Xiaomi Mi 11, ilk izlenimler: mükemmel olmasa da Snapdragon 888’in iyi bir prömiyeri

Dün, Çin markasının bu 2021 için ilk amiral gemisi olan Xiaomi Mi 11, küresel olarak sunuldu (bir Pro’nun olup olmayacağına dair entrika ile). Bu nedenle, bu yılki en yüksek kaliteli cep telefonlarından biri ve zaten kanıtlayabildiğimiz için size Xiaomi Mi 11’in ilk izlenimleri.

6.8 inç ekrana ve bazı yönlerden kendine özgü bir estetiğe sahip bir cep telefonu, ancak şimdi göreceğimiz gibi ekrandaki delik veya eğrilik gibi modalara uyuyor. Aynı zamanda Qualcomm Snapdragon 888’i taşıyan ilk kişi olmasıyla da öne çıkıyor, bu yüzden daha fazla gecikmeden size temasın nasıl gittiğini anlatıyoruz.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/70/9c/b3/6021687f3bef074aec/default-standard-720.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/00/39/a3/602169ce4bd22f8209/orijinal/mini-xiaomi-event.jpeg»}

Bir amiral gemisinin sahip olması gereken ekran, herhangi bir cep telefonunun sahip olması gereken seçenekler

Bizim durumumuzda versiyonu mavimsi bir tonda denedik (beyaz ve siyah olarak da mevcuttur). Işığın yaptığı yansıma nedeniyle oldukça çarpıcı bir ton, mat bir arka kısım olduğundan, bu bitiş nedeniyle OnePlus 8T gibi parlak arkaların yapışmasını kaybeder, ancak bu çok kaygan da değil.

Xiaomi Mi 11 Tasarım 01

Tutma yeri, ekrandan daha büyük bir eğriliğe sahip bir sırt olduğundan ve her ikisi de yapışmaya katkıda bulunacak ince bir metal kenarla bittiği için, bunun için ve çekme şekli için doğrudur. Bu köşegenlere sahip kesinlikle küçük cep telefonlarından söz edemeyiz, ama en azından Denediğimiz en büyüklerden biri değil. ve bu anlamda dikkat çekmez.

Xiaomi Mi 11'in Samsung Galaxy S21 Ultra, iPhone 12 Pro Max ve daha fazlasıyla karşılaştırılması: özellikleri ve fiyatı ile karşı karşıyayız

Sunumda sırtın parmak izine dayanıklı olduğu sözünü verdiler, ancak birkaç gündür kullanmamış olmamıza rağmen durumun böyle olmadığını şimdiden tahmin ediyoruz. arka parmak izleriyle kolayca kaplanabilirHuawei P40 Pro gibi bu tür bir kaplamaya sahip diğer telefonlarda olmayan bir şey.

Arka kamera modülü dikkat çekici ancak beklendiği gibi Samsung Galaxy S21 Ultra’daki kadar öne çıkmıyor, ancak iPhone 12 Pro Max’te gördüğümüze çok benzer bir şekilde öne çıkıyor. yorum yap bir kapak verilir cep ile şeffaf ve arkayı korumak için kullanılabilir, ancak kenar o kadar incedir ki sadece yanlarda sabit kalmaz.

Xiaomi Mi 11 03

Ekrana gelince, bir 6.81 inç Süper AMOLED panel ve WQHD+ çözünürlük. Hem bunun hem de 120 Hz’deki yenileme hızının, çok eksiksiz olduğu ve panelin kullanıcının beğenisine göre yapılandırılmasına izin verdiği söylenmesi gereken ayarlarda etkinleştirilmesi gerekecek.

Hala daha fazla durumda test etmemiz gerekse de, şimdilik inanıyoruz ki ekran eşit keskinlik, kontrast ve parlaklık açısından 2021 amiral gemisinden beklenenden daha fazla. Fabrika çıkışı çok doygun gelmiyor (biraz soğuk), ama bunu daha sonra da renk uzayı, ton ve kontrast seçerek ayarlayabiliriz.

Xiaomi Mi 11 Eğrisi

Unutulmaması gereken bir şey,yenileme hızını ve maksimum çözünürlüğü aynı anda tutun, ve aslında bu zaten önerdiğimiz şeydir. Bunun özerkliği nasıl etkilediğini görmek gerekecek, ancak oynamadan bile, yüksek yenileme hızının MIUI 12’ye ne kadar iyi uyduğu zaten takdir ediliyor (henüz MIUI 12.5 değil).

