiz gereken iki dezavantaj var: Yansımalara karşı çok hassastır ve oynatma sırasında belli belirsiz görebiliriz.

Bu makaleyi gösteren fotoğrafların çoğunda her iki kusuru da görebilirsiniz ve bunlar büyük ölçüde panelin şeffaflığından kaynaklanmaktadır. Bunlardan birincisi, yansımalara karşı çok hassastırortam ışığı loş olduğunda bile mevcut olan .

İkincisi ise panel loş görmeyi sağlar görüntüleri geri yüklerken bile içinden geçer. Benim düşünceme göre, bu etki dikkati dağıtıyor ve öznel ayrıntı seviyesini azaltıyor, bu nedenle oynadığımız içeriğe daldırma olumsuz yönde etkileniyor. Böyle başarılı bir panele sahip olmanın bedeli bu.

Xiaomimitvluximage2

HDMI 2.1: Nedir ve neden önümüzdeki yıllarda televizyonlardaki en önemli yeniliklerden biri olacak?

Oyunlarda kendini rahat hissediyor ve kulağa hoş gelmiyor ama fena değil

Bu televizyonu oyunlarla birlikte kullanabildiğim dakikalardaki hislerim tatmin ediciydi. Size kesin bir gecikme rakamı veremem, ancak rakiplerinin bazı TV’lerinden biraz daha yavaş olduğundan eminim (bu alandaki en iyiler 15ms yörüngede veya daha az gecikmeyle flört ediyor). Yine de, gecikmesi Yeterince düşük sorun olmasın diye.

OLED televizyonlar oyunlarda lehlerine 1 ms yörüngede hareket eden çok düşük tepki süreleri vardır, bu nedenle hareket bulanıklığı paha biçilemez. Aşağıdaki fotoğrafta görebileceğiniz oyun, Xbox One’ınız veya daha iyisi Xbox Series X veya S’niz varsa denemeye değer küçük bir mucize olan ‘Ori and the Will of the Wisps’.

xiaomimitvluxoyunlar

ses gelince bu televizyon buluşuyor. Bas kayda değer bir güce sahip olmadığı ve dinamik kapasitesi sınırlı olduğu için ses kalitesi heyecan verici değil, ancak distorsiyon elden çıkmadan önemli bir ses basıncı seviyesine ulaşmayı başarıyor. Bir diğer avantajı ise dört hoparlörünün oluşturduğu ses ortamının geniş olmasıdır. Öyle olsa bile, ona iyi bir ses çubuğu veya daha iyisi, özel bir çok kanallı ses sistemi ile eşlik ederdim.

xiaomimitvlüksses

Güzel, evet, ama tüm izleyiciler için bir TV değil

Tasarımına sadık kalırsak, bu televizyon karşı konulmaz. Yazının ilk satırlarında da belirttiğim gibi önünüze aldığınızda fotoğraflardan çok daha güzel olduğunu anlıyorsunuz. Ve bu onun lehine çok açık bir noktadır. Ayrıca gördüğümüz gibi kusursuz bir şekilde tamamlandı ve genel olarak görüntü kalitesi yüksek. Özel bir çok kanallı ses çubuğu veya donanımı ile geliştirmek iyi bir fikir olsa da, sesi bile makul ölçüde ikna edicidir.

Bu televizyon, tasarıma ve inceliğe büyük önem verenler için ilginç bir seçenek.

En açık zayıf noktaları, birkaç paragraf yukarıda bahsettiğim iki nokta: İçeriği çoğaltırken yansımaları ve yarı şeffaflığı. bir teraziye koyarsak bize ne veriyor ve bizden ne alıyor Sanırım ulaşabileceğimiz en mantıklı sonuç, bu TV’nin tasarım ve inceliğe büyük önem verenler için ilgi çekici bir seçenek olduğu ama her şeyden önce görüntü kalitesine ve içerikte yoğunluğa önem verenlere tavsiye etmem. .

Tabii ki, Xiaomi’yi inkar edemeyiz risk almanın erdemi geleneksel olarak aşırı muhafazakarlıktan muzdarip bir piyasada bu televizyonda olduğu gibi.

Xiaomimitvluxopinion

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Xiaomi Mi TV LUX Şeffaf Sürüm, denedik: Bu şeffaf televizyon, teknolojik gücün bir göstergesi olmak istiyor aslen yayınlandı Xataka Juan Carlos Lopez’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…