Xiaomi Mi Band neden hala akıllı bileziklerin kraliçesi?

Giyilebilir cihazlar hakkında her gün bize sorulan birçok soru var. Piyasadaki en iyi giyilebilir nedir? Hangi giyilebilir cihaz ihtiyaçlarıma uygun? Bugün giyilebilir bir cihaz buna değer mi? Bunlar oldukça kişisel sorular olsa ve cevapları her birinin zevkine ve ihtiyaçlarına göre değişse de, kaçınamayacağımız bazı sorunlar var.

Android akıllı saatler, Apple Watch’ın potansiyeliyle başaramadı. Çok açık. Bazı Samsung ve Huawei cihazlarının epeyce takipçisi olduğu doğru olsa da – ilginç bir şekilde, hiçbiri Android tabanlı bir işletim sistemine bağlı değil–, elma izle hala bir numara.

Şimdi, çok az marka saat konusunda Apple Watch ile rekabet edebilecek olsa da, bu hala en iyi giyilebilir değil ve bu yazıyı bileğimde bir tane ile yazdığımı söylüyorum. Xiaomi Mi Band 5, bir makalede söylediğimiz gibi, piyasadaki en iyi giyilebilir. Kısaca, Apple Watch’tan çok daha basit bir cihaz olmasına rağmensadece 10 kat daha ucuza mal olmakla kalmıyor, aynı zamanda giyilebilir cihazlar gibi niş bir pazarın popüler hale gelmesini ve yaygınlaşmasını sağladı.

Yukarıdakilerin tümüne dayanarak, Xiaomi Mi Band mükemmel bir ürün mü? Hiç de bile. Rekabet onu yenebilir mi? Etkili bir şekilde. hadi tartışalım

Rekabet Xiaomi Mi Band’ı nasıl yenebilir?

Xiaomi MiBand 4

Xiaomi Mi Band neden bu kadar popüler? Çinli marka ilk modelini 2015 yılında piyasaya sürdüğünden beri, tüketicinin en temel ihtiyaçlarını karşılamak için yavaş yavaş gelişti. Önce uyku ve egzersizi ölçmek için basit bir bileklik olarak başladı, ta ki bir saat, aktivite bileziği karışımı haline gelene kadar ve akıllı telefondan aldığımız bildirimlerden haberdar olmak için. Bütün bunlar, tüm cepler için bir fiyata.

Bir Apple Watch’tan farklı olarak, Xiaomi bileziğinin kullanımları çok daha sınırlıdır. Mesajlara cevap veremiyoruz veya telefon görüşmesi yapamıyoruz. Tabii ki mağazalarda ödeme yapamıyoruz çünkü Mi Band henüz NFC desteğine sahip değil. Mi Band’ın Apple Watch gibi bir akıllı saat olmasını istemiyoruz çünkü bu çok daha yüksek bir maliyet anlamına geliyor ama bazı işlevlere sahip, diyelim ki… daha gelişmiş bir aktivite bileziği bulmak istiyoruz.

Bir markanın, Xiaomi’nin zaten yaptıklarını alarak gerekli işlevleri ekleyen bir aktivite bileziği üzerine bahse girmesinin zamanı geldi. Ana şey şu olurdu: Kuruluşlarda ödemeler için NFC ve akıllı telefondan aldığımız bildirimlerle daha fazla etkileşim kurma imkanı (e-postaları veya WhatsApp’ı yanıtlayın), tümü 50 dolardan fazla olmayan bir fiyata.

Realme’nin piyasaya çıkmasıyla birlikte, Xiaomi nihayet eşleşmek için değerli bir rakip buldu. İki firma, sınırlı fiyatlarla teknolojinin ana savunucuları olarak ortaya çıktı ve Realme etkinlik bileziklerine olan bağlılığını açıkladığında, alkışlamaktan başka bir şey yapamadık. Piyasadaki en iyi bileklik olarak Mi Band’ı yerinden eder mi?

üç renkte realme Band

Maalesef öyle olmadı. realme Band düşük riskli bir üründür ve firmanın Mi Band’ın sahip olduğu tüm iyi şeyleri seçtiğini ancak daha ileri gitmediğini gösterir. Sonuç, iyi, güzel ve ucuz bir aktivite bileziği arayan tüm tüketiciler için sadece 20 dolarlık bir ürün. Hangisi az değil.

Kısacası, Xiaomi’yi ve bileziğini yenebilecek – Apple’dan özür dilerim – hala giyilebilir bir cihaz yok. Mi Band 5 ve Mi Band 6 ile Xiaomi’nin sektördeki tartışmasız lider olmaya devam edeceğine şüphe yok. Öte yandan, gerçek rekabet için birilerini beklemeye devam edeceğiz, yeni geliştirilmiş modellerle realme mi olacak? Yoksa başka bir şirket bizim rüyamızdaki fitness takipçimizi yapacak mı? Göreceğiz.

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

Xiaomi Mi Band’in neden hala akıllı bileziklerin kraliçesi olduğu yazısı ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…