Xiaomi elektrikli arabalara sahip olacak: Çinli dev, Tesla ve motor sektörüyle rekabet etmek için 10.000 milyon dolar yatırım yapacağını doğruladı

Bu açık bir sırdı ve sonunda doğrulandı. Xiaomi yatırım yapacaklarını açıkladı Önümüzdeki on yılda 10 milyar dolara kadar elektrikli araç işine girmek.

Xiaomi’nin elektrikli otomobili gerçek olacak, ancak şu anda daha fazla ayrıntı açıklanmadı. Şirket, giriş yapacaklarını bir açıklamada açıkladı. elektrikli araç sektöründe Tesla ve diğer markalarla rekabet etmek10.000 milyon yuan, yaklaşık 1.300 milyon Euro’luk bir başlangıç ​​yatırımıyla.

Xiaomi’nin şu anki CEO’su Lei Jun, Xiaomi’nin elektrikli otomobil işinin CEO’su rolünü üstlenecek. Ayrı bir bölüm mü yoksa Xiaomi Corporation’ın bir parçası mı olacağı henüz belirtilmedi.

iFeng’in açıkladığı gibi, elektrikli otomobilin lansmanı Lei Jun’un aklında olan bir proje. en az 2013’ten beriXiaomi’nin kurucusu ve CEO’su, Tesla’nın CEO’su Elon Musk’ı iki kez ziyaret ettiğinde.

Elektrikli otomobilinin üretimi için Xiaomi, üreticiyle ortak olacak Çin SeddiReuters tarafından bildirildiği üzere. Xiaomi’nin ilk elektrikli aracının tahmini varış tarihi 2023. Şirket, bugün gerçekleşecek lansman etkinliğinin ikinci bölümünde daha fazla ayrıntıyı ortaya çıkaracağını açıklıyor.

Xataka’da | Apple Car, Sony ve büyük teknoloji şirketlerinin elektrikli otomobil pazarında nasıl hızlandığı (Clear the X #123)

– Haberler Xiaomi elektrikli arabalara sahip olacak: Çinli dev, Tesla ve motor sektörüyle rekabet etmek için 10.000 milyon dolar yatırım yapacağını doğruladı aslen yayınlandı Xataka Enrique Perez’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…