Xiaomi Mi 11 Lite: harika bir deneyim aynı zamanda kaçırılmış bir fırsat olduğunda

Xiaomi’nin üretim ve sunum hızında rakip yok ve şirket 2020 yılı bizleri hayatımıza çok sayıda cep telefonu soktuysa 2021 de aynı yolda ilerliyor gibi görünüyor. Birkaç hafta önce şirketin ilk amiral gemisi olan Xiaomi Mi 11’i biliyor olsaydık, şimdi ailenin geri kalanı ve aralarında Xiaomi Mi Lite geldi. Ve içinde Xiaomi Mi 11 Lite’ın ilk izlenimleri Bu hattın en temel cep telefonunun 4G versiyonunu bulduğumuzu söylüyoruz.

Şirket hafif bir cep telefonuyla övündü ve aslında son aylarda test ettiğimiz en hafif telefonlardan biri. Yapısının ötesinde, günlük görevlerimizin çoğunu yerine getirebilmek için yeterli özelliklere sahiptir, ancak bu ilk temasta rekabete uygun olup olmadığını görelim.

{«videoId»:»x809pd6″,»autoplay»:true,»title»:»Xiaomi Mi 11 Lite_V2″}

Kökenlerini inkar edemezsin

Xiaomi Mi Lite Ekran 02

Belki de tasarım bölümü, Xiaomi Mi 11 ve Mi 11 Lite arasındaki bu adımda en az değişiklik geçiren bölümdür, ancak yine de yorum yapmamız gereken birkaç ayrıntı var. Bu durumda zaten elimizde bulunan 6.55 inç ekrana sahip bir model, bize Mi 11’e kıyasla daha kompakt olma hissini veriyor.

Onları ayırt etmek için, arkada mat bir bitişe sahip olmaktan, kelimenin tam anlamıyla, Bir ayna bu tüm yüzeyi kaplar. Tahmin edebileceğiniz gibi, bu kaplama parmak izleri ve toz lekeleri için harika bir mıknatıs ve test ettiğimiz bu siyah modelle çok daha dikkat çekici.

Evet olmasına rağmen, oldukça kolay temizlenir. Ayrıca bu temizlikten kendimizi kurtarma seçeneğine de sahip olacağız, çünkü esnek silikon kılıf kutusunda telefona eşlik etmektedir.

Lite 11 16

Üç sensörden oluşan kamera modülü, Xiaomi Mi 11’de gördüğümüzle aynı şekil ve boyuta sahip. Ancak bu sefer daha küçük bir ana sensöre sahip olduğu için, Geniş açı ile iyi entegre edilmiştirmodülün içindedir ve telefonun gövdesinden fazla çıkıntı yapmaz.

Ağırlığı 157 gram, 6.55 inç ekrana sahip bir telefonda son aylarda bulduğumuz en düşük değerlerden biri.

Bizi çok şaşırtan bir diğer detay da, verdiği hacim, çok da küçük olmayan bir hacim. onun ağırlığı 157 gram6.55 inç ekranlı ve evet 4.250 mAh pilli bir telefonda son aylarda bulduğumuz en düşük değer.

Xiaomi Mi Lite Ekran

Bu onu yapmaya yardımcı olur çok güzel ve ele rahat, fişler için küçük bir yer bırakarak. Tabii ki, bitişi bize Mi 11’e göre bir adım aşağıda göründü, ancak bu oldukça öznel ve zevke bağlı olarak değişebilir.

300 Euro'dan daha düşük fiyata en iyi cep telefonları (2021): Xataka uzmanlarının görüşü

Limanlar ve bağlantılar düzeyinde, ilavelerin eklenmesi dışında birkaç sürpriz var. sağ tarafta parmak izi okuyucu, terminalin açma/kapama düğmesiyle eşleşen, ses denetleyicisinin hemen altında. Xiaomi Mi 11 gibi, bu Lite modeli de 3,5 mm jakı unutuyor ancak Xiaomi, kutuya bir USB Type C – minijack adaptörü ekleyerek bu eksikliği gidermek istedi.

Ekran seviyesinde iyi bir deneyim yaşatmak için AMOLED ve 120 Hz’e kadar

Xiaomi Mi Lite Ekran 03

Xiaomi Mi 11 Lite’ın ekranı, orta aralıkta olağan bir konfigürasyona sahiptir. Full HD + çözünürlüğe sahip 6.55 inç AMOLED panel. Yenileme hızı 90 Hz ile sınırlıdır; bu değer, 120 Hz ile aynı akışkanlığı geliştirmemesine rağmen, telefonla dokunsal etkileşimi geliştirmek için yeterince yüksek görünüyor, özellikle kaydırma ve video oyunları oynarken farkediliyor.

