Xiaomi Mi 10T Lite vs Samsung Galaxy A71: hangisi daha iyi? Özellikler ve fiyatlar

Birbirine çok benzeyen iki terminal arasında bir sonraki cep telefonunuz olacak olanı seçmek, karmaşık ve çok önemli bir karardır, çünkü cihaz sizin için çok önemlidir. gelecekte size her gün eşlik edecek.

Bu, çok eşit seviyede iki orta sınıf telefon olan Xiaomi Mi 10T Lite ve Samsung Galaxy A71 arasında seçim yaparken oluyor. Fikrinizi temizlemenize ve her iki terminalden en iyisini satın almanıza yardımcı olmak için bir özellik karşılaştırması Tasarım, ekran, işlemci, pil, kameralar ve her iki modelin bağlanabilirliği gibi bölümleri kapsayacak.

Kısacası, bizi sonuca götürecek eksiksiz bir analiz hangisinin daha iyi olduğunu bilEkim 2020’de Xiaomi tarafından piyasaya sürülen Mi 10T Lite veya aynı yılın Şubat ayında Samsung tarafından piyasaya sürülen Galaxy A71. Hadi başlayalım!

Daha fazla bilgi: Xiaomi Mi 10T Lite

Daha fazla bilgi: Samsung Galaxy A71

Xiaomi Mi 10T Lite vs Samsung Galaxy A71: Hangisini satın almak daha iyi?

Tasarım ve ekran: AMOLED ve IPS

Bir terminal seçerken ilk baktığınız şey tasarımdır. Bu durumda terminal Xiaomi bize daha riskli bir görünüm sunuyorArkada, Galaxy A71’in daha geleneksel dikdörtgen modülünden farklı olmasını sağlayan dairesel bir fotoğraf modülü ile. Her ikisi de plastikten yapıldığı için inşaat malzemesinde örtüşürler.

Cephe tasarımı ile ilgili olarak, birkaç benzerlik buluyoruz. İlk olarak, her iki cihaz da ev ön kamera ekrandaki bir delikte üst orta alanda yer almaktadır. Öte yandan, alt kısımda biraz daha geniş bir kenar üzerine bahse girerler.

Kullanırken rahatlığı büyük ölçüde etkilediğinden, satın alacağınız cep telefonunun boyutunu da dikkate almalısınız. Bu bağlamda Xiaomi Mi 10T Lite’ın 165.3 x 76.8 x 9.4 mm boyutlarında ve 215 gram ağırlığında büyük bir terminal olduğunu söylemeliyiz. Galaxy A71 daha rahat163.6 x 76 x 7.7 mm boyutlarında ve 179 gramda kalan bir ağırlığa sahip olduğu için analizinde doğruladığımız gibi.

Bir tersanenin önünde elinde Samsung Galaxy A71

Samsung Galaxy A71, birinci sınıf ve rahat bir stil tasarımına sahiptir.

Ekran ayrıca iyi ve kötü bir kullanıcı deneyimi arasındaki farkı yaratacaktır. 6.67 inç IPS paneli, Full HD+ çözünürlüğü ve mükemmel akışkanlığı ile mükemmel bir akıcılık sağlayan Xiaomi Mi 10T Lite ile başlıyoruz. 120 Hz yenileme hızı.

Diğer tarafta ise ekranlı Samsung Galaxy A71 var. 6.7 inç Süper AMOLED Plus ve Full HD+ çözünürlük. Dikkat çekici bir yenileme hızına sahip olmamasına rağmen, terminalin analizinde Güney Koreli firmadan bu cep telefonunun gerçek bir keyif olduğunu öğrenebildik.

Kameralar: aynı çok yönlülük, farklı megapikseller

Xiaomi Mi 10T Lite Kameralar

Xiaomi Mi 10T Lite’ın kameraları dairesel bir modüle yerleştirilmiş.

Kamera, telefonun en çok kullandığımız bileşenlerinden biri, bu yüzden iyi fotoğraftan daha fazlasını çeken bir sisteme sahip bir model almaya çalışmalıyız. Şüphesiz, fotoğraf çekebileceksiniz Xiaomi Mi 10T Lite ve Samsung Galaxy A71 ile kalitehangisini seçersen seç.

