Xiaomi Mi 11 mi iPhone 12 mi, hangisi daha iyi mobil?

Xiaomi Mi 11 ve iPhone 12 arasında hayal edebileceğimizden çok daha fazla benzerlik var. Her ikisi de aynı pazar segmentinin parçası, şimdiye kadar bir cep telefonunda görülen en iyi özelliklerden bazılarına sahipler ve her ikisi de kendi üreticilerinin en çok satanları olmayı hedefliyor.

Daha fazla bilgi: iPhone 12

Yine de iki kişiden bahsediyoruz teknik olarak çok farklı terminaller. Bu sebeple bugün istedik. iyice karşılaştır Bu iki cihazdan biri arasında tereddüt edip etmediğinizi seçmenize yardımcı olmak için bu iki terminal arasındaki farklar ve benzerlikler.

Xiaomi Mi 11’in yanındaki iPhone 12.

Tasarım ve görüntüleme: eğriler ve düz çizgiler

Tasarımlarına göre iPhone 12 ve Xiaomi Mi 11 arasında seçim yapmak kolay olacak… zevkler ve tercihler açık. Daha çok kıvrımlıysanız, Mi 11 sizin için bir dört tarafında kavisli geniş ekranön kamerayı barındıran küçük bir deliğe sahip.

Eğriler ayrıca arkaya doğru uzanır, burada bir cam veya suni deri panel -seçilen modele bağlı olarak- alüminyum kasayla buluşana kadar cihazın yan kısımlarını kaplar.

saat iPhone 12, şey değişir. Her ne kadar bir mobil yapıdan bahsediyor olsak da alüminyum ve Gorilla Glass Victus camında Xiaomi Mi 11 ile aynı şekilde, bu durumda Apple karar verdi düz kenarları geri yükle ve iPhone 5 zamanında çok moda olan işaretli köşeler.

Ayrıca bir boyutta büyük fark. İkisi de kompakt bir cihaz olmasa da, Xiaomi Mi 11 söz konusu olduğunda bir etkileyici 6,8 inç ekrana sahip terminaliPhone 12’nin 6.1 inçinden çok daha büyük bir diyagonal.

Ekran teknolojisine gelince, her iki durumda da bir AMOLED panelimiz varXiaomi modeli olmasına rağmen oyunu çözünürlük açısından kazanır –WQHD+ ve Full HD+–, ile ilgili olarak da yenileme hızıÇin telefonunda 120 hertz.

Sonuç olarak belirtmek gerekir ki, iPhone 12, IP68 sertifikalıdır Mi 11’de olmayan bir özellik olan suya ve toza dayanıklılık sağlar.

Kameralar: çok yönlülüğe bağlılık

Mi 11 ve iPhone 12’nin kameraları arasındaki farklar açık. Çin menşeili modelin bir arkadaki üç sensörden oluşan sistem, biri 108 megapiksel ile yüksek çözünürlük ve diğeri 13 megapiksel ultra geniş açı. Üçüncüsü, Xiaomi’nin 5 megapiksel çözünürlüğe ve 50 milimetre eşdeğer odak uzaklığına sahip “telemakro” olarak adlandırdığı şeydir.

Apple modeli ise, bir arkada çift 12 megapiksel kamera. Sensörlerden biri ana kamera görevi görür, diğeri ise ultra geniş açılı lens sayesinde daha geniş bir görüş alanı sunmayı seçer.

Xiaomi modelini test etmeden ve iPhone 12, kendi segmentindeki ölçütlerden biridirkonuşabilir miyiz piyasadaki en iyi kameralardan ikisi kendi kategorisi içinde. Evet, Xiaomi modelinin bir teklif sunabileceğini belirtmekte fayda var. daha fazla çok yönlülük üçüncü sensör sayesinde.

Bu durumuda ön kameraMi 11’e güvenerek farklar hala kayda değer. tek 20 megapiksel sensörve iPhone 12’de bir 12 megapiksel kameraiçin tasarlanmış bir dizi sensörün eşlik ettiği yüz özelliklerini yakalamak Face ID veya Animojis gibi özellikleri etkinleştirmek için.

Pil ve performans: canavarların savaşı

Performans konusunda endişeleriniz varsa korkarım bu iki cihaz da sizi yarı yolda bırakmayacak. Hem Mi 11 hem de iPhone 12 bize mükemmel bir performans garanti ediyorlarsadece önde gelen bir teknik bölüme sahip olmak için değil, aynı zamanda dahil etmek için en son donanım yazılımı sürümü iPhone’da iOS 14 ve Mi 11’de Android 11 tabanlı MIUI 12.5.

Ayrıca pilleri, Mi 11’de 4.600 mAh ve iPhone’da 2.815 bize garanti veriyorlar iyi özerklik.