Eğriler, izleme deneyiminden uzaklaşmaya devam ediyor

Tabii şimdiye kadar ekranın yan taraflarına tesadüfi dokunuşlar yaşamamış olsak da kıvrımlar, oluştururken izleme deneyimini dezavantajlı hale getirmeye devam ediyor. gölgeler hangi eğilime ve içeriğe baktığımıza bağlı olarak. Bu bir drama değil, yanlarda düz panellerde olmayan bir şey.

Gücünü her şeyiyle gösteren bir işlemci ve gelecek vadeden bir fotoğraf

Başta da söylediğimiz gibi, bu Xiaomi Mi 11, Snapdragon 888’in piyasaya sürülmesinden ve onu bizim elimizde ilk harekete geçiren kişi olmaktan sorumludur. Bu akıllı telefondaki tek seçenek olan 8 GB RAM’e, Android’de bulduğumuz maksimum değer olmayan ancak iyi bir deneyim sunmak için fazlasıyla yeterli olduğu kanıtlanmış bir RAM’e sahip.

En hafifinden donanımı biraz daha fazla tehlikeye atma eğiliminde olanlara kadar farklı talep seviyelerine sahip çeşitli kullanım ve test uygulamaları yapmaya çalıştık ve şimdiye kadar kaynaklı gibi görünen herhangi bir sorun veya sınırlama tespit etmedik. bileşenler.

Xiaomi Mi 11 Tasarım 02

‘Real Racing 3’ gibi oyunlar mükemmel çalışıyor ve en azından şimdilik terminalin sıcaklığının beklenenden fazla arttığı bize görünmüyor. Bunu sonraki derinlemesine analizde daha yoğun ve ayrıntılı bir şekilde kontrol edeceğiz, ancak önsel olarak bize hem işlemci hem de grafiklerin göreve bağlı olduğu görülüyor.

Bazılarının sonuçlarını koyduk kıyaslamalar güncel, çünkü onları çalıştırabildik ve bu yeni bir işlemci. Her ne kadar derinlemesine incelemede biraz daha koyacağız ve diğer işlemcilerle karşılaştırmasını yapacağız.

  • Geek Bank 5: 1.127 / 2.754
  • PC İşareti Çalışması: 13.030

Mi 11, Xiaomi'nin üst düzey pazarlık telefonlarının geri gelmediğini doğruluyor, ancak fiyatı için istediğimiz (neredeyse) her şeye zaten sahip.

bu yazılım İlk başta bizi ikna etmeyen şey budur. Ekran için gördüğümüz à la carte seçenekler gibi çok olumlu yönleri var ama belli bir deneyim yaşamak şüpheli. gecikme 120 Hz’de kaybolan ve göreceğimiz gibi kamera uygulamasında kalan geçişlerde.

Xiaomi Mi 11 Ekran 01

Aşil topuğu olabileceğini düşündüğümüz şey pil. Maksimum yenileme hızı ve nispeten zorlu bir kullanım ile farklı ekran yapılandırma seçenekleri ve diğer işlevleri test ederek daha fazla gün deneyimi yaşamadığımız için, üç saatten fazla süreceğini düşündüğümüz pilin yaklaşık %35’ini tükettik. , ancak analizin herhangi bir şüpheyi ortadan kaldırmasını da beklememiz gerekecek.

Bununla dönerek, global versiyonun bir şarj cihazı içerdiğini unutmayın. Şimdilik şarjın %50’sinin 25 dakikada tamamlandığını gördük, bu oldukça iyi.

gelince SesXiaomi, Harman Kardon’un ses konusunda uzmanlaşmış evin stereo hoparlörlere koyduğu dokunuştan bahsederken göğsünü kabarttı. Şimdilik bize öyle geliyor ki, ses çıkışı ve ses seviyesi doğru olmasına ve stereonun mono üzerinde varsaydığı iyileştirmeden yola çıkarak, ses beklediğimiz kaliteye ulaşmıyor ve kalite olarak açıkça üstün görmüyoruz. Galaxy S21 veya diğer rakipler, biraz daha “metalik”, daha az dinamik aralığa sahip ve biraz daha düz. Ancak bu ilk izlenimleri doğrulamak için ilgili testleri yapacağız.