Bir yandan Mi 10T Lite arkada dört kamerayla geliyor: 64 MP Sony ana sensör8 MP ultra geniş açılı lens, 2 MP portre sensörü ve 2 MP makro sensör. Ekrandaki delikte bulunan ön kamera ile ilgili olarak, 20MPiyi özçekimler yakalamaya ve kaliteli görüntülü aramalar yapmaya yetecek kadar.

Samsung Galaxy A71’in fotoğraf bölümü aynı çok yönlülüğe sahip, ancak megapiksel açısından başka bir şey. Özellikle, Samsung cep telefonunda dörtlü bir arka kamera bulunur: Samsung 64 MP ana sensör, 12 MP ultra geniş açılı lens, 5 MP makro sensör ve 5 MP portre sensörü. 32 MP ön kamerası da üstündür.

Kısacası, Samsung Galaxy A71’de aynı çok yönlülüğü buluyoruz. fotoğraf çekerken eğlenmek Xiaomi Mi 10T Lite’dan daha fazla, ikincil sensörlerinin bu karşılaştırmada rakibinden daha üstün olması avantajıyla.

Daha fazla bilgi: Anın en iyi kamerasına sahip 7 Samsung telefonu

Pil ve performans: Mi 10T Lite için nokta

Büyük kapasite ve mümkün olan en hızlı şarj, yeni bir cep telefonu satın alırken özerklik bölümünde aramanız gereken şey budur. Bu anlamda hem Xiaomi Mi 10T Lite hem de Samsung Galaxy A71 size yardımcı olacaktır. şarj cihazını bir günden fazla unutun.

Bu anlamda, bir entegre ettikleri için Xiaomi terminali kazanır. 33W hızlı şarjlı 4.820 mAh pilyani pilinizi tamamen şarj etmek için bir saatten biraz fazla zamana ihtiyacınız olacak.

Kapasitesi ve hızlı şarjı rakiplerine göre daha düşük olsa da Samsung akıllı telefonun bataryası da iyi durumda. Spesifik olarak, Galaxy A71’de bir 25W hızlı şarjlı 4.500 mah pilşüphesiz güçlü yönlerinden biri.

İşlemci ve bellek: Snapdragon ve 6 GB RAM

Samsung Galaxy A71'de Google Haritalar

Snapdragon 730, Galaxy A71’in işlemcisidir.

İki kahramanımızın sahip olduğu iki bölüm olan işlemci ve bellek hakkında konuşmaya devam ediyoruz. hem benzerlikler hem de farklılıklar.

Bir terminal olan Xiaomi Mi 10T Lite hakkında konuşmaya başlıyoruz. Qualcomm Snapdragon 750G 5G işlemci En temel görevleri (WhatsApp, Instagram veya Netflix) ve oyunlar gibi daha karmaşık görevleri hiç zorlanmadan yürütmek için yeterli güce sahip.

Samsung Galaxy A71 aynı zamanda Qualcomm tarafından üretilen bir çipe de sahip. Snapdragon 730 işlemciayrıca cep telefonunun sorunsuz çalışması için gerekli güce sahip.

Bellek konfigürasyonlarına gelince, Mi 10T Lite iki farklı konfigürasyonda mevcuttur: 6 GB RAM ve 64 GB dahili depolama ve 6 GB RAM ve 128 GB dahili depolama. Her iki durumda da ROM, bir microSD kart kullanılarak 256 GB’a kadar genişletilebilir.

Galaxy A71, yalnızca tek bir bellek yapılandırmasıyla mevcuttur; 6 GB RAM ve 128 GB dahili depolamamicroSD kart ile 512 GB’a kadar genişletilebilir.

Daha fazla bilgi: Cep telefonunuzun RAM’i ve gerçekten ne kadarına ihtiyacınız olduğu hakkında her şey

Bağlantı: 5G, ana fark

Xiaomi Mi 10T Lite

Mi 10T Lite, mobil ödemeler için NFC teknolojisine sahiptir.