Panelle ilgili deneyimimiz iyi oldu, akıcılık beklediğimiz dahilinde ve oynayacağımız herhangi bir içerik için uygun görünüyor. Bugün, orta sınıf tekliflerin çoğunda ekran bölümünde birkaç sürpriz buluyoruz ve Xiaomi Mi 11 Lite, kendi aralığındaki çoğu telefonun sahip olduğu kalite standardını koruyor ve hatta bazıları daha yüksek bir telefona gizlice giriyor. Tabii ki, Xiaomi Redmi Note 10 Pro gibi menzildeki (ve evden) diğer telefonların yararlandığı bir fırsat olan 120 Hz’lik bir hızı bu panele entegre etmenin zararı olmayacağını düşünüyoruz. .

{«videoId»:»x7zp8rs»,»autoplay»:false,»title»:»XIAOMI REDMI NOTE 10 PRO İNCELEME – Her şeyde iyileştirme ama… KAMERA HAKKINDA?»}

Ve içerik oynatmaktan bahsetmişken, Xiaomi Mi 11 Lite’ın ses bölümünün geliştirdiği harika performans hakkında konuşma fırsatını değerlendirmek istiyoruz. inanılmaz ses kalitesi ve oldukça yüksek ses seviyeleri ile. Yaptığımız testlerde basta daha fazla güç kaçırmış olsak da set oldukça iyi bir performans sergiliyor gibi görünüyor.

Çok yaşa 4G

Xiaomi, Snapdragon 732G’nin sunabileceği güç çekiminden yararlanmaya karar verdi ve onu Xiaomi Mi 11 Lite’ın sinir sistemi olarak entegre etti. Bu Qualcomm işlemci piyasada bir yenilik değil ve aslında POCO X3 NFC’de gördüğümüz gibi orta segmentte en çok kullanılan modellerden biri. Ve büyük bir değişiklik ya da yenilik olmamasına rağmen, bizce bu yeni Xiaomi telefonunun sorunsuz çalışması yeterlievet, 5G bağlantısı olmadan.

MIUI 12’nin son sürümlerinde Xiaomi telefonlarında çok fazla kaynak tüketen bir katman olduğuna şüphe yok ve Redmi Note’un telefonlarında bir şekilde “acı çekmeye” geldiğimiz bir durum. Optimizasyon eksikliği yaşıyor gibi görünen Xiaomi’den, bazı gecikmeler ve dakik gerizekalılar.

Xiaomi Mi Lite Oyunu

Xiaomi Mi 11 Lite söz konusu olduğunda ve Redmi Note 10 Pro ile aynı işlemciye sahip olmasına rağmen, birkaç saat test ettikten sonra telefonu kullanırken neredeyse hiçbir sorun görmediğimizi söylemeliyiz. menüler ve uygulamalar veya zorlu video oyunları yürüttüğümüzde. Bu telefonun gücü eşit görünüyor ve performans açısından en azından şimdilik tatsız bir deneyim yaşamadık. Bu Xiaomi Mi 11 Lite’ın son analizi karşısında ne olacağını görmemiz gerekecek, ancak şimdilik her şey olması gerektiği gibi çalışıyor gibi görünüyor.

Bu yeni telefonun pili 4.250 mAh, kağıt üzerinde orta aralıkta bulduğumuz en yüksek değer değil. Şimdilik, kabul edilebilir bir ortalama özerklik vermenin günlük bazda yeterli olduğuna inanıyoruz, ancak Poco X3 Pro veya Redmi gibi benzer fiyat aralığındaki diğer telefonlara daha çekici bakmadan edemiyoruz. 5.000 mAh bariyerini aşan Note 10 Pro.

11 20

Onun hızlı şarj 33W bu arada, telefon kutusuna dahil olan şarj cihazı sayesinde. Batarya veya şarj performansı konusunda çok fazla test yapamadık ancak testlerimize göre ilerleyebiliriz, yaklaşık 50 dakikalık bir şarj süresi hesaplıyoruz ki bu hiç de fena değil.

Daha düşük çözünürlüklü aynı teklif

Bu telefonu Lite soyadıyla gelmesini sağlayan özelliklerden bir diğeri de kamera bölümünde bulunuyor, bu çılgın megapiksel savaşında ana sensör olarak 108 MP sensör entegre etmek yerine bunlardan birini görüyoruz. 64 megapiksel. Bu, kameranın mutlaka daha kötü olduğu anlamına gelmez, çünkü daha sonra göreceğimiz gibi, bu ilk temasla çoğu bölümde çok yeterli görünüyordu. Megapiksellerin kendi başına gösterdiği şey, yakaladığımız görüntülerin Xiaomi Mi 11 ile yakalayabileceğimizden daha küçük olacağıdır.

