Xiaomi cep telefonunuzun önceden yüklenmiş uygulamalarını beğenmiyorsanız MIUI 12.5 ile sorunsuz bir şekilde kaldırabilirsiniz.

Yeni Xiaomi Mi 11’in küresel sunumu, MIUI 12.5 ile ilgili daha fazla ayrıntıyı öğrenelimbu telefonların ünlü özelleştirme katmanının yeni versiyonu.

Çeşitli alanlarda bazı ilginç iyileştirmeler var, ancak çok merak edilen bir tanesi özellikle dikkatimizi çekti: Xiaomi, kullanıcılara şunları yapma olanağı sunacak: hemen hemen tüm önceden yüklenmiş yerel uygulamaları kaldırın MIUI 12.5’e sahip bu üreticinin cihazlarında.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/70/9c/b3/6021687f3bef074aec/default-standard-720.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/00/39/a3/602169ce4bd22f8209/orijinal/mini-xiaomi-event.jpeg»}

Bu yerel uygulamayı beğenmediyseniz, ondan kurtulun

Yeni MIUI 12.5’in bazı haberlerini zaten biliyorduk, ancak Xiaomi, kullanıcı arayüzünün “yeniden yazılması” gibi bazı daha önemli değişiklikleri ortaya çıkardı. bu senaryolarda bellek kullanımının %20’ye kadar azaltılmasını sağlarbu uygulamaların CPU kullanımı %22’ye kadar azalır ve sistem uygulamalarının güç tüketimi de %15’e kadar azalır.

3rehb3

Bu fark edilecek örneğin dokunma hareketlerinin yönetilme biçiminde, diğer uygulamalarla CPU kullanımı için “rekabet eden”. Bu sistemin yeni şeması sayesinde, bu hareketler “önceliklendirilir” ve MIUI 12.5 onları bir tür “otoyol”a sahip kılar, böylece tepki süreleri ve akışkanlık teorik olarak iyileştirilir.

g34rbdf

Ancak en çarpıcı kaldırılabilir uygulamalarda. Telefon, saat, kamera veya ayarlar gibi bazı önemli uygulamalar (“temel uygulamalar”) dışında kalanlar kaldırılabilir ve hatta tamamen kaldırılabilir. Böylece pusulayı, not düzenleyiciyi, hava durumu tahminini veya hesap makinesini kaldırabiliriz ve tema düzenleyiciyi veya dosya gezginini ortadan kaldırabiliriz.

hrnn546

Bu, herhangi bir kullanıcının bu önceden yüklenmiş uygulamaları beğeninize daha uygun olan diğer alternatiflerle değiştirin. Xiaomi’de bu seçeneği duyurarak, kendilerini Samsung’un OneUI’si gibi diğer özelleştirmelerle ve hatta kaldırma veya silmeye karşı daha tam korumalı uygulamalara sahip iOS 14.2.1 gibi diğer platformlarla karşılaştırıyorlardı.

43gbfdbdf

MIUI 12.5’in kullanıma sunulması 2021’in ikinci çeyreğinde başlayacak Mi 10T, Mi 10T Pro, Mi 10, Mi 10 Pro ve Mi 11 için olup daha sonra firmanın diğer modellerinde de sunulacaktır.

– Haberler Xiaomi cep telefonunuzun önceden yüklenmiş uygulamalarını beğenmiyorsanız MIUI 12.5 ile sorunsuz bir şekilde kaldırabilirsiniz. aslen yayınlandı Xataka Xavier Pastor tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…