Blog

Xiaomi, Apple’ı geçmek ve böylece dünyanın bir numaralı mobil şirketi olmak için bir tarih veriyor

Xiaomi’nin önümüzdeki birkaç yıl için cep telefonu alanında büyük planları var. Pekin firması, diğer haberlerin yanı sıra yeni Xiaomi 12 ve 12 Pro, Xiaomi 12X, Xiaomi Watch S1 ve MIUI 13’ü duyurduğu 28’inci etkinliğinde, şirketin önümüzdeki yıllara yönelik hedeflerini açıklama fırsatını yakaladı.

Xiaomi’nin CEO’su ve kurucusu Lei Jun, geçtiğimiz Salı günü sahneye çıkarak bunu teyit etti. Xiaomi, ilk küresel mobil marka olmayı hedefliyor önümüzdeki üç yıl içinde, 2024 yılına kadar Apple ve Samsung’u geçmeyi başardı.

Xiaomi 12 yeşil renkte

Çinli marka, Xiaomi 12 ile 2022’de üst düzey araziyi fethetmeyi hedefliyor.

Xiaomi, çabalarını Çin pazarına odaklayacak

Lei Jun’un belirttiği ve Xiaomi başkan yardımcısı Lu Weibing’in Kasım ayında zaten güvence verdiği gibi, şirket, kaynaklarının ve çabalarının büyük bir bölümünü Çin pazarındaki konumunu iyileştirmeye odaklamayı planlıyor.bugün bile dışarıda olduğu yerde ilk 3 en çok satan markalar. Bu amaçla, ağ fiziksel mağazalar Önümüzdeki üç yıl içinde 30.000’e kadar.

Ve Samsung ve Apple’ın karşı karşıya olmasına rağmen, Xiaomi’den şunu onaylıyorlar: doğrudan rakiplerinden biriyle rekabet etmek amacıyla ürünler yaratmayı düşünmezler.. Bunun yerine, rakiplerinin herhangi biriyle rekabet edebilecek ürünler yaratmayı hedefliyorlar.

Şu günlerde, Xiaomi üçüncü sırada yer alıyor mobil pazarın küresel düzeydeki payı, Apple tarafından biraz da olsa geride kaldı ve birinci sıradaki yerini sağlam bir şekilde koruyan Samsung’dan biraz daha uzakta.

Birbirini takip eden birkaç çeyrek boyunca, dikkate alınmalıdır. Xiaomi, Apple ve Samsung’dan daha hızlı büyüyorve son yıllarda marka, Huawei’ye uygulanan vetodan ve özellikle Çin dışında büyük pazar payı kaybından yararlanmayı başardı. Bu nedenle, Xiaomi’nin planları tamamen mantıksız değil.

Ancak Pekinli firma, söz konusu iki markaya karşı ABD pazarında rekabet edememe dezavantajıyla oynuyor. Xiaomi’nin Avrupa veya Hindistan gibi bölgelerdeki iyi rakamlarıyla kısmen çözmeyi başardığı bir dezavantaj.

Şimdi ile 2024 arasında pek çok şey olabilir – ve olmazsa Huawei’ye söyleyin – ancak Xiaomi’nin dünyada en çok akıllı telefon satan marka olma hedefine doğru doğru yolda olduğuna şüphe yok. Elbette önünde, kırılması pek kolay olmayacak iki kemiği var.

xiaomi

En iyi Xiaomi telefonlarıXiaomi üzerinde MIUIAndroid 11Xiaomi ile ilgili görüşler

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

  • OnePlus Buds Z2, analiz: 100 Euro’dan daha düşük bir fiyata aktif gürültü engelleme özelliğine sahip iyi kulaklıklar
  • HAMMER Blade 5G incelemesi: buna değer mi? Görüş, özellikler ve daha fazlası
  • Sony Xperia 5 III, analiz: kompakt akıllı telefonların kralı tüm izleyiciler için uygun değil
  • Kulaksız (1) Black Edition, analiz: büyük bahisler olarak asetatlar ve ses kalitesi
  • Huawei Vision S 55″, analiz: Bu devasa akıllı ekran, eski TV’nizi kullanımdan kaldırmak istiyor
  • realme GT Neo 2, inceleme: tasarım için geldik, mükemmel performansı için kaldık
  • TicWatch Pro 3 Ultra, analiz: yazılımın eşleşmesini bekleyen harika bir saat
  • Creative Outlier Air V3, analiz: bilinmeyen seçenek, ancak 70 avroya daha eksiksiz

Xiaomi girişi, Apple’ı geçmek ve böylece Andro4all’da ilk kez yayınlanan dünyanın bir numaralı mobil şirketi olmak için bir tarih veriyor.

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.

Botón volver arriba