Xiaomi Mi Lite Kameralar

Kamera modülü ile tamamlandı 8 megapiksel geniş açılı sensör ve 5 megapiksel telemakroXiaomi tarafından benimsenen bu addan çıkan , Xiaomi Mi 11 Ultra’da gördüğümüzün aksine bir ömür boyu makro sensör haline geliyor. Kamera düzeyinde daha az iddialı cep telefonlarında oldukça yaygın olan bir kombinasyon.

Telefonla çektiğimiz ilk fotoğraflarımızda genel olarak kameranın kağıt üzerinde teknik özelliklerine bakıldığında beklentileri karşılıyor gibi göründüğünü ancak bazı uyarılar.

{«videoId»:»x809q6e»,»autoplay»:false,»title»:»XIAOMI 10 DK OLAY ÖZETİ: Mi 11 Ultra, Mi 11i, Mi Smartband 6, Mi 11 Lite 5G ve daha fazlası»}

Gün geçtikçe renkler dengeli ve oldukça gerçekçi görünüyor. Resimler Prime lens ile makro ve yakın çekim stili, yaklaşım iyi çalıştığında en iyi şekilde elde edilir. Geniş açıda, ana merceğe göre netlik kaybının fark edilebilir olduğuna dikkat edin.

Xiaomi Mi 11 Lite 12 Otomatik fotoğraf.

Bu dramatik bir şey değil, aslında bu lenslerde her zaman görmeyi umduğumuz şey, ama yavaş yavaş büyüdüğü fark ediliyor. Aynı zamanda biraz dinamik aralık kaybeder, ancak kontrast, pozlama ve kolorimetri iyidir.

Xiaomi Mi 11 Lite 02 Geniş açı

Gece veya düşük ışık koşullarında, kalite durumu göz önünde bulundurduğumuzda bile biraz adil, çünkü netlik eksikliğine ek olarak, diğer durumlarda görünmeyen bir pus görüyoruz, fotoğrafları gece moduyla iyileştiriyoruz. Ön kameraya gelince, otomatik kontrast biraz düzensiz, ancak renkler gerçekçi ve nispeten iyi tanımlanmış.

Xiaomi Mi 11 Lite 10 Ön kamera.

Portre modu iyi bir şekilde kırpılıyor gibi görünüyor ve çok agresif bir bokeh gibi görünmüyor. Ancak hem bu hem de diğer durumlar derinlemesine analizde çok daha kapsamlı bir şekilde test edilecektir.

Kaçırılan bir yapboz parçası

Xiaomi Mi Lite Logosu

Sonuç olarak, bu Xiaomi Mi 11 Lite bir bütün olarak iyi bir cep telefonu, ancak yine de telefon gibi görünüyor. kaçırılan bazı fırsatlar. Kağıt üzerinde ve kullandıktan sonra, en azından bazı yönlerden üst seviyeye yaklaşmayı amaçlayan orta sınıf bir telefondan bahsettiğimizi hesaba katarsak, özelliklerinin çekici olduğunu vurgulamalıyız.

Poco ve Xiaomi

Ancak teknik özellikler düzeyinde, aynı fiyat aralığındaki (ve evin kendisinden) POCO X3 Pro veya Redmi Note 10 Pro’dan oldukça üstün değil. Tabii ki, bu boyutta bir ekranla ışığı yenmek zor olacak.

Xiaomi Mi Lite Ekran 02

Yine de, yalnızca deneyimlerimize odaklanarak, Xiaomi’nin bu terminalle iyi bir iş çıkardığını belirtmek gerekir. bir cihazdır çok rahat ve hafif, sağlam, güçlü, oldukça doğru bir kamerası var ve günlük taleplerimize dayanabilecek bir işlemci.

Belki de aynı fiyat aralığındaki diğer Xiaomi terminallerinin sunduğu iyi sonuçlar düşünüldüğünde ekran ve pil gibi temel bölümlerde yarı yolda kalıyor. Ancak Xiaomi mega etkinliğinden sonra ve Mi 11 ailesinin geri kalanıyla tanıştıktan sonra hala en uygun fiyatlı seçenek.

– Haberler Xiaomi Mi 11 Lite: harika bir deneyim aynı zamanda kaçırılmış bir fırsat olduğunda aslen yayınlandı Xataka tarafından Mario Arroyo

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…