Xiaomi Mi 11 Kamera

Fotoğraf analizi ise birazdan değineceğimiz bir diğer konu ama bu arada yine Xiaomi’nin üçlü kamerasıyla fotoğrafların nasıl olduğunu görmek istedik, yine kahraman olarak 108 megapiksel (her ne kadar dikkat çekici olan şey sensörün boyutu olsa da, 1 /1 .33 inç). Neyi entegre ettiğini hatırlayarak, aşağıdaki kameralara sahip olacağız:

  • Ana kamera: f/1.9 diyafram lensli ve OIS’li 108 megapiksel sensör.
  • Geniş açı: f/2.4 diyafram lensli ve 123 derecelik alana sahip 13 megapiksel sensör.
  • Makro: f/2.4 diyafram lensli 5 megapiksel sensör.
  • Ön kamera: f/2.4 diyafram lensli 20 megapiksel sensör.

Xiaomi, bir telefoto merceğin ne yapacağını taklit etmek için telemakro modunu vurguladı, ancak makro fotoğraflara (büyüteç koyarsak gibi bir şey) ve derinlemesine analizde sıkıştıracağımız modların geri kalanına odaklandı. HDR, “yapay zeka” ve doğrudan erişime sahip diğer modların aktivasyonu hala bazı özelliklere sahip olsa da, arayüzün büyük değişiklikler göstermediğini ve bir kez daha donanım düzeyindeki özelliklere iyi uyum sağladığını gördük. gecikme.

Açık havada ve doğru aydınlatma ile test edilen Xiaomi Mi 11, otomatik modunda iyi bir performans gösteriyor ancak HDR’de çekim yaparsak dinamik aralık önemli ölçüde iyileşir. Prensipte bunun konturların işlenmesini etkilediğini görmüyoruz, bu yüzden uygun bir seçenek gibi görünüyor.

Xiaomi Mi 11 Otomatik 03 Otomatik fotoğrafçılık.

Xiaomi Mi 11 Örnek Normal Hdr Sol yarı otomatik, sağ yarı HDR.

Xiaomi Mi 11 Örnek Normal Telemakro İki yakınlaştırma testi (dijital).

Xiaomi Mi 11Ga Geniş açı (HDR).

Keskinlik açısından, iç mekanlar gürültüye pek dayanmıyor gibi görünüyor, ancak çekimleri maksimum çözünürlükte test ettik ve 108 megapiksel, otomatikten daha yüksek bir tanım gösterir. Öte yandan portre modu çok yapay görünüyor, ancak koşullar izin verirse ve çekimi hazırlamak için birkaç dakika harcayabilirsek, bundan en iyi şekilde yararlanabiliriz.

Xiaomi Mi 11 Örnek 108 Detay 108 megapiksel fotoğraf (detay).

bu ön kamera Doğal ve oldukça belirgin fotoğraflar veriyor gibi görünüyor, ancak aydınlatma tamamen uygun değilse, biraz düşük pozlama yapabileceğini göreceğiz. Portre modu ön planı tehlikeye atmaz, ancak bulanıklık da biraz şiddetlidir.

Xiaomi Mi 11 Ön Portre Portre modu (ön).

Daha fazla işlemci ve kamera sıkıştırmaya istekli

Xiaomi Mi 11 02

Xiaomi Mi 11, ne vaat edildiğini ve şu anda neleri test edebildiğimizi dikkate alarak şimdilik bizi iyi duygularla bırakıyor, ancak özerkliğin ve geri kalan parametrelerin nasıl sürekli kullanımda olduğunu görmek gerekli olacak. WQHD + çözünürlük veya HDR10 + uyumluluğu gibi 749 Euro’luk bir başlangıç ​​fiyatıyla önemli bir iddiayı temsil edebilecek belirli minimumları karşılayan iyi tasarlanmış bir cep telefonu.

Oynatmada ve multimedya oynatmada iyi davrandı. bu stereo ses takdir edilirtest ettiğimiz en yüksek kalite olmadan ve oldukça küçük çerçevelere sahip ekran, video izlemeyi veya oyun oynamayı tatmin edici hale getirmeye yardımcı oluyor ve deneyim beklentileri karşılıyor.

– Haberler Xiaomi Mi 11, ilk izlenimler: mükemmel olmasa da Snapdragon 888’in iyi bir prömiyeri aslen yayınlandı Xataka Anna Marti tarafından

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…