Önümüzdeki iki-üç yıl boyunca kullanmak üzere bir cep telefonu aldığınızı varsayarsak, Xiaomi Mi 10T Lite daha iyi bir seçim olabilir Bağlantı açısından, dağıtımlarına zaten başlamış olan ve gelecekte kilit rol oynayacak olan 5G ağlarıyla uyumludur. Ne yazık ki Samsung Galaxy A71, bu tür bağlantılarla uyumlu bir işlemciye sahip değil.

Evet, her iki terminal de aşağıdaki gibi diğer bağlantı özelliklerinde çakışmaktadır: NFC teknolojisi3,5 mm kulaklık jakı, FM radyo, Bluetooth 5.0, Çift Sim, USB Tip-C bağlantı noktası ve Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac 2.4G+5GHz.

Daha fazla bilgi: NFC özellikli en iyi 11 Xiaomi telefonu

Dikkate alınması gereken diğer özellikler

Dengeyi bir veya başka bir terminale, örneğin işletim sistemine yönlendirebilecek başka ayrıntılar da var. Her ikisi de Android’e sahiptir, ancak kendi özelleştirme katmanlarını da içerir. Xiaomi Mi 10T Lite ile birlikte gelirken MIUI 12, Android 10 tabanlıSamsung Galaxy A71 ile yapıyor Android 10’da OneUI 2.0.

Her iki terminalde de parmak izinizi kullanarak bunların kilidini açma seçeneğiniz olacağını bilmek de ilginç. Mi 10T Lite parmak izi sensörüne sahip olduğu için aynı yöntemi kullanmıyorlar. Galaxy A71 ekranın altına entegre edilmişken yanda.

Xiaomi Mi 10T Lite vs Samsung Galaxy A71: Hangisini satın almak daha iyi?

Yeni ambalajıyla Xiaomi Mi 10T Lite 5G

Bu, Xiaomi Mi 10T Lite 5G’nin ambalajıdır.

Xiaomi Mi 10T Lite ve Samsung Galaxy A71 arasında seçim yapmak karmaşık bir karar çünkü başta da söylediğimiz gibi çok benzer seviyede telefonlar. Bunu yapmak için dikkate almalısınız farklı bölümlere verdiğiniz önem analizin.

Bir yandan, bir şeye sahip bir işlemciyi tercih ederseniz daha fazla güç, daha pürüzsüz bir ekran, daha eksiksiz bir özerklik ve 5G ile uyumlu olan Xiaomi Mi 10T Lite, şüphesiz en iyi seçimdir.

Öte yandan, bir AMOLED ekrana sahip olmaya daha fazla değer verirseniz ve daha kaliteli bir fotoğraf sistemi, Galaxy A71’i tercih etmelisiniz. Diğer bölümlerin rakibinden biraz daha düşük olmasının, bu Güney Kore terminalinin dengeli ve eksiksiz bir mobilden daha fazlası olmadığı anlamına gelmediğini açıklığa kavuşturuyoruz. Kısacası, Xiaomi Mi 10T Lite ve Samsung Galaxy A71 arasındaki seçimi tekrarlıyoruz. bu bir zevk meselesi.

Her zaman etkileyen bir unsur olan fiyatın önemini göz ardı edemeyiz. Bu nedenle Mi 10T Lite’ın 6GB + 128GB versiyonunda 329 Euro’luk bir lansman fiyatına sahip olduğunu, Galaxy A71’in ise 6GB + 128GB ile 289 Euro’luk bir fiyatla piyasaya çıktığını belirtmeliyiz. Ancak her iki terminali de ilginç indirimlerle bulmak zaten mümkün.

Daha fazla bilgi: Xiaomi Mi 10T Lite

Daha fazla bilgi: Samsung Galaxy A71

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

Giriş Xiaomi Mi 10T Lite vs Samsung Galaxy A71: hangisi daha iyi? Özellikler ve Fiyatlandırma ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…