Xiaomi akıllı elektrikli otomobil pazarına giriyor: on yılda 10.000 milyon dolar yatırım yapacak

Xiaomi’nin ‘Megal Lansmanı’nın ikinci bölümünün başlamasından kısa bir süre önce şirket, son günlerde söylentileri olan bir şeyi bir açıklamada doğruladı: elektrikli otomobil segmentine girin. Ve bunun için önümüzdeki on yıl içinde 10.000 milyon dolar (yaklaşık 1.300 milyon Euro) gibi büyük bir yatırım yapacaklar.

Reuters, birkaç gün önce Xiaomi’nin ilk elektrikli otomobilinin Hong Kong’da bulunan Great Wall Motor Company Limited (GWM) tesisinde üretileceğini garanti etti ve bir tahmini çıkış tarihi pazara: 2023. Şimdi Çinli şirket yeni projesi hakkında daha fazla ayrıntı verdi.

{«videoId»:»x7zwbth»,»autoplay»:true,»title»:»Bunlar, otomobiller için otonom sürüş seviyeleridir»}

Xiaomi’nin şu anki CEO’su Lei Jun, yan kuruluşa liderlik edecek

Lei Haziran

Xiaomi’nin motor segmentinden ilk düşüşü değil. Birkaç yıl önce, otomobil üreticisi Bestune ile bir anlaşma imzaladı. Redmi markası altında bir SUV. Ancak bu araba sıfırdan yaratılmadı, ancak 13,391 dolardan başlayan MIUI işletim sistemine sahip özelleştirilmiş bir Bestune T77 SUV idi.

Elektrikli arabalar ve binlerce işten çıkarma: neden büyük motor markaları fabrikaları kapatıp daha az iş gücüne ihtiyaçları olduğunu söylüyor?

Artık üretim yaparak bir adım daha ileri gitmek istiyor. kendi elektrikli araçları. Etkinlikten önce yayınlanan bir açıklamada, ilk yatırımın 10.000 milyon yuan’dan (yaklaşık 1.300 milyon avro) başlayacağı ve önümüzdeki on yıl içinde 10.000 milyon dolara ulaşacağı doğrulandı. Proje, ana şirketin (Xiaomi) %100 bağımlı bir yan kuruluşu şeklini alacak ve dış yatırımcılar olmaksızın yalnızca kendi fonlarıyla gerçekleştirilecektir.

https://platform.twitter.com/widgets.js

Etkinlik sırasında, şirketin mevcut CEO’su Lei Jun, Xiaomi’nin elektrikli otomobil yan kuruluşunun başında, Elon Musk (Tesla CEO’su) ile bir görüşme yaptığı 2013’ten beri onu çeken bir segment. Hedefleri “kaliteli elektrikli otomobiller” üretmek ve ilk modellerini “en kısa sürede” sunmayı umuyorlar.

– Haberler Xiaomi akıllı elektrikli otomobil pazarına giriyor: on yılda 10.000 milyon dolar yatırım yapacak aslen yayınlandı Android Laura Sacristan’ın fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…