Yine de, Mi 11 hakkında konuşursak oyunu kazan şarj teknolojisi desteklenir. iPhone bize kablo ile maksimum 20W ve kablosuz şarj ile 15W maksimum güç sağlarken, Xiaomi sunduğu en yeni star cep telefonunda seviyeyi yükseltiyor. 55W kablolu şarjve 50W kablosuz şarj. Bu yetmezmiş gibi, Apple’ın modelinden farklı olarak, Mi 11, kutusunda hızlı şarj cihazı içerir.

Xiaomi Mi 11 ve iPhone 12

Yeşil bir iPhone 12’nin yanında mavi renkte Xiaomi Mi 11.

İşlemci ve bellek: Apple Qualcomm’a karşı

Qualcomm Snapdragon 888, Apple A14’e karşı. İşlemcilerden bahsetmişken, sadece Apple’a tahtı bir kez daha verin maksimize edebilmek bilgisayar sunmak için en son telefonlarından bir akıllı telefonda gördüğümüz en iyi performans.

Bu demek değil ki Mi 11’in Snapdragon 888’i en ağır işlerin üstesinden sorunsuz bir şekilde gelebilecek mükemmel bir işlemci olamaz. Ayrıca çipe entegre bir nöral ünitenin olması da bize şunu garanti ediyor: yüksek hesaplama yükü gerektiren görevler bu serinin geçmiş nesillerinden çok daha hızlı yapılacaktır.

Xiaomi’nin öne çıktığı yer, hakkında konuşurken hafıza ayarlarıiyi Çin terminali iPhone’daki kullanılabilir RAM belleğini ikiye katlayın 128 veya 256 GB depolama alanı ile tüm varyantlarında 8 GB sunarak. iPhone ayrıca şu özelliklere sahip ekstra bir sürüm ekler: 512 GB dahili depolama.

Bağlantı: Herkes için 5G

Hem iPhone 12’nin A14 yongası hem de Mi 11’in Snapdragon 888’i entegre 5G modeme sahip. Bu bize, cihazların gezinmeye hazır olduğunu garanti eder. yeni nesil ağlarSA veya NSA olmalarına bakılmaksızın.

Ek olarak, bizde Wi-Fi 6, Bluetooth 5, mobil ödemeler için NFC, GPSve cep telefonlarından bekleyebileceğimiz bağlantı ile ilgili detayların geri kalanı bu fiyatlar.

Diğer özellikler

Xiaomi Mi 11 ve iPhone 12 arasında dikkat edilmesi gereken başka farklılıklar da var.

Bunlardan biri ilgili cep telefonunun kilidini açma yöntemi biyometri aracılığıyla. Ve Apple hala üzerine bahse giriyor yüz kimliğiYüz tanıma sistemi, hepimizin maske taktığı ve Apple Watch takmadığınız ve iOS 14.5’e sahip olmadığınız bir zamanda, yüzünüzü çıkarmadan cep telefonunun kilidini açmanız mümkün olmayacak.

Xiaomi Mi 11’de bunun yerine bir ekran içi parmak izi okuyucu, bu zamanlarda çok daha uygun. Bu sensör aynı zamanda bir kalp atış hızı okuyucu.

Bunun yanında belirtmek gerekir ki iPhone 12’nin bir Lightning konektörü varXiaomi gibi daha standart bir alternatif sunarken USB Tip-C.

Ve tabii ki unutamayız, terminallerin her biri farklı bir platforma dayanmaktadır. Mi 11’de Android ve iPhone 12’de iOS. Bu nedenle, biri veya diğeri arasındaki seçim kişisel tercihler tercih ettikleri mobil işletim sistemini seçerken her kişinin.

iPhone 12 beyaz

iPhone 12, beyaz renkte.

Xiaomi Mi 1 vs iPhone 12: Hangisi daha iyi bir seçenek

Hem Xiaomi Mi 11 hem de iPhone 12 piyasaya bir anda çıktı. çok benzer fiyatApple cep telefonu durumunda yaklaşık 800 avro ve Mi 11 hakkında konuşursak 750 avro.

Bu nedenle, kesinlikle bahsediyoruz iki karşılaştırılabilir cihazoldukça benzer özelliklere sahip, ancak gerçekte bir çok farklı bir deneyim.

iPhone 12 muhtemelen en çok önerilen iPhone varyantın maliyeti olan 1.000 Euro’dan fazla harcamak istemeyenler için profesyonelancak yine de bu cihazların sunduklarının %80’inden yararlanmak istiyor.

Öte yandan Xiaomi Mi 11, Xiaomi’nin sunabileceği en iyi şey –şimdilik- ve fotoğrafçılık gibi bölümlerde diğer üst düzey modeller seviyesine ulaşamasa da kuşkusuz buna layık bir aday. 2021’in en iyi akıllı telefonu.

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

Giriş Xiaomi Mi 11 vs iPhone 12, hangisi daha iyi mobil? ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…