Xiaomi 11T kamerasının sırları: bir kamera...

Xiaomi 11T kamerasının sırları: bir kamera…

Mesai Xiaomi terminallerinin fotoğraf bölümünü, kompakt profesyonel kameralara imrenecek hiçbir şeyleri kalmayacak şekilde iyileştiriyor. Şirket, sektördeki köklü markaların aynı felsefesini, paranın değerini kaybetmeden takip etmiştir. Ve bugün Xiaomi, rekabetçi bir fiyata üst düzey özelliklere sahip bir terminal portföyü ile kendi segmentinde liderdir. Bu, yakın zamanda İspanya’da sunulan ve çok yönlü kameralar ve performans arıyorsak 2021’de satın alabileceğimiz en iyi cep telefonlarına sahip olan Xiaomi 11T Serisinin durumudur.

İçindekiler dizini

Xiaomi 11T Serisi, bu yazıda bahsetmek istediğimiz Xiaomi 11T Pro ve Xiaomi 11T olmak üzere iki modelden oluşuyor. Ancak, Xiaomi 11T hakkında ayrıntılı olarak konuştuğumuz diğer makalelerde zaten yaptığımız tüm özelliklerini ve teknik özelliklerini gözden geçirmekten daha fazlasını, burada yapmak istiyoruz. kamerasının potansiyelini ayrıntılı olarak gözden geçirin: günlük hayatımızı bir film setine dönüştürmeyi amaçlayan 108 megapiksel ana sensöre sahip bir cep telefonu.

Ana anahtarlarından bazılarını bilmek istiyorsanız, okumaya devam edin: Kameralarının tüm sırlarını aşağıda açıklıyoruz.

108 Megapiksel profesyonel kamera

Xiaomi 11T, f/1.75 odak açıklığı ve 0.7 mikron piksel boyutu ile 108 megapiksel ana sensörün hüküm sürdüğü üçlü bir kameradan oluşuyor. Bu sayede karanlık veya düşük ışıklı ortamlarda fotoğraf çekerken parlak görüntüler elde etmek mümkündür.

Böyle bir sonuçla nasıl fotoğraflar elde edersiniz? Anahtar içinde Süper Piksel 9’u 1 arada teknolojisi: Daha fazla ışık ile 12 megapiksel görüntüler elde etmek için sensör matrisini dokuz orantılı parçaya bölmekle sorumludur.

Bu birincil sensöre, geniş açılı lens ve f/2.2 odak açıklığına sahip ikinci bir 8 megapiksel sensör eşlik ediyor. En büyük avantajı, imkanı sunmasıdır. Panoramik modu etkinleştirmek zorunda kalmadan 120º görüntüler elde edin. Grup veya manzara görüntüleri için mükemmeldir.

Son olarak, üçüncü sensör Telemakro lensli 5 megapiksel, makro merceğin avantajlarını telefoto merceğin avantajlarıyla birleştirir. Bu, kaliteden ödün vermeden çok yakın fotoğraflar (örneğin nesneden sadece 3 santimetre uzaklıkta) elde etmek için çok kullanışlıdır.

Profesyonel gündüz ve gece fotoğrafçılığı

Xiaomi 11T kameranın en önemli anahtarlarından biri, kullanıcının yaratıcılığını ve üretkenliğini artıran AI ve yazılım tarafından desteklenen araç setindedir. Bu, gece modu gerçekten etkileyici olduğundan, gündüze kıyasla geceleri çok daha iyi anlaşılır.

Ancak, az ışık olduğunda kameranın tüm potansiyelini sıkıştırmak için özel modlara da sahip olmasıdır. İle Neon İzler, Yıldızlı Gökyüzü, Yıldız İzleri, Hareketli Kalabalık, profesyonel SLR fotoğraf makineleri tarzında çok fazla çekim yapabileceğiz. Bu farklı modlar, gece çekimlerinizin özel bir parlaklığa ve daha fazla ışığa sahip olması için tasarlandı, evet, doğallığı kaybetmeden.

Cebinizde bir film kamerası

Birincil sensör, güçlü MediaTek Dimensity 1200-Ultra işlemcisi sayesinde Xiaomi 11T, bir film kamerası gibi 30 FPS’de 4K çözünürlükte video kaydedebiliyor.

120 fps, 240 fps ve 960 fps’de 720p ağır çekim video ve 120 fps’de 1080p desteği içerir. Ayrıca 1080p çözünürlükte 60 fps’de kayıt yapabilir.

Sinematik ile sinema modları

Güçlü çipler ve AI destekli yazılım, düzenlemenin yalnızca fotoğrafçılıkla sınırlı olmadığı, aynı zamanda videoyla da sınırlı olduğu anlamına gelir. Aslında, Xiaomi 11T bunun açık bir örneğidir. Modun devreye girdiği yer burasıdır. Tek Tıkla AI Sineması, video yapımcıları için altı farklı efekt bulacağımız bir paket:

  • donma süresi. Videonun bir bölümünde zamanı dondurun, kısmi bir “dondurma” efekti döndürün.
  • MagicZoom. Yakınlaştırma efekti, ön plandaki özneye değil, yalnızca görüntünün arka planına odaklanır.
  • yavaş deklanşör. Kafa karıştırıcı sahnelerde çok yaygın olan bu uyanma efektini bırakarak yavaş bir deklanşör hızı kullanılır.
  • Gece zaman atlamalı. Gündüz-gece ışık değişimini fotoğraflamak istiyorsanız mükemmel.
  • FreezeFrame. Tek bir içerik çerçevesi ekranda art arda görüntülendiğinde, eylemi “dondurur”.
  • Paralel dünya: Sahneyi dikey eksende çoğaltır.

Bu yetmezmiş gibi videoda Bokeh modumuz var, hangi gerçek zamanlı olarak uygulanır. Profesyonel video kameraları taklit eder, arka planı bulanıklaştırır ve kahraman olarak görünmesini istediğimiz nesneyi ön plana çıkarır.

Ve istediğiniz şey video kayıtlarının sesini iyileştirmekse, yakınlaştırma ile Ses işlevini etkinleştirmek mümkündürnesneye yaklaştığımızda mikrofonun hassasiyetini artıran .

Xiaomi’nin bu Xiaomi 11T ile harika bir iş çıkardığı açık, eğer eline geçerse kendin kontrol edebileceğin bir şey. Cihaz, aralarından seçim yapabileceğiniz üç renkte 500 Euro’dan satın alınabilir: gri, beyaz veya